Oscarový Paul Newman v americkém filmu z prostředí kulečníkového hazardu. Vyhrávat prachy je lepší než je vydělávat... Zestárlý biliárový šampion Eddie Felson už dávno vzdal svou hráčskou kariéru a věnuje se obchodu s alkoholem. Jednoho dne však narazí na talentovaného mladíka Vincenta, jenž v kulečníku exceluje. Podaří se mu přesvědčit Vincenta a jeho dívku Carmen, aby spolu začali vydělávat peníze v hazardní hře v maloměstských hernách. Cynický Eddie zároveň učí Vincenta, jak se ve hře zdokonalit a hlavně jak klamat tělem. Vincent je nucen učit se i pokoře, protože kvůli sázení je v jejich zájmu hru někdy prohrát. Vztah učitele a žáka nakonec přeroste v konkurenční boj dvou kulečníkových mistrů a především dvou svérázných osobností... Drama režiséra Martina Scorseseho je volným pokračováním snímku Hazardní hráč (The Hustler) z roku 1961. K postavě "Rychlého" Eddieho Felsona se po letech opět vrátil jeho původní představitel Paul Newman. Za tuto roli byl Newman v obou případech nominován na Oscara, avšak až ve Scorseseho filmu se mu podařilo nominaci proměnit. Druhou hlavní roli svěřil režisér Tomu Cruiseovi, jehož v témže roce vyneslo na vrchol popularity drama Top Gun. (Česká televize)

PTuranyi

Po 25 rokoch Paul Newman vstupuje znovu do tej istej rieky v roli rýchleho Eddieho. Tentokrát už nie ako fantastický hráč biliardu, ale ako stávkar ťažiaci zo svojich skúseností. Úlohu talentovaného hráča prebral začínajúci Tom Cruise, ktorý už síce zažiaril v Top gune, ale v tomto filme pôsobí neisto ako nezrelý puberťák. Produkcia je kvalitná, no príbehu chýba existenciálna neistota a napätie "Hazardného hráča". 70% ()

Švédy

Podle mě je tohle film který ničím nevybočuje z průměru. Newman učí hrát kulečník Cruise, do toho se motaj ženský. Co se mi na filmu nejvíc líbilo byli ty šťouchy co oba hlavní protagonisté předváděli ale jinak nic moc. No a ten konec mi taky nepřišel zrovna ideální, čekal jsem nějaké super finále a ono nic. ()

Moraldo

Jeden z filmů, po jehož shlédnutí propadám pocitům, že v mém životě mi něco výrazně schází... Newman exceluje v roli muže, jež kdysi býval stejným floutkem jako Tom Cruise, nyní však bojuje s nadcházejícím soumrakem svého stáří... Docházející síly však nahrazuje zkušenost a znalost světa, která jeho mladému parťákovi prozatím schází. Jeden z mála filmů, který má neopakovatelnou atmosféru, která se vám doslova zadře pod kůži. ()

nydahl

Filmova mekka vsech hracu kulecniku. Naprosto skvely film a takhle nejak by mel pocin kteremu se rika volne pokracovani (The Hustler) vypadat . Billiardovy sampion "rychly Eddie Felson (Newman)" se 20ti letech vraci tak kam ho tahne srdce i kdyz ten prvni impuls k navratu jsou prachy. Zauceni talentovaneho Vincenta (Cruise) je katalyzatorem comebacku do sveta spickoveho poolu spojeneho s gamblingem nejvyssiho kalibru a film zachycuje prave tuto cestu vcetne zakulisnich triku a sazkarskych manipulaci. Newman jako vzdy naprosto dokonalej v sakra zaslouzeny oscarovy roli a Cruise v jednom z pouhych dvou filmu ve kterych dobre hraje. Pokud mate trochu srdce hrace tak zde najdete spoustu skvelych hlasek (Whitaker v epizodni roli "myslis ze bych potreboval zhubnout?" , "presna davka vola" , "nechovej se jako holka co ji nekdo osahaval v kine") no a taky hlavni motto a zarucena zivotni pravda "vyhrany prachy jsou lepsi nez vydelany ". Byt proffesionalni sportovec tzn. vydelavat prachy tim ze hrajete neco co Vas bavi je jedno z nejvetsich stesti co Vas muzou v zivote potkat - ovsem neda se to srovnat s tim , kdyz neco hrajete protoze tu hru proste milujete a myslim ze zaver Scorseseho snimku tohle jasne ukazuje. Dobra muzika - skvely varhany pri navratu do herny sampionatu , Dire Straits ale i Sinatruv dovedne odimprovizovany hit v baru. Puvodne jsem dal ctyri hvezdy ale opravuji na pet - co jinyho by melo mit 5 nez takhle skvelej film. ()

mine.slayer

Dokonalá kombinace staré a nové školy v podání Newmana a Cruise, dokonalá záležitost, která z poměrně fádního kulečníku dělá adrenalinovu akci!! ()

motyka52

Tom Cruise s "New Kids On The Block" účesem a charismatický Paul Newman. Herecky bez výhrad, ale jak mě to ze začátku dost bavilo, tak mě to postupně začalo už trochu nudit. Kulečníku bylo skoro až moc, scénář je značně neoriginální a na svou dobu jistě zajímavé nasnímání některých šťouchů to nespasí. Odškrtnul jsem si to, ale znovu už to nepustím. ()

limited

Jsem rád, že dřív než tenhle film jsem viděl Hustlera, protože tohle je jeho nepřímým pokračováním. Minimálně vyniknou psychologické aspekty Newmanovi postavy a lépe se bude chápat. Tom Cruise nemá moc prostoru, aby byl nějak zvlášť výrazný. Všechno si "ukradl" Newman a je to jen dobře, protože o jeho postavě tenhle film je. Zahrál to s totální noblesou, naprosto zasloužený Oskar. ()

Traktorista

Jedna ze Scorseseho klasik, zajímavý a chytlavý děj, který ze začátku může trochu nudit, ale pak se to parádně rozjede, excelentní Newman a Tom Cruise v době, kdy ještě uměl hrát. Tenhle film má pro mě ještě jedno malé plus a to jest, že v dabingu je asi desetkrát lepšejší než v původním znění s titulky. ()

Helgard

Mám k tomuto filmu jen jednu poznámku, dotaz....Je možné natočit kravinu nebo nudný film s Paulem Newmanem a Tomem Cruisem ? :-) Odpovím si sám. Možná ano, ale to by nesměl být režisérem mistr Scorsese. Zkrátka a dobře na film se krásně kouká od začátku do konce. ()

Mr.Dude

Když jsem se nedávno dozvěděl, že Martin Scorsese natočil film z kulečníkového prostředí o kterém jsem neměl ponětí, tak jsem si málem stříkl do kalhot, protože kulec miluju. Kurva, jak já byl zklamanej...totálně vymrdanej nesympatickej Cruise a Newman, kterej mě snad poprvé vůbec nezajímal, nechápu za co vůbec v tomhle snímku dostal oskara....čekal jsem nějaké pořádné napětí z her, přičemž bych nevěděl komu fandit, místo toho jsem dostal dva idioty, kteří pořád melou hovna a hádaj se, a ze samotnýho kulečníku, kde by se předváděli nevídané kousky a pořadný vyhrocený boj se nakonec ani nic pořádného neukázalo....tfuj. ()