Mys hrůzy

• slovenský

Mys hrôzy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1991, 128 min

rozpočet : ? tžby celosvetovo : $182,291,969(15.12.2006)

Mys hrůzy, jako jeden z remaků v kariéře velikána Martina Scorseseho je velmi dobře odvedenou prací. Jeho dvorní herec Robert De Niro si zde zkusil roli velmi nepříjemného zločince, který "terorizuje" rodinu svého bývalého obhájce. Je jako vždy fantastický, trochu slizký a vždy zajímavý. V každém okamžiku je vidět jak si De Niro svou postavu žívá a soukromé vystoupení s dcerou bývalého obhájce je malá třešnička na celém filmu. Další kvalitní výkon odvádí samozřejmě i Nick Nolte a Jessica Lange. Pro mě je obzvlášť zajímavá, svým způsobem okouzlující, Julliette lewis, která je v roli dcery obhájce velmi roztomilá a mužské fantazie s ní získávají úplně jiný náboj. Možná to trochu ubírá snímků, ale ne příliš. V době natáčení jí bylo 18náct, ale ve filmu vypadá na méně než 15náct a pochybuji, že si pánské publikum za stěžuje:). Spíše bych film hodnotil jako thriller, protože hororový moc není. S příjemnou délkou a mnoha velmi zajímavými okamžiky, nejen dějovými, ale i několika skvělými nápady kameramana nebo režiséra, jde o "povinnou četbu" každého fanouška. Ně vždy musí být remake špatný, jak je tomu v poslední době...(11.7.2008)

Pro mě osobně o něco lepší film, než původní snímek z roku 1962 s Robertem Mitchumem a Gregory Peckem (oba se v tomto filmu objeví), protože mi přijde, že zde je potenciál filmu naplno využit a některé scény jsou opravdu nezapomenutelné. Tady vše šlape naprosto perfektně, od hudby přes kameru, až po výbornou režii či herecké výkony a v některých pasážích má snímek i dobrou hororovou atmosféru. Vše však zastíní svým výkonem Robert De Niro, který se stal dokonalým ztělesněním psychopata Maxe Cadyho, podává skvělý výkon a působí opravdu děsivě. Martin Scorsese je Bůh, takhle má vypadat filmový zážitek.(9.10.2010)

„Spoznáš, čo je to strata.“ Šokujúci psychologický triler majstra Scorseseho patrí k ultimatívnym psychologickým terorom (aj nervy trhajúca MISERY NESMIE ZOMRIEŤ sa oproti nemu javí byť situačnou komédiou). Ukážkovo vystupňovaný scenár (s narastajúcimi minútami je to skutočne PLNOKRVNÝ HOROR, o ktorom radšej ani nechcete vedieť, ako preboha skončí), ani jeden zbytočný dialóg, desivá atmosféra od prvých sekúnd (obludne gigantická hudba, znejúca skoro vždy, keď je geniálny De Niro v zábere), výborná výprava, strhujúce finále na rieke, nezabudnuteľné scény (kino, bitka na ulici, ucho, pokec so skúseným súkromným detektívom, ktorý oproti Cadymu zrazu vyzerá ako neškodné Macko Uško) a prekrásne zahrané úlohy Nicka Nolteho (48 HODÍN), strašidelne potetovaného De Niroa (KRSTNÝ OTEC II), Juliette Lewisovej (VIANOČNÉ PRÁZDINY) a Joea Dona Bakera (PRIRODZENÝ TALENT). Tohto filmu som sa bál už ako chlapec a bojím sa ho dodnes.(5.12.2004)

Docela drsný thriller. Škoda, že jsem prošvihnul v TV původní verzi, takhle nemám jak srovnávat, kdo je lepší. Ale tahleta verze je fakt povedená, i díky hnusně záporáckému De Nirovi, který se v roli trestance přímo vyžívá.(24.7.2002)