Paity

Člověka bere téměř nostalgie, když to po těch letech stále vidí. Jde vlastně o takové první Rafťáky, ale takhle to zní až hanlivě. Škoda jen, že se natočila ta dvojka... ()

farfalla

Komedie, která skončí jako melodrama. Radek dostal možnost si vyzkoušet, jaké to je, když se nepřidá ani k zbabělcům, ani k alibistům své školní třídy. Zažít rozhodování za sebe je úplně jiná zkušenost, než si číst v knížkách a jenom o tom filozofovat. „Čeho se na nás dopustili druzí, s tím už se nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.” „Je to sice dál, ale zato horší cesta.” ()

provitamin

Komédia pre teenagerov, ktorá stále dokáže pobaviť aj odrostlého vitamína. Kebyže mám o 20 rokov menej, dal by som plnú pálku. ()

Greedo

Snowboarďáci jsou oproti tomuto velmi slabý odvar, který za nic nepřekoná tuto absolutní teenagerovskou komedii. Ta spousta hlášek se každému zapsala do paměti. A byl to alespoň slušný a věrohodný film. ()

abysser

Toto je RealSoc klasika a velmi povedená.. To klišoidní poselství na konci je až příliš výchovné, ale mile výchovný je vlastně celý film a doba, ve které vznikal. ()

Káronoš

Realistický a zábavný náhled na školní lyžařský výcvik, který snad každému připomene svou mladistvou nerozvážnost. „Vydrž prďka vydrž! " - bez tohoto díla, by byla naše (teen)zábavná kinematografie dosti v poklesu (rádoby díla typu Snowboar'dáci, Rafťáci míjím velikým obloukem). Nezapomenutelné postavy, kultovní hlášky a kouzelný příběh s dosti realistickým podtextem. Jsem celkem zvědav na plánované pokračování, přecijenom měli sněženky a machři své skryté kouzlo. Hodnocení: 7/10. ()

Haymar

Bezpochyby jedna ze stěžejních českých "teenagerských" komedií, se spoustou parádních hlášek, které už dávno zkultovněly ()

mirkaaa

Legendární komedie o partě studentů gymnázia na lyžařském výcviku. Film je nejen plný vtipných hlášek („Vydrž Prťka, vydrž,“ a jiné), ale také odráží realitu a ukazuje, že ti "mladí" vlastně nejsou jiní než dospělí, pouze dospělí jsou odpovědni sami za sebe. Karel Smyczek natočil úspěšnou komedii, na kterou se nezapomíná. ()

Prochy38

Nevím. Pro některé kult a klasika, pro mě jedna z mnoha českých komedií 80. let, na které je fajné se podívat jednou a dost. Slušné herecké výkony, ale děj je prakticky o ničem. Parta puberťáků jsou větší hovada, než si o nich jejich kantoři mysleli. Tečka. Sice několik slušných hlášek, ale pro mě jednou a dost. ()

venom14

kde jsou tyhle časy,kde v Česku natočená komedie o kamarádech jedoucí na výlet dopadla tak skvěle?Teď je vystřídal trapný Kotek a Mádl.Ale tenhle poklad z roku 1982 je jedna z nejlepších komedií vůbec.Můžu se na to koukat pořád a pořád. ()

Mo.

Pravá česká teenagerovská komedie. Téma (lyžařský výcvik prváků) je natolik univerzální a zobrazené situace natolik známé, že tu vůbec není znát datum výroby (1982) a jestli vaše dítě pojede na lyžák letos, můžete si být jistí, že se skutečně nic zásadního nezměnilo. Navíc Sněženky nejsou žádné zmalované stupidní husy (ale normální naivní patnáctky) a Machři nejsou ani přehnaně tvrdí ani přehnaně imbecilní (na rozdíl od snowboardujícího Kotka s Mádlem). Celé je to podané tak nějak citlivě, mile a film má i rozměr, který chytne za srdce. Však kdo z nás chlapů by se nenašel v mladém Václavu Koptovi? (a i těch Suchánků a Duchoslavů tu mezi námi pár bude) ()

J*A*M*A*L

Když jsem to viděl poprvé moc herců jsem zrovna neznal.Jenom Michala Suchánka kterého jsem znal v jeho zábavných pořadech spolu s Genzerem, ale ani za boha jsem netušil že takhle vypadal za mlada a že vůbec to byl on.Dnes už klasická komedie se kterou se má česká kinematografie rozhodně chlubit.Jasně Harryho Pottera už dnes zná každý člověk na světě, ale tuto komedii zase zná celé Česko.Další perfektní film české kinematografie osmdesátých let.90% ()

Hanes88

I když podobné komedie nemusím, tahle mě něčím prostě nadchla. Všichni své role zahráli skvěle a navíc některé hlášky byly fakt parádní. 75%. ()