Mys hrůzy

• slovenský

Mys hrôzy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1991, 128 min

Slušivý thriller s naprosto úchvatnou "lolitkovskou" Juliette Lewis, na kterém mi však vadily dvě věci: postava De Nira, která byla vždy a všude nepozorována a ta ruční kamera, která se mi do tohoto filmu jaksi nehodila.(14.7.2004)

Tohle není žádný řemeslně zvládnutý thriller útočící na pokladny kin, ale strhující klamání tělem, které budí dojem, že si jej vzal do parády sám Alfred Hitchcock.(1.9.2005)

Už úvodní záběr na De Nirovu kérku na vymakaném těle dává tušit, že se dočkáme něčeho zajímavého. Scorsese se opět pochlapil a jeho remake strčí černobílého předchůdce hravě do kapsy. Vyplatí se vidět, už jenom kvůli scéně, kdy De Niro jako údajný bohémský učitel svádí Julliete Lewisovou - to co ona předvádí, to je famózní herecký koncert. Dal bych i za pět, ale konec je bohužel blbej, klasicky hollywoodsky natahovanej.(11.5.2003)

Spojení Martina Scorsese a Roberta De Nira nemůže dopadnout špatně! Max Cady je po 14 letech propuštěn z vězení a nemůže se dočkat až se pomstí svému tehdejšímu advokátovi Samu Bowdenovi, který zatajil důležitý důkaz. Robertu De Nirovi to v roli Maxe neuvěřitelně sekne a už první pohled na jeho namakané a pokérované tělo dává tušit, že to bude nezapomenutelný zážitek. Advokáta Sama hraje Nick Nolte, jeho menželku Jessica Lange a jejich dceru Juliette Lewis, která ukázala, že je to obrovský talent (Rozhovor De Nira a jí na "hodině dramatu"). Film má slušnou atmosféru, obvzláště ke konci. Za vyzdvihnutí určitě stojí i hudba, která dodává patřičné grády. Originál jsem neviděl, ale už jenom kvůli De Nirovi mi něco říká, že tohle je lepší.....(13.1.2008)

Nebýt skvělých herců (hlavně De Niro) byl by to tuctový triller. Ten závěr byl už moc mimo realitu, takový rambo:-)(2.9.2005)