Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

Pharao20

tento film ma dve hodiny , prvá je dost nudna, zbytočne dlhé dialógy ktoré síce vyzdvihujú charakter postáv ale je to zbytočne pretiahnuté - **. až v druhej hodine začne ísť do tuhého a konečne som popri filme prestal jesť, surfovať po nete a lúštiť krížovky a zahľadel sa do filmu naplno, výborne natočená akcia, napätie ako v horrore a skvelé herecké výkony (to je jediné pozitívum platné pre obidve hodiny)..takze druha hodka - ****...v každom prípade je to film ktorý sa oplatí pozrieť ()

Peenugirl

Šialený psychopat s chladnokrvným kludom v hlave, hrozné pozrieť sa na odosobnený výraz jeho tváre pričom práve vyhrýza kus tváre a s odporom vyplúva nepotrebné mäso z úst... Zbesnené oči, ktoré cítiš na koži. Perfektne zahrané a hudba dodáva grády. 75% ()

Georginek

Jako co si budem povidat..... Snimek slusnej, ale pro nas, co jsme zmlsani trikama, efektama, akci uz to preci jen neni ono. De Niro ve sve nejzslistejsi roli je vynikajici, stejne tak Nolte, ale proste uz je ten film na me moc starej, prvni polovina se neskutecne tahne, prvni je na 2*, druha na 4*, takye prumer 3*.... Videno poprve 21 let od premiery..... 70% ()

MotMotkovich

Na tomhle filmu nevidím nic mistrovského, kromě hereckého výkonu De Nira. Mnoho scén bylo tak přitažených za vlasy, že by se je jen s těží dalo považovat za reálné. Korunu tomu nasadila naprosto největší trapka, co jsem za poslední dobu ve filmu viděl - Juliette Lewis. A i když jde o remake Hitchcockova filmu, tak si tu hudbu mohli odpustit, protože ta se k tomu filmu vůbec nehodila a byla spíš otravná a směšná. Dal bych 3*, ale díky De Nirovi musím dát 4*. 71% ()

Spike86

Film, ve kterém Scorsese vytváří atmosféru barevnými filtry (např. červená) a hudbou podobně jako Hitchcock např. v Psychu. I přes dobré okamžiky není tempo konstantně na tak vysoké úrovni po celou dobu filmu a obsaženy jsou také některé nedomyšlenosti v příběhu toho typu, že Cady ví všechno, jako by byl neustále přítomen v domě rodiny... 78% ()

moorks

K dobrému thrilleru nepotřebujete nějakou složitou zápletku, stačí jednoduché,ale kvalitně zvládnutá...a to přesně sedí k tomuto filmu...Scorsesi ho prostě zmáknul na výbornou...hlavně De Niro se v snímku vyřádil,ale ani ostatní postavy nejsou zbytečné, do počtu, právě naopak...bez kvalitní kamery a hudby by to taky nešlo a tady to vše skvěle funguje...prostě mi ten film moc zpříjemnil večer! ()

Luminary

Čtvrt roku před Scorseseho remakem jsem viděl originál a musím uznat, že i když je to povedený remake, tak na originál nemá ani zdaleka. Nejsem hnidopich, ale bylo tam hodně chybiček a zádrhelů, nehledě na skoro nesmrtelnost Cadyho. Bylo to vysvětleno v závěru, ale 30 ran železnou tyčí přes záda a pak obrovskej comeback a rozmlácení 3 borců bylo moc, nehledě na to jak udělal řidičák, když neuměl číst a jak se z balíka stane študovanej (doktor) s mazanýma ušima. Originál byl sice méně akčnější, ale zato byl věrohodnější a na konci i napínavější. ()

sk.Martin

Výborný thriller s místy skutečně hororovou atmosférou. Geniální De Niro se se svou rolí pomstychtivého slizkého fanatika popasoval naprosto úžasně. To ale i Juliette Lewis a minimálně nominace na Oscara zasloužené. Atmosféru skvěle zhutňuje i výborný hudební doprovod. Jediné co bych asi vyktl je trochu přehnaný konec a taky scénka, kdy De Nira mlátí tři týpci pálkama, ta moc věrohodnosti nepobrala. ()

Mark1983

Na to, jak je to hodnocené, čekal bych něco působivějšího, i když tak tři nebo čtyři pasáže stály za to shlédnutí, ale celkové zpracování je pro mě spíše průměrné. Podle mě existují i lepší thrillery tohoto tématu. ()

Xmarc

Robert De Niro byl fajn, Nick Nolte už míň. A první, co mě při sledování napadlo, bylo, že mi k tomu dění nějak nepasuje hudební doprovod. Zajímavé téma, napínavé, ale občas mi moc nesedělo, jak to bylo zahrané. ()

kodwin

Jiná ale neméně famozní poloha De Nira. Násilnický padouch snoval pomstu ve vězení a vyšel mimořádně skvěle připraven stejně jako De Niro. Škoda závěrečného vyvrcholení, které už bylo na mě trochu přes čáru - přehnaná snaha vyděsit u mě občas sklouzávala k mírnému úsměvu. Nicméně Mys hrůzy mě zaujal a mohu ho jen doporučit. ()

Jay.P.j.

Nejdřív jsem viděl Simpsonovi - mys hrůzy. díky tomu jsem si film náramně užil a viděla v tom filmu podobné scény,které byli v simpsonech celkem slušně okopírované . ()

Bogrant

Psychopatické dielo s famóznou réžiou skúseného harcovníka, pri ktorom sa jednoducho nejde nebáť i obyčajného ťahania za vlasec. A už len spôsob spracovania takéhoto drsného a nevraživého námetu radí Scorseseho medzi najlepších z najlepších. Plus neopísateľne dobrý a zvrátený De Niro, ktorý celú tú hrôzu svojím výkonom minimálne ztrojnásobnil. ()

Neumetel_kovovy

No nevim, ten konec se mi nelíbil, jinak dramaticky teda velkej kousek, to se musí uznat! Dokoukal jsem jen kvůli De Nirovi a zvědavosti jestli Lange ukáže aspoň kozy...:-) ()

Kulivier

Peckový De Niro, stýská se mi po takovýchto hereckých výkonech. Dnes už by to v kinech neobstálo. Čerstvý devadesátky hadr. ()

Bragi66

Opravdu hvězdný Martin Scorsese ukazuje, jaká byla US Amerika v pozdních čtyřicátých letech 20. století. Byla to prostě jiná doba - detektivové tam jezdí v Buick Roadmaster Cabrio, kouří na pracovišti, používají nezákonné metody, nemají počítače ani mobily, a k tomu se nás snaží přesvědčit, že Jessica Lange je přitažlivá žena, že Jennifer Connelly je sexy puboška a tomu podobně. Ano, je tam nadestřena spousta důležitých myšlenek a citátů. K tomu osobní odpovědnost, samozvaná soudcovkost, důvěra v možný umšaltung osobnosti atd. A navíc herecký koncert Roberta De Niro, který se pohybuje od sympaťáka ke hnusákovi je úžasný. Přes nějakou tu přepjatost závěru, tak tento film vřele doporučuji ke shlédnutí. Odkazy na tento příběh najdeme v mnoha jiných filmových dílech - například Simpsnovi: Mys hrůzy (S05E02, 1993). ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)