poster

Poslední pokušení Krista

 • USA

  Last Temptation of Christ, The

 • Slovensko

  Posledné pokušenie Krista

Drama

USA / Kanada, 1988, 164 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  *****

  Geniální příběh. Opravdu je nám zde nabídnuta zajímavá verze Kristova života. Samotný příběh Krista totiž sám vybízí k otázkám typu: Je možné aby někdo duševně zdravý dokázal vytrpět tolik bolesti? Film asi musel býti dost kontroverzní, už jen proto, že předlohu napsal autor považovaný za levičáka. Nevím jestli hrál Dafoe hlavní roli ještě někde jinde, ale určitě už nikde tak znaměnitě jako tady. Z některých jeho partů ve filmu se mi ježí chlupy na zádech. Je to velký herec.(21.11.2004)

 • Gimp
  *****

  Film hluboký jako hrdlo Máří Magdaleny a dlouhý jako penis hlavního hrdiny.(27.3.2005)

 • Morien
  ***

  Provizorně, musím o tom kontemplovat. Zvažuji ještě snížit hodnocení. Byla jsem zklamána obsahem i formou. Scénář požaduji za nedostatečný. Příliš mnoho mluvení. Zázraky si představuji jinak.(3.1.2013)

 • Radek99
  *****

  Novodobé apokryfy představující jedinou z uvěřitelných podob Ježíše Krista. Krista pochybujícího, lidsky nedokonalého, výjimečně skutečného...a právě proto uvěřitelného... Krista pro nový věk. Věk ateismu? Velký a těžký film...(20.12.2013)

 • sepp
  *****

  Scorseseho mafianske filmy zboznuji, ale Posledni pokuseni je opravdu zrejme jeho nejzdarilejsim dilem. Jeho netradicni a podnetne pojeti Kristovy zivotni cesty, poslednich dnu a jeho smyslu pro ostatni lidi nuti cloveka po celou dobu filmu myslet a ani na chvili mu neda vydechnout. A zaverecna scena je jednim slovem proste a jednoduse: skvost...(23.9.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace