poster

Mys hrůzy

 • USA

  Cape Fear

 • slovenský

  Mys hrôzy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1991, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  *****

  Viděl jsem i originál a tento remake ho rozhodně převyšuje. Ten byl totiž černobílý i v charakterech - Nolte tady už není tím jednoznačně kladným hrdinou jako Peck - i on má trochu černé svědomí. Vedle skvělého DeNira se mi moc líbili i ostatní herci. Herrmannova hudba je prostě geniální. Závěr mi nevadí, ale je pravda, že De Niro má asi 10 životů.(7.6.2003)

 • Subjektiv
  ****

  Mys, poslední výběžek pevné země, za ním číhá již jen hlubina hrozící vše pohltit, dál již ustoupit nelze... A před psychopatem, který je posedlý pomstou, jenž se před ničím nezastaví, ani před kamerou, kterou hned v prvních záběrech projde jak rozjetý tank, před tím, zdá se, lze jedině ustupovat... Před jeho hrůznou sečtělostí, před vyznáním, slibem a smyslem života, které si nechal vytetovat na tělo. Před jeho znalostí právního systému s níž dokáže realizovat své záměry, aniž by na něj směla dopadnout ruka zákona, před Dantovým peklem, které přináší... Robert de Niro předvádí jeden z nejcharakternějších bezcharakterů. Promlouvá chytře a vtipně, až by se jeden smál a nechal v sobě budit obdiv, nebýt toho děsu - tak pěkně se tyto dvě věci v určitých chvílích slévají do nepříjemného a přece příjemného rozporu v diváckých pocitech. Však stupňování hrůz a démoničnosti Maxe Cadyho, jež zákonitě v takovém filmu přichází, přináší nakonec i částečné odpoutání diváka, který si začne až příliš silně uvědomat, že je to jen film a říkat si: "Nevěřím, nevěřím. A vůbec, co jste říct chtěli, už řečeno bylo a teď už se nebojím, když je to jen jako."(30.6.2009)

 • T2
  *****

  Rozpočet $35miliónovTržby USA $79,091,969Tržby Celosvetovo $182,291,969/90%/(17.6.2005)

 • tron
  *****

  „Spoznáš, čo je to strata.“ Šokujúci psychologický triler majstra Scorseseho patrí k ultimatívnym psychologickým terorom (aj nervy trhajúca MISERY NESMIE ZOMRIEŤ sa oproti nemu javí byť situačnou komédiou). Ukážkovo vystupňovaný scenár (s narastajúcimi minútami je to skutočne PLNOKRVNÝ HOROR, o ktorom radšej ani nechcete vedieť, ako preboha skončí), ani jeden zbytočný dialóg, desivá atmosféra od prvých sekúnd (obludne gigantická hudba, znejúca skoro vždy, keď je geniálny De Niro v zábere), výborná výprava, strhujúce finále na rieke, nezabudnuteľné scény (kino, bitka na ulici, ucho, pokec so skúseným súkromným detektívom, ktorý oproti Cadymu zrazu vyzerá ako neškodné Macko Uško) a prekrásne zahrané úlohy Nicka Nolteho (48 HODÍN), strašidelne potetovaného De Niroa (KRSTNÝ OTEC II), Juliette Lewisovej (VIANOČNÉ PRÁZDINY) a Joea Dona Bakera (PRIRODZENÝ TALENT). Tohto filmu som sa bál už ako chlapec a bojím sa ho dodnes.(5.12.2004)

 • Cival
  *****

  Absolutní hodnoty na barometru stylovosti a drastická režie, která čaruje i s vyvařeným námětem. Další z dokonalých důkazů toho, že Scorsese ve 21. století ztratil elán a náboj. Brilantní thrller, který oprašuje odkaz Alfreda Hitchcocka a předvádí Scorseseho na samém vrcholu žánrových hrátek. Mistr filmové režie je dovádí do extrému, a tím balamutí diváka i redefinuje žánrové vzorce samotné (hlavně požadavky na jejich tempo a "rychlost"). Nestoudně geniální!(25.10.2006)

 • - Postavu Leeho Hellera měl místo Gregoryho Pecka hrát Robert Redford, ten však odmítl. (Rocky62)

 • - Robert De Niro kvůli roli několik měsíců poctivě trénoval a podařilo se mu snížit obsah tuku v těle na pouhá tři procenta. Běžná hodnota se u zdravého čtyřicátníka v kondici přitom pohybuje kolem 20%. (StarsFan)

 • - Posledné vystúpenie Gregory Pecka v celovečernom kinofilme. (elanius)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace