Ryan O’NealBarbra Streisand v bláznivé komedii o roztržitém hudebním vědci, excentrické mladé dámě a čtyřech navlas stejných zavazadlech. Americká crazykomedie s hvězdným obsazením je založena na existenci čtyř navlas stejných kabel, mezi nimiž dojde k řadě záměn. V jednom zavazadle jsou šperky závratné ceny, v dalším jsou zase přísně tajné vládní dokumenty. Zcela bez důležitosti není ani zavazadlo třetí, ve kterém má jistá dáma svoji „garderóbu“ na cestu. Zdánlivě bezcenná je poslední taška, plná „kamení“, pokud by ovšem její obsah nesloužil k demonstraci převratné vědecké teorie. V důsledku toho dojde i k propletenci lidských osudů. Tak se seznámí dvě zcela rozdílné osobnosti – roztržitý hudební teoretik Howard a excentrická slečna Judy... Děj samotný se odehrává jednak ve velkém hotelu, jednak v ulicích San Francisca, a je „prošpikován“ množstvím gagů a nápadů. Film získal Cenu britských kritiků za nejlepší komedii roku 1972 a byl v témže roce vyhlášen za pátý nejnavštěvovanější film v USA i Kanadě. (Česká televize)

Aky

Nesmrtelná komedie, klasika žánru. Po létech stejně výtečná jako při svém uvedení. Musí rozesmát, i když se budete bránit. Excelentní Barbra Streisand, skvěle napsaný scénář, skvělá režie, několik scén, které tvoří filmovou historii (dva nosiči skleněné tabule). ()

IQ Tiqe

Můj první setkání s mladší verzí Barbry Streisand. Je správňácká, sympaťačka, má hezký oči a dělá komedii komedií. Krom toho mám komedie omylů rád. Tahle je někde v půlce trochu hlušší, ale pak se zase rozjede. S těmi výměnami to mohli vypointovat trochu víc, ale i tak spokojenost. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 6 | humor 5 | akce 4 | napětí 0 | pustil bych si znovu 8 ()

Anderton

Štyri kufríky sú možno trochu moc, mal som v deji podobný bordel ako postavy, ktoré sa snažili pochopiť celú situáciu. Našťastie sa to postupne vykryštalizuje a do toho nám pribudne vhodne zvolená milostná línia, respektíve milostný trojuholník, kvalitné fóriky a vypointované situácie. Najobľúbenejší vtip bude mať každý ten svoj, u mňa na centimetre víťazí poznámka, že v kúpelni sa napúšťa voda už s penou do kúpeľa. ()

nascendi

Príjemná, svižná komédia pre všetkých milovníkov nemých grotesiek a crazy komédií o tom, kam vedie opakovaná zámena rovnakých kufrov a rôznych osôb. Barbra napriek obrovskej snahe a nepopierateľnému šarmu je predurčená pre audio výstupy. Neprehliadnuteľný je i dobrý český dabing. Hauvardéééééé!!! ()

Tommy987

Dokonale "střeštěná" crazy komédia v hlavnej úlohe s okúzľujúcou Barbrou Streisand a roztomilo roztržitým Ryanom O´Nealom, okorenená dokonale vypointovanými dialógmi, nespočetným množstvom skvelých gagov a vtipných situácií. Na konci poteší ešte milý odkaz na O´Nealov najúspešnejší film Love Story. ()

dopitak

Film za tři, dabing (famózní pětka Taťjana Medvecká, Viktor Preiss, Helena Friedrichová, Ladislav Potměšil a Karel Heřmánek) za pět. Problém této ztřeštěné komedie je míra její ztřeštěnosti. Česky řečeno, je to příliš bláznivé a zamotané, než aby to bylo výborné. Myslím, že tři kufříky by bohatě stačily, ale se čtyřmi už nevíte, který pokoj a který kufřík je který. Škoda. Ale Viktor je jednička, a to i přesto, že je tu Karel Heřmánek! ()

Jirka_Šč

"Přílivovou vlnu nezastavíš." Ok. Zatím nejlepší komedie, co jsem letos viděl ("Použij svůj šarm."). Bláznivá a (přestože jsem si nemyslel, že to řeknu) krásná Barbra Streisand :). ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 30.12.1987, réžia českého znenia (ČST Praha 1987) = ZDENĚK HRUŠKA - Streisandovú dabuje Taťjana Medvecká, O´Neala dabuje Viktor Preiss - Dodnes v českých "zemích" uvádzané s pôvodným dabingom. U nás si MARKÍZA vyrobila svoj vlastný. A viete čo ? Ja ho akceptujem. Inak ... pre mňa špičková romantická komédia, ktorá je absolútne vycizelovanou poctou medzivojnovej hollywoodskej konverzačnej klasike a slapstick comedy z obdobia nemých grotesiek. Navyše Barbra je tu - povedané slovníkom dnešných tínejdžrov - veľmi chrumkavá. (13.8.2009) ()

5150

70%.. malinké zklamání..vzhledem k hereckému obsazení a průběžnému hodnocení 82% na csfd jsem čekal větší pecku.. pro mě bezkonkurenčně nejlepší bláznivá komedie s řadou záměn je KŠEFT ZA VŠECHNY PRACHY..)) ()

Lacike

Vtipná ukecaná crazy komédia, ktorá by si podľa mňa úplne v pohode vystačila s Barbrinou postavou roztomilej sexy potvory, ktorá popletie hlavu totálnemu ťuťmákovi do takej miery, že pomaly zabudne aj na svoju otravne vtipnú snúbenicu. Lenže to bolo asi tvorcom málo a do deja zakomponovali aj nekonečné zámeny štyroch kufríkov s rôznym obsahom (šperky, tajné dokumenty, ťuťmákové šutre a Barbrine prádlo). Línia s Barbrou a ťuťmákom ma bavila od začiatku do konca, ale snahy rôznych neschopných idiotov získať kufor so správnym obsahom boli postupne otravné. Štvrtú hviezdu nakoniec tesne dávam kvôli skvelej naháňačke v uliciach San Fancisca. Samozrejme dôjde aj na povinný trik so sklenenou tabuľou, ktorú nakoniec predsalen rozbijú. Ale tentoraz to fakt dlho vyzeralo, že to prežije bez škrabanca. Veľkým plusom filmu je fantastický CZ dabing. 7/10. ()

Blofeld

I kdybyste Barbru Streisand nakrásně nesnášeli, tady ji budete milovat! No a protože já jí mám rád i normálně...;oD. Leopardí žena je jedna z mých nejoblíbenějších komedií a tahle volná variace na ní (+ pár přímých odkazů typu trhání nejrůznějších oděvů;oD) je skvělá. Postava Judy není tak excentrická jako Susan v Leopardí ženě, což způsobuje, že působí mnohem méně bezprostředně, ale hlavní schéma (seriózní vědec x "madcap" dívka) je snadno rozpoznatelné. A Ryan O'Neal je sice jen slabý odvar Caryho Granta, ale i tak je výborný;oD. ()

corpsy

Klasická streštená americká komédia, v ktorej mi Barbra Streisandová pripadá až zamilovania hodná.Vyzerá tu veľmi sexy. ()

MikO_NR_1909

Aj keď nie som zrovna priaznivcom ukecaného humoru a grotesknosti, Bogdanovichov prístup je nápaditý, stále niečim originálny.Ťažisko deja z prvoplánového vyvrcholenia prejde fázami, z ktorých budete mať pocit, ako by ste prežili kus života a aj kus niečoho, k čomu ste nikdy nenabrali guráž. Dobrá je aj kriminálna línia a vkusne dopĺňa romantickú zápletku. ()

Freemind

Trapná a dýchavičná, právem zapomenutá komedie. Jedna hvězda za San Francisco a dobovou atmosféru, druhá za překvapivě roztomilou (a dokonce sexy) Streisandku. ()

blackrain

Krásně bláznivé a zamotané. Za nejlepší považuju honičku v autech a výslech u soudce. To jsou pro mě dokonalé lahůdky. Barbra Streisand je tu sexy a Ryan O´Neal roztomilý. ()

Nos

Obdivuhodná slavná crazy komedie s Barbarou Streisand, která je zde opravdu k nakousnutí. Vše často dotaženo až do absurdity. Scéna u soudu s hypochondrickým soudcem je opravdu finále jak má být. Zasloužené čtyři hvězdy. ()

rt12

Jako holka jsem tenhle film milovala. Teď už z něho tak na větvi nejsem. Asi mě už tak neberou bláznivé komedie a Barbra dokáže chvílemi, vykecat díru do hlavy. Přesto má film stále své kvality. A co si budem povídat, Ryan O'Neal byl fešák ! ()

PogoJoe

Brilantní klasika - dveřové a kufříkové etudy v hotelu, honičky v ulicích San Francisca, uječená snoubenka, chemie mezi Judy aka Burnsy a Howardem aka Stevem, vtipné dialogy a vypointované hlášky x trošku zdlouhavá a zbytečná scéna v soudní síni, nicméně klady převažují. Film jsem viděl několikrát, když jsem byl malý s výborným českým dabingem. Když jsem si teď film, zhruba po 20 letech, pustil v originále, zjistil jsem, že stále neztratil své kouzlo, naopak: užil jsem si ho možná ještě víc. ()

FilmFan24

Výborná komedie s ústřední dvojicí (Barbra Streisand a Ryan O'Neal). Hodně pozornosti na sebe ale strhává snoubenka hlavního hrdiny Eunice (výborná Madeline Kahn), jejížto eskapády a hlavně ječení zaručeně provětrají bránici...Jak dabing vyloženě nesnáším, tady je excelentní z doby, kdy český dabing byl králem... ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh