Mys hrůzy

• slovenský

Mys hrôzy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1991, 128 min

Tak tohle byl hodne dobrej thriller. Scorsese se docela verne drzi originalu, ale zaroven si sceny odvypravi po svem a vetsinou lip. Hned se de v podstate na vec, zadny velky zdrzovani a film v docela rychlym tempu smeruje ke konci na Mysu hruzy. Hudba je lepsi nez v originale, kamera je vic atmosfericka a celkove je film drsnejsi. Co je ale nejvetsi plus tohohle filmu, jsou herci. Nick Nolte sice ze zacatku nic moc, ale po case se slusne rozjede, potesi ucast Mitchuma a hlavne Pecka. Jenze taky tu je naprosto dokonale odpornej a zapornej Robert De Niro, ten byl fakt naprosto uchvatnej, asi jedna z jeho nej roli. A i kdyz konec je krapet odlisnej od originalu, je lepsi a je to fakt nejlepsi cast filmu. Presto by mohl bejt ale film krapet kratsi a kdyz neni De Niro na scene, tak to misty vazne, takze jen 4*.(12.2.2007)

8 / 10 Scenár je trápny ako špenát v zuboch na prvom rande, no o to zarážajúcejší je fakt, že Mys hrôzy je skutočne dobrý film, plný hnevu a vášne - čo je Scorsese ako z učebnice. A ak sa k tomu pridá slizký Robert DeNiro, snobský Nick Nolte, hysterická Jessica Lange a zmätená Juliette Lewis, nejde inak než odporučiť.(23.8.2005)

Délka, obávám se, neodpovídá materiálu a scénáři. Tudíž se často opakuje předešlé, spousta věcí se říká obrazem, a poté znovu slovem, prudký nájezdy kamery ze strany čelné k postavám a časté vertikální náklony musejí falešně urychlovat příběh a přidávat mu na napětí... svým způsobem je pozoruhodný, jak tuhle ohyzdnou špeluňku Scorsese vytapetoval. Na druhou stranu totálně selhal při změně žánru v poslední půlhodince a při pochopení základních veličin dramatu: Zatímco Hitchcock hlásal „napětí a nepravděpodobnost“, Scorsese hlásá „překvapení a pravděpodobnost“, v čemž se bohužel mílí. Mys hrůzy, toť dobrotivá vzpomínka na život než život sám. Oproti Dějinám násilí nebo Strašákům řadové zboží.(17.11.2008)

Všechny klady i zápory Scorseseho filmů na hromádce. Schématické a odhadnutelné vyprávění oproti vynikajícímu stupňování atmosféry a skvělému zvládnutí herců. Přesně na hranici 4 a 5 hvězd.(18.5.2010)

Slušivý thriller s naprosto úchvatnou "lolitkovskou" Juliette Lewis, na kterém mi však vadily dvě věci: postava De Nira, která byla vždy a všude nepozorována a ta ruční kamera, která se mi do tohoto filmu jaksi nehodila.(14.7.2004)