Ryan O’NealBarbra Streisand v bláznivé komedii o roztržitém hudebním vědci, excentrické mladé dámě a čtyřech navlas stejných zavazadlech. Americká crazykomedie s hvězdným obsazením je založena na existenci čtyř navlas stejných kabel, mezi nimiž dojde k řadě záměn. V jednom zavazadle jsou šperky závratné ceny, v dalším jsou zase přísně tajné vládní dokumenty. Zcela bez důležitosti není ani zavazadlo třetí, ve kterém má jistá dáma svoji „garderóbu“ na cestu. Zdánlivě bezcenná je poslední taška, plná „kamení“, pokud by ovšem její obsah nesloužil k demonstraci převratné vědecké teorie. V důsledku toho dojde i k propletenci lidských osudů. Tak se seznámí dvě zcela rozdílné osobnosti – roztržitý hudební teoretik Howard a excentrická slečna Judy... Děj samotný se odehrává jednak ve velkém hotelu, jednak v ulicích San Francisca, a je „prošpikován“ množstvím gagů a nápadů. Film získal Cenu britských kritiků za nejlepší komedii roku 1972 a byl v témže roce vyhlášen za pátý nejnavštěvovanější film v USA i Kanadě. (Česká televize)

Foma

To je taková švanda tenhle film, vtipný a šílený od začátku do konce. Bogdanovich hodně zabodoval, O´Neal taky a dokonce i Barbra!!! Určitě na úrovni Leopardní ženy, ne-li lepší. ()

*Elfík*

Dál se budeme honit po San Franciscu (tam se ujíždí mafiánům opravdu úžasně), necháme manželku zešílet, rozbijeme pár skel, poničíme nábytek v hotelu a budeme se různě proplétat mezi životy našich i ostatních. A že to nestačí? Ale ano, doktore, úplně to stačí, protože tohle (a hlavně, hlavně závěrečná scéna nebo vlastně ne, ta v jídelně nebo ne, já prostě nevím!) dělá film krásnější a krásnější! ()

easaque

taková průměrná bláznivá komedie poplatná své době, ale párkrát jsem se zasmál. Dnes už mi opravdu nestačí legrace založená na záměnách kufříků, nebo na scénkách s trochu poťouchlým a zapomětlivým profesorem. Prostě taková milá nostalgie s mladou Barbrou. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

BoredSeal

Psycho stalkerka Streisand vyráží do ulic San Francisca s úmyslem někoho sbalit a když to neklapne s pekařem za výlohou, vrhá se s cílem vyhrát za každou cenu na nebohého, již zasnoubeného doktora. Ale mimo děsivou Barbru je film ukázkou zábavné praštěné sedmdesátkové komedie, kde nechybí honičky v autech, vtipné dialogy i výborný "obrazový" humor - např.  za těžký den nosičů skla si film zaslouží respekt. ()

Martin741

Jeden z najlepsich filmov Petera Bogdanovicha , spolu s Papirovym Mesicem. Humor je ukecany, ale v slusnych kulisach. Trochu trva, kym sa film rozbehne, potom to uz ale jede, tempo nestraca ani chvilu, dialogy na urovni. Potesili ma hlavne auticka ku koncu filmu, ten masaker som si perfektne uzil : 75 % ()

Streeper

Trochu mi to připomínalo francouzskou komedii s americkými herci. Honička v autě byla až příliš dlouhá, dala mi se o půlku zkrátit. Nejlepší scéna pro mě byla požár a u soudu a také zpěv Barbry. Herci celkem ušli až na Madeline Kahn, moc ukřičená, protivná postava. V tom filmu se mi naprosto příčila, ale film má svůj vtip a občas i šmrnc. ()

Juto

Veľmi príjemná a dobre urobená odľahčená zábavná komédia. Nemá zmysel popisovať zápletku filmu. Je to také spletité a hlúpe. V podstate je to o slobodnom duchu, upjatom muzikológovi, štyroch rovnakých kufroch. Netreba dodávať, že z toho vyplýva veľa zmätkov a nedorozumení. 8/10 ()

Martrix

Přímá konkurence francouzských ztřeštěných komedií, ozdobená natolik vtipnými dialogy a sympatickými postavami, že ta zápletka s kufry vlastně nebyla potřeba. Nejvíc film fungoval při interakci Barbry a Ryana, ale samozřejmě ani ostatní scény nepostrádaly šmrnc. Speciálně scéna u soudu. Vůbec nechápu jak je možné, že jsem tak pohodový a vtipný film doteď neviděl, resp. že nemá podobně kultovní status, jako zmiňované francouzské pecky. ()

otík

Nádherná komedie se skvělými gagy, kaskadérskými kousky, ale hlavně úžasnými slovními přestřelkami. Barbra je okouzlující, Ryan O´Neal prostince zmatený a všichni další kolem skvěle doplňují ústřední pár. Tato komedie nemá chybu. Hudba: Artie Butler ()

StanislachKo

Teraz budem veľmi odvážny: Cary Grant s Katkou Hepburn = jasný dôkaz reinkarnácie! Skvelý SKVELÝ film! Teda... Nie je to zrovna Občan Kane, ale komédia, ktorá natočiť sa v tomto miléniu... By ma docela potešilo. Veľmi potešilo! ()

hans500

Vynikající komedie, příběh a postavy jsou v podstatě totožné s filmem "Leopardí žena" z roku 1938, ale tohle naštěstí naní remake a proto je film výborný. Spousta vtipných situací a hlášek. Výborné obsazení, pokud bych měl srovnat s už zmíněnou Leopardí ženou, řekl bych že Barbra Stresisand je ještě lepší než Katharine Hepburn, Ryan O'Neal není tak dobrý jako Cary Grant, ale i tak je skvělý. Komedie, kterou lze vřele doporučit. ()

andrii

Ona je jako klíště, ale zajisté ho, zamyšlence zamyšleného, probere, když je duchem nepřítomen. Tahle taškařice á la Oskar, plná scének, záměn příručních zavazadel, výměn pohotového, ne prvoplánového kouzla vtipu. ()

elle

Bláznivá komedie, kde mě hlavní "divoška" strašně štve. Barbra Streisand má v sobě něco, co mi nedovoluje s jejími hrdinkami sympatizovat (mimo Yentl). Co mi připadá okouzlující a úžasné, když to hrála Audrey nebo Katherine Hepburn, tak mě odpuzuje v podání této nosaté průrazné ženštiny. Ryan O´Neal jako roztržitý muzikolog vzbuzuje můj soucit v zajetí dvou čarodějnic (prapodivně pravá Eunice vzbuzuje mé sympatie víc). Kéž by hlavní ženskou hrál někdo jiný, film by patřil mezi mé oblíbené komedie. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh