poster

Poslední pokušení Krista

 • USA

  Last Temptation of Christ, The

 • Slovensko

  Posledné pokušenie Krista

Drama

USA / Kanada, 1988, 164 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $7miliónovTržby USA $8,373,585Tržby Celosvetovo $11,500,000║ Martin Scorsese si poradil s danou témou nanajvýš dobre, jediný problém je tempo filmu, lebo miestami to na danú minutáž príde dosť rozťahané(stačilo by to stiahnúť aj na 2hodiny), príbeh je nekonvenční a vykreslení rozumne, bez nejakého umelého balastu, poteší aj niekoľko silných momentiek, Willem Dafoe mi moc nepasoval do úlohy Ježiša ale zas na druhú stranu hral výborne, takže film pozerateľný a z danou témou po filme Umučenie Krista druhý najlepší z toho čo som videl. /60%/(16.10.2009)

 • gouryella
  *****

  Mnohym vericim je tento film diky netradicne pojatemu vykladu zivota Jezise Krista asi proti srsti, ale me prave pro svou odlisnost naprosto uchvatil.(31.7.2002)

 • Mr.Apache
  *****

  "Who are you?"(18.1.2008)

 • JohnnyD
  *****

  Najlepší Jesus-movie ever. Tento kontroverzný film, proti ktorému sa viedol nejeden protest, je pri pozeraní s otvorenou mysľou jednoznačne najlepším náboženským filmom. Pokorné a katarzné. Úplný protiklad gibsonovho Umučenia.(23.6.2012)

 • kiddo
  *****

  Pokud se můj dobrý známý na mé nadšené doporučování Scorseseho úchvatného „kontroverzního“ filmu (nechápu, co je na něm pro myslícího člověka kontroverzní, jestliže je schopen dívat se na danou událost i z jiného úhlu pohledu, než jaký je mu diktován církevními regulemi) s šokem a odporem odvrátí, aniž by byl ochoten se na film před jeho okázalým odsouzením nejprve podívat a možná si snad na něj i vytvořit jiný názor, než jaký si přečetl v křesťanském pamfletu a který poslušně přejal, pak je asi něco shnilého v tom našem jablku rajském. Většina hlasitých zavrhovačů Posledního pokušení Krista ve svém prosazování vlastního patentu na pravdu a vševědoucnost evidentně přehlédla, že Scorsese svým filmem poskytuje dosud snad nejopravdovější (pokud to slovo lze v tomto kontextu vůbec užít) a nejživější ztvárnění mesiášovského tématu, že se jedná o snímek ryze katolický a jediné, co dělá, je, že vnáší onu často ploše a bezmyšlenkovitě proklamovanou lidskou stránku Ježíše mezi řádky strohých evangelií. Skutečně – pokud byl Kristus napůl člověkem, tak se jeho lidskost snad vztahuje nejen na fyzické aspekty, ale i na touhu po lásce, blízkosti druhého člověka a obyčejném životě, či nikoli? Snímek prezentuje víru jako něco živého a pohyblivého a vyhýbá se jejímu konstantnímu a neměnnému pojetí, postavy z Bible ztvárňuje jako nedokonalé a chybující bytosti schopnými podléhat pochybnostem, svádět vnitřní boj sám se sebou nebo jen prožívat a dávat najevo emoce. Jsem přesvědčená, že člověk nedokáže doopravdy (a snad by ani neměl) věřit v pouhou mrtvou dvourozměrnou ikonu a že pokud existuje film, který vážně je výkřikem téhle živé lásky k Bohu, pak je to právě tento.(31.7.2006)

 • - Ide o jediný film, kde je Ježiš ukrižovaný správne. Klince boli zabité medzi malými kosťami zápästia, a nie cez dlane. Keby boli klince zabité cez dlane, boli by sa vyvliekli medzi prstami, keby mali držať váhu ľudského tela. Ľavá noha je zatlačená pod pravú nohu a s oboma natiahnutými nohami, špičkami smerom dole je zabitý klinec cez klenbu každej končatiny, nechajúc kolená mierne pohyblivé. Taktiež bol ukrižovaný úplne nahý, čo je ukázané iba v tejto snímke. (MFJD)

 • - V roce vzniku filmu bylo Willemovi Dafoeovi, který ztvárnil Krista, 33 let. (Marator)

 • - Martin Scorsese tvrdí, že poslední záběr - barevné fleky a přechody, nebyl plánovaný. Vzniknul náhodnou vadou použitého filmu a tvůrci si ho všimli až v postprodukci. Nakonec ve filmu nepovedené záběry zůstaly. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace