Mys hrůzy

• slovenský

Mys hrôzy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1991, 128 min

Martin Scorsese je holt pan režisér. Navíc jeho dvorním hercem není jen tak někdo, ale Robert De Niro (kterého v poslední době vystřídal Leonardo DiCaprio). A tohle spojení funguje. Mys hrůzy je geniálně stupňovaná atmosféra strachu, která prostě nemá chybu. Advokát, který před lety porušil všechny kodexy a zatajil důkaz ve prospěch svého klienta, který si odseděl 14 let a teď se chce pomstít. Doporučuji sledovat v noci!(7.7.2010)

Právě tohle je film, při kterým mě došlo jakým obrovským filmařem a mistrem příběhu je Martin Scorsese. Ono totiž v porovnání s tím nedomrlým černobílým originálem z roku raz, dva to na mě doslova řvalo. Každá postava je zde daleko lépe prokreslena, film jde mnohem více do detailu a to hlavní teprv přijde. Ještě teď se otáčím za sebe, jestli tam náhadou nestojí namakanej tetovanej chlápek s ksichtem DeNira. Brrr to byli pocity během sledování tohoto Mysu hrůzy. Věřte že každá scéna je suprácky vychytaná a filmu ty vymazlený scény dodávají to pravé napětí a atmosféru a je jedno, jestli ta scéna trvá několik vteřin / DeNiro na plotě / a nebo několik minut / rozhovor DeNira a Juliette Lewis ve školním divadle /. Stálo se už skoro samozřejmostí pět ódu na předvedený herecký výkon DeNira. Já nevím jak to ten chlap udělal, ale měl jsem z něj strach, prostě bombózní je hraní v jeho podání, ale pozor není sám, kdo tady ze sebe sype tuny hereckého talentu, je tu ještě Juliette Lewis to něco neuvěřitelnýho, když jsem se koukal jak hraje svou postavu, vybavily se mě snad všechny holky co jsem poznal, když jim bylo - náct ! Konec je sice nastavovanej, ale zato velkolepě a perfetně natočenej. Mys Hrůzy je zkrátka ohňostroj filmařský kvality.(3.12.2007)

Tak tohle byl hodne dobrej thriller. Scorsese se docela verne drzi originalu, ale zaroven si sceny odvypravi po svem a vetsinou lip. Hned se de v podstate na vec, zadny velky zdrzovani a film v docela rychlym tempu smeruje ke konci na Mysu hruzy. Hudba je lepsi nez v originale, kamera je vic atmosfericka a celkove je film drsnejsi. Co je ale nejvetsi plus tohohle filmu, jsou herci. Nick Nolte sice ze zacatku nic moc, ale po case se slusne rozjede, potesi ucast Mitchuma a hlavne Pecka. Jenze taky tu je naprosto dokonale odpornej a zapornej Robert De Niro, ten byl fakt naprosto uchvatnej, asi jedna z jeho nej roli. A i kdyz konec je krapet odlisnej od originalu, je lepsi a je to fakt nejlepsi cast filmu. Presto by mohl bejt ale film krapet kratsi a kdyz neni De Niro na scene, tak to misty vazne, takze jen 4*.(12.2.2007)

Bohuzel jsem nevidel original,a le nedovedu si predstavit, ze by mohl byt pusobivejsi nez tento skvely thriller-horor. Obzvlaste vykon De Nira je bajecne odpudivy.(2.8.2002)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $79,091,969Tržby Celosvetovo $182,291,969/90%/(17.6.2005)

• - Film je remakem Mysu hrůzy z roku 1962. Robert Mitchum, který si v původním snímku zahrál Maxe Cadyho, se tak bál srovnávání s Robertem De Nirem, že se na remake nikdy nepodíval. (StarsFan)

• - Peck natočil své cameo za jediný den. (Kulmon)

• - De Niro kvůli roli studoval sexuálně motivované zločiny a sám doporučil scénu, kde jeho postava pokouše svou oběť. (StarsFan)