poster

Mys hrůzy

 • USA

  Cape Fear

 • slovenský

  Mys hrôzy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1991, 128 min

 • Melies
  ****

  8 / 10 Scenár je trápny ako špenát v zuboch na prvom rande, no o to zarážajúcejší je fakt, že Mys hrôzy je skutočne dobrý film, plný hnevu a vášne - čo je Scorsese ako z učebnice. A ak sa k tomu pridá slizký Robert DeNiro, snobský Nick Nolte, hysterická Jessica Lange a zmätená Juliette Lewis, nejde inak než odporučiť.(23.8.2005)

 • Gilmour93
  ****

  Kdepak Mel, DeNiro je ten pravý "Mad Max!“ Jediné nedostatky ve Scorseseho poctivém thrilleru bych viděl v poněkud okatě studiovém konci a v přehnaně afektovaná J.Lange, která občas naruší precizní herecké výkony všech zúčastněných. Září především J.Lewis v roli nejisté lolitky, sloužící jako nástroj sladké pomsty potetovaného kriminálníka, co měl spoustu času naučit se číst. Být jejím tatínkem místo Nolteho, řešil bych to ukázkou pár fotografií ze spisu, zobrazujících Maxův láskyplný vztah k něžnému pohlaví.. Jakmile si automechanik Cady začne za jízdy prohlížet podvozek Bowdenovic vozu, vždycky si vzpomenu na parodii Cape Fear v Simpsonech (ďábelský Levák Bob).(23.3.2009)

 • Pumiiix
  *****

  Výborný film s démonickým R. De Nirem aka Max Candym a s výtečné odvedenou režií M.Scorsese. Poslední půlhodinka je filmový koncert, který se jen tak nevidí.(28.2.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace