Mys hrůzy

• slovenský

Mys hrôzy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1991, 128 min

Kam sa hrabú moderné horrory, to nám dokonale ukázal a riť si s nimi ešte dlho bude vytierať majster Scorsese. Perfektný scenár, hudbu a všetko ostatné zdokonaľujú perfektní herci na čele s psychopaticky šialeným De Nirom vo vrcholnej forme. Bez laickosti, naivity, či obohraných a nudných scén. 90%.(9.11.2006)

Pokud jsem u nějaké postavy napsal, že je démonická, beru zpět a všechno směřuji na Cape fear, kdy se o De Nirovi fakt dá říct, že jeho Max Cady je opravdu démonická svině, které bych se bál jenom od pohledu. Nolte jako jeho kontrast působí nevěrohodně a nesympaticky. Celkově to má atmosféru, ale zažil jsem i lepší.(23.3.2010)

Geniální nápad, ale zpracovaný relativně průměrně, nebo teda já jsem u toho docela solidním způsobem usínal, pravda teda je, že ta zásadní, závěrečná scéna měla grády jako prase a usnout se u toho nedalo, i když mně se i to málem podařilo. Hlavní na tom filmu ale je to, jak Martin Scorsese dokázal výborně rozebrat a popsat a rozpitvat psychologickou stránku každé postavy, to jak si s ní dokázal zahrát a pořádně s ní zacvičit, to se jen tak nevidí a když se připíše Scorsesemu fakt, že umí výborně vyprávět příběhy, docela to ze mě cucalo chvílema nervy, které jsem ke konci už skoro vůbec neměl. Jenže i tak to nemělo ten pravej náboj, tomu příběhu totiž chybělo cokoliv, co by mě dokázalo chytit, přišlo mi to hrozně průměrné, a nebýt tam toho terorizování a týrání hlavního hrdiny, tak by to ani za to shlédnutí nestálo, takhle jsem se alespoň docela příjemně pobavil, protože DeNirovi to šlo příjemně od rány, on ty nenápadný psychouše dycky uměl(22.2.2009)

Tak tohle byl hodne dobrej thriller. Scorsese se docela verne drzi originalu, ale zaroven si sceny odvypravi po svem a vetsinou lip. Hned se de v podstate na vec, zadny velky zdrzovani a film v docela rychlym tempu smeruje ke konci na Mysu hruzy. Hudba je lepsi nez v originale, kamera je vic atmosfericka a celkove je film drsnejsi. Co je ale nejvetsi plus tohohle filmu, jsou herci. Nick Nolte sice ze zacatku nic moc, ale po case se slusne rozjede, potesi ucast Mitchuma a hlavne Pecka. Jenze taky tu je naprosto dokonale odpornej a zapornej Robert De Niro, ten byl fakt naprosto uchvatnej, asi jedna z jeho nej roli. A i kdyz konec je krapet odlisnej od originalu, je lepsi a je to fakt nejlepsi cast filmu. Presto by mohl bejt ale film krapet kratsi a kdyz neni De Niro na scene, tak to misty vazne, takze jen 4*.(12.2.2007)

Všechny klady i zápory Scorseseho filmů na hromádce. Schématické a odhadnutelné vyprávění oproti vynikajícímu stupňování atmosféry a skvělému zvládnutí herců. Přesně na hranici 4 a 5 hvězd.(18.5.2010)