Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

dom1niq

V skratkosti napísané, Šiesty zmysel je atmosférou a napätím nabitý film so scénami vyvolávajúcimi zimomriavky a s koncom, ktorý ešte niekoľkonásobne umocňuje už tak neopakovateľný filmový zážitok. Geniálne a vrcholné dielo M. Night Shyamalana. ()

sharp87

Teprve když to člověk vidí podruhé s vědomím, že psycholog Malcolm je mrtvý, teprve poté docení geniální preciznost jednotlivých scén a celou podstatu filmu. ()

pold

Skvělý film o lidech, kteří vidí a slyší jen to co vidět a slyšet chtějí. Ať už jde o šikanu, sdělení druhých, vytlačování z kolektivu, netoleranci, nebo ještě něco úplně jiného. Wow. ()

tyzmrde

Čtyřka jen o fous hlavně kvůli finálnímu zvratu. Jinak Vyvolený a Rozpolcený jsou podle mě daleko zajímavější filmy ()

DexMASTER094

Málem jsem chtěl už dát 4* a říkal jsem si, že jsem očekával víc. Konec mě ale přesvědčil, že 5* je zasloužených. Paráda. ()

RMN88

Ach můj bože jsem posranej až za ušima. Vždy když se tam objevil nějakej cizinec tak jsem měl sevřenou prdel. Jinak Super atmosféra. A za závěr: NEJLEPŠÍ KONEC U FILMU, JAKEJ JSEM KDY VIDĚL!!! ()

FireOfFilth

Neskutečná pecka, jak atmosférou tak celkovém pojetí a hlavně samotném rozuzlení filmu. Geniálně napsaný scénář, kdy člověk, který koukne na film znovu si všímá různých detailů, které mu unikly a hned pochopí. Skvělý herecký výkon Haley Joel Osment, opravdu jsem mu to žral. Ostatní herci mě přijde, že hráli až druhé housle. Tohle je horor, kde mrazí celkovou atmosférou a nespoléhá na trapné lekačky. ()

Desmond04

Do teďka si pamatuji, jak jsem zavíral oči vždy, když se v televizi zobrazila reklama na Šestý smysl. Nejistota a zimomriavky byly tak velký, že trvalo dobrých 15 let, než jsem sebral dost odvahy se na to podívat. K mému překvapení se nejedná o žádný temný horor, kdy se člověk leká a bojí o sto šest. Prim hraje v Šestém smyslu především pečlivě budovaná atmosféra, hra s napětím, skvělé herecké obsazení a naprosto fantastický scénář. Nemá se cenu zmiňovat o závěrečném plot-twistu, který patří mezi ty vůbec nejlegendárnější v celé kinematografii. Ale Šestý smysl zkrátka funguje jako celek. Člověk má po celou dobu takový zvláštní tísnivý pocit, kdy mu rozhodně není příjemně. Když jsem zmínil herce, tak především Haley J. Osment předvádí herecký koncert, tomuhle klukovi ležel celý Hollywood tu dobu u nohou, jen škoda, že svůj talent plně nevyužil. A pokud bych měl vedle plot-twistu zmínit ještě jednu výjimečnou scénku, tak je to ta mezi malým Colem a jeho matkou v autě #JoBylySlzy ()

Danny Nolander

Tohle je trefa do černého! Škoda, že Shyamalan nepokračuje v tomto stylu. Dle mého názoru se jedná o jeho nejlepší snímek. Velmi se mi zamlouvá ten hororový nádech, díky kterému má snímek větší spád. Zároveň musím vyzdvihnout herecký výkon Bruce Willise a mladičkého H. J. Osmenta, který nám už ve svém útlém věku ukazuje, jak je šikovný. Závěr filmu je skvělý! Dlouho předtím mě konec filmu nepotěšil, jako tento. ()

TesterX

Přeceněnovaná ptákovina s otravným hlavním hrdinou a totální absencí hororové atmosféry. Za plus tedy právem chytře vystavený koncept a závěrečné rozuzlení. ()

Ignitus.C

Bylo mě upozorněno na nějakou skvělou zápletku která se nedá během filmu poznat. A ať jsem se během filmu snažil sebe víc najít v něm nějakou skulinu, abych tu zápletku prokoukl, vůbec se mi to nepodařilo. Tohle jsem opravdu nečekal. Shyamalan prostě umí natočit dobrý film. Obsazení je perfektní, jako pokaždé musím vychválit Jamese Newtona Howarda za skvělou hudbu, prostě všechno klapalo jak má. ()

Michal.Lukac

Pokiaľ by ma niekedy niekto poveril úlohou naformulovať definíciu slovného spojenia “5 hviezdičkový film”, tento film by som k tomu pripojil ako príklad. Výborné dielo so silnou atmosférou, ktorá vďaka rozumne zvolenenej stopáži ani na chvíľu nepoľaví. Netreba zabúdať na Howardovu hudbu, ktorá tvorí fantastický podmaz filmu. No a potom... Potom príde najlepší filmový twist všetkých čias. ()

Fender

Jeden z nejpřekvapivějších konců, který jsem kdy viděl. Film je tak dokonale propracovaný od začátku až do konce. Pokud si budete po celou dobu všímat detailů, z konce budete naprosto odrovnáni. ()

PanPyzamo

Děj filmu Šestý smysl se točí okolo osmiletého chlapce, který má jisté problémy a doktor se mu snaží pomoct. Tempo pomalejší, ale zajímavost tahala film a hlavně na konec dostaneme luxusní odhalení. Nic víc asi neřeknu. Nechci nic prozradit. Skvělý film, který doporučuji. 8,5/10 ()

JFlower

Tak nevim.. mozna proto, ze jsem vedela, jaka je zapletka, tak me to vubec nebavilo. Za neco stala posledni tretina. Nechapu, proc je film veden v kolonce horor ani jeho vysoke hodnoceni. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku