poster

Mys hrůzy

 • USA

  Cape Fear

 • slovenský

  Mys hrôzy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1991, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  ,,JÁ VÁS NAUČÍM, CO JE TO ZTRÁTA“....... /// Když R.de Niro přečetl všechny knihy, pustili ho z vězení. Jeho posláním je teď vysvětlit svýmu bejvalýmu obhájci, že zatajovat důkazy se nemá. Votrávenej pes a další povedený kousky teď budou u Bowdenů na denním pořádku. Podaří se překazit plány číhajícího šílence, kterej donutil mluvit lidi neexistujícím jazykem? MYS HRŮZY – příští exit! Zajímavej thriller, vyjímečnej díky obsazení, zajímavý kameře a hereckýmu partu R.de Nira. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Všude mně vítaj jako ,,žlutou zimnici“. 2.) Knihu ,,The Executioners“ od Johna Dann MacDonalda číst nebudu. 3.) Thx za titule ,,superpimp“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(22.10.2011)

 • sud
  ****

  Martin Scorsese od dětství miluje westerny, filmy noir a především oldschoolové thrillery. Po téměř třiceti letech si splnil sen - natočit remake jednoho z klasických thrillerů. Atmosféra je špičková a svou roli si užil nejen Robert De Niro, ale i Nick Nolte. Zápory jsou snad jen dva, nesympatická Juliette Lewis a Cadyho kočičí život (což je ale u podobných filmů běžné). 75%.(10.3.2007)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tžby celosvetovo : $182,291,969(15.12.2006)

 • Enšpígl
  *****

  Právě tohle je film, při kterým mě došlo jakým obrovským filmařem a mistrem příběhu je Martin Scorsese. Ono totiž v porovnání s tím nedomrlým černobílým originálem z roku raz, dva to na mě doslova řvalo. Každá postava je zde daleko lépe prokreslena, film jde mnohem více do detailu a to hlavní teprv přijde. Ještě teď se otáčím za sebe, jestli tam náhadou nestojí namakanej tetovanej chlápek s ksichtem DeNira. Brrr to byli pocity během sledování tohoto Mysu hrůzy. Věřte že každá scéna je suprácky vychytaná a filmu ty vymazlený scény dodávají to pravé napětí a atmosféru a je jedno, jestli ta scéna trvá několik vteřin / DeNiro na plotě / a nebo několik minut / rozhovor DeNira a Juliette Lewis ve školním divadle /. Stálo se už skoro samozřejmostí pět ódu na předvedený herecký výkon DeNira. Já nevím jak to ten chlap udělal, ale měl jsem z něj strach, prostě bombózní je hraní v jeho podání, ale pozor není sám, kdo tady ze sebe sype tuny hereckého talentu, je tu ještě Juliette Lewis to něco neuvěřitelnýho, když jsem se koukal jak hraje svou postavu, vybavily se mě snad všechny holky co jsem poznal, když jim bylo - náct ! Konec je sice nastavovanej, ale zato velkolepě a perfetně natočenej. Mys Hrůzy je zkrátka ohňostroj filmařský kvality.(3.12.2007)

 • novoten
  ***

  Že umí Scorsese vytvářet napětí, to je dávno známá věc. Horší je, že Nick Nolte a Jessica Lange si tady vybírají regulérně slabou chvíli a všechno tak stojí na bedrech soustředěného démona De Nira. Právě ve stínu jeho pomalého znervózňování nenáviděného advokáta působí závěrečná katarze na lodi klišoidně a zbytečně ukřičeně.(10.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace