Oscarový Paul Newman v americkém filmu z prostředí kulečníkového hazardu. Vyhrávat prachy je lepší než je vydělávat... Zestárlý biliárový šampion Eddie Felson už dávno vzdal svou hráčskou kariéru a věnuje se obchodu s alkoholem. Jednoho dne však narazí na talentovaného mladíka Vincenta, jenž v kulečníku exceluje. Podaří se mu přesvědčit Vincenta a jeho dívku Carmen, aby spolu začali vydělávat peníze v hazardní hře v maloměstských hernách. Cynický Eddie zároveň učí Vincenta, jak se ve hře zdokonalit a hlavně jak klamat tělem. Vincent je nucen učit se i pokoře, protože kvůli sázení je v jejich zájmu hru někdy prohrát. Vztah učitele a žáka nakonec přeroste v konkurenční boj dvou kulečníkových mistrů a především dvou svérázných osobností... Drama režiséra Martina Scorseseho je volným pokračováním snímku Hazardní hráč (The Hustler) z roku 1961. K postavě "Rychlého" Eddieho Felsona se po letech opět vrátil jeho původní představitel Paul Newman. Za tuto roli byl Newman v obou případech nominován na Oscara, avšak až ve Scorseseho filmu se mu podařilo nominaci proměnit. Druhou hlavní roli svěřil režisér Tomu Cruiseovi, jehož v témže roce vyneslo na vrchol popularity drama Top Gun. (Česká televize)

PlysovyMacko

Bývalý hráč poolu a stavkar Eddie uvidí v mladom hráčovi Vincentovi talent a spolu s ním a jeho priatelkou začnú obchádzať herne, aby vyhrali co najviac prachov. Čakala som viac podvodov a finticiek,  niečo  ako filmy z Vegas, ale toho tu moc neni. Filmy chyba hravosť a spád, čakala som ze v scéne na veľkom turnaji na konci to bude stat za to, ale tiež len nuda. ()

hrumsrt

Komerčně jeden z nejúspěšnějších filmů Martin Scorseseho a veškerý dík za to patří Tony Scottovi, jelikož tentýž rok necelý půlrok před tímto snímkem poslal do amerických kin dost možná nejkultovnější Cruisův film - Top Gun, jenž ho navždy vystřelil mezi hvězdy Hollywoodských blockbusterů. A tak diváci stáli o to vidět neokoukaného rodáka z Syracus v další roli. Naproti tomu Scorsese si zase natočil snímek, který je o tolik odlišný než to co obvykle točí a za co ho diváci milují... Říkám to pokaždé, ale Scorseseho miluji pro úvodní expozici příběhu, kdy nevinně divákovi představuje prostředí a postavy a zasytí vás informacemi, které ale budou později pro příběh relevantní atd. Takže bohužel zase Barva peněz není příkladem těchto jeho filmů. Barva peněz je o spolupráci dvou generací, dva hráči biliáru, jeden ostřílený mazák v podobě Paula Newmana, druhý nevybouřený a arogantní coby Tom Cruise.. Pohodovej efektní příběh, který rozhodně neoplývá žádnou složitostí a kombinováním. Ovšem je moc dobře natočenej. A především veškerý kulečníkový střety mají patřičně dobře odvedenou kameru.. Jasně, můžu to působit trošku moc zaměnitelně, ale tím Newmanovým hereckým šarmem je z toho dobrej snímek. Jako celek jde o dobrý snímek, ale příliš jde na ruku mainstreamu, což je pro Scorseseho hrozná škoda času. Paradoxem budiž možná největší finanční úspěch Scorseseho filmu a konečně i ten vytoužený Oscar pro velikána Newmana. 70% ()

ostravak30

Brva peněz není lepší nebo horší film než Hazardní hráč. Je to hodně podobný snímek. Aby ne, když je jeho pokračováním. Opět se objevuje mladík, který to umí s tágem. A opět má nezkrotný temperament, jako měl kdysi Eddie Felson. A opět chce vydělávat prachy a opět jinak než mu radí učitel. Ti dva toho spolu mohou hodně dokázat, jenže zatímco Eddieho brzdil alkohol, Vincent zase doplácí na své ego a slabost pro ženy. Je to samozřejmě herecký koncert dvou skvělých herců. Jenže na mě je to až moc dlouhé, byť závěrečné rozuzlení je bravurní. Přiznávám, že tyhle dva filmy ve mě vzbuzují zájem si to někdy zkusit zahrát. ()

mrclTV

Potešiteľný mix, v ktorom na prvý pohľad klapalo všetko - skvelé obsadenie, dobrá hudba, zaujímavý dej, atraktívne a neopozerané prostredie.....jednoducho fajn film na úrovni. Bohužiaľ, druhá polovica filmu z väčšej miery solídnu atmosféru filmu nechala vyprchať. ()

DooFooS

Film, který stojí především na hercích a to i přesto, že mě Cruise většinu filmu iritoval, coby nevycválaný spratek. Zahrál to holt dobře a v mých očích už se z této role nikdy nevymaní. ()

zimzum

U mňa najhorší Scorseseho a zároveň Newmanov film. Môj obľúbenec Newman si zaslúžil za iné filmy možno aj päť oskarov, ale za Farbu peňazí veru nie. Nechápal som konanie Newmanovej postavy a Cruiseova postava mi zasa celý čas liezla poriadne na nervy. Takisto ma ubíjala tá typická hudba 80 rokov hlavne ten krásny zvuk bicích. Tie mi vadia v každom filme tohto obdobia, ale špeciálne tu sa spustili doslova po každom dialógu. Tento film si už asi ťažko pustím druhý raz. ()

elgreco

M. Scorsese asi zrovna splácel hypotéku… a nešlo mu asi o nic jiného, než o to aby ji splatil. Zbytečný film. Téměř protivný mi byl i Paul Newman, což jsem nevěděl, že je možné. Protivně prázdná osmdesátá léta. Dal bych tři body z úcty k P. Newmanovi, ale na Scoreseho musí bejt přísnost, protože jinak by na každym stromě byl jeden rejža bez disciplíny. ()

Jack.Pott

Zábavné! Cynický veterán chce zneužít, zkazit a ekonomicky využít talentovaného kluka. Nakonec neodolá mladickému, čistému nadšení, vykašle se na prachy a zase se oddá staré lásce - kulečníku. Ze spontánního, upřímného žáka je ale najednou vychcaný soupeř... ()

garry

Začátek trochu rozvleklý. Druhá polovina je dynamičtější. Excelentní stárnoucí Newman. Mladičký nevycválaný Cruise dává tušit velký talent. Malá role pro začínajícího Foresta Whitakera známého z Hry na pláč a Posledního skotského krále. ()

Roman1983

dnes už film nemá takový šmrnc a lesk, ale přesto to byla velmi příjmená podívaná, zkušený Paul Newman a začínající Tomík Cruise ... 5* ()

Hruskovice

Nehodnotím tak film, jako spíš tu slabost pro tuto hru a vše kolem ní :) Úctyhodné volné pokračování. Vzhůru do klubu :) ()

pollstro

Pokračování původního filmu Hazardní hráč se stejnou hlavní hereckou hvězdou Palem Newmanem, jenž si opakovaně střihl postavu vášnivého hustlera v poolu. Scorsese vcelku sofistikovaným filmařským stylem nabízí předvídatelnou akci, kterou koncentruje do osobního konfliktu hlavních postav, ale zároveň rozvíjí morálně-filozofickou osobitou reflexi střetu dvou odlišných světů. Mládí svádí souboj se stářím, pokora se setkává s arogantností, cynismus s ohleduplností, touha po životě s rezignací vlastních životních snů. Právě osobní konflikt s vlastním charakterem hlavního hrdiny je nádhernou ukázkou celoživotního vývoje a souboje, který mu ve finále umožní získat nadhled, sebedůvěru, jistotu a odhodlání pokračovat dál. Možná si sám Scorsese filozofickým přístupem tehdy obhajoval svoje postavení ve filmovém průmyslu a částečně viděl paralelu konfliktu zkušených starých režisérů se sebou samotným. I přes ignorování hlubšího kontextu je film neuvěřitelně zábavným stylovým sportovním filmem s působivou atmosférou kulečníkových klubů, ze kterých si Newman zaslouženě odnesl svého jediného hereckého Oscara. ()

willknott

Paul Newman má v Color of Money víc yodovskejch hlášek než Yoda. A ani nemusí mluvit s přeházeným slovosledem. Scorsese natočil upachtěnej macho film, kde se pořád jenom mluví o tom, jak v tom člověk musí umět chodit a na čem všem se dá vydělat balík prachů. Newman je až moc cool veterán devítky, Cruise zase až moc velkej blb. Společně vymetaj jeden kulečníkověj bar za druhým a každá tahle scéna končí vlastně stejně – Newman se zase přesvědčí, že je Cruise hrozně nadanej, ale blb a že to s nim nepůjde tak, jak si myslel - aby to po tom všem dopadlo tak, jak tušíte už po dvaceti minutách filmu. Scorsese má ve filmografii hodně mnohem lepších kousků… ()

Ajay

Scorsese přináší další osudy Eddieho Felsona. Biliárový král (The Hustler) 1961 od Roberta Rossena ()

Wade W.

Pekné nadviazanie na predchádzajúci diel (The Hustler 1961), takto má vyzerať pokračovanie filmu po 25 rokoch, dnešní filmoví režiséri by sa mohli učiť. Úplne nový príbeh, nový štýl, film zachádza do smerov ktoré neboli predtým ukázané a dáva divákovi na tento "šport" úplne nový pohľad. No napriek tomu zamrzí že podobne ako tohtoročný Trainspotting 2 je scenár k filmu úplne odlišný oproti príbehu knihy. Podľa všetkého niektoré veci ktoré fungujú na divákov sa odlišujú od toho čo funguje na čitateľov. ()