Bart16

Naprostá česká klasika,na kterou se vždycky rád podívám.Jsem zvědavý na pokračování.Tedy Viky ty máš,ale péro :-D ()

Tyna31

Tomu říkám komedie pro ´teenagery´. Hlášky už zkultovněly. A není se čemu divit, opravdu dobrý film. Vždycky si vybavím Suchánka a jeho holubici na běžkách a musím se sama pro sebe smát. Pan Prťka, Viky se super pérem nebo olympijská reprezentace:D ()

haWranka

Vždycky jsem si přála zažít s mojí třídou podobnej výlet, samozřejmě bez toho konce. Horší je, že v dnešní době to dopadá opačně... ()

waska

Mořná vůbec nejlepší česká komedie všech dob! Klasická teenagerská komedie pro teenagery 80.let je stejně dobrá po skoro 30. letech tak, jako byla dobrá dřív. Nezapomenutelné scénky a nezapomenutelné hlášky....DŘEPKINS ()

arajnoha

Skvělá klasika, která je daleko lepší než pokračování. Je těžké srovnávat s akčními aktuálními filmy, protože je to trošku z jiného soudku. Přesto je to perfektní film pro připomenutí tehdejší doby. ()

marek86

Film jenž mě pokaždé zlepší náladu a připomene mi školní léta a vyvolá ve mně určitou nostalgii. Sněženky a machři je vlastně o takovém obyčejném lyžařském výletu, který je ale prošpikován velkou spoustou humorných scének a zábavných situací. Vše podporují skvělí herci v čele s Michalem Suchánkem. Zábava, kterou si vždycky rád připomenu. 10/10 ()

VeeDee

Podařené dílko! Hudba, jedinečná atmosféra, hlášky i témata k zamyšlení...ze života. Dříve jsem se na to dívala z pohledu "dítěte", nyní z pohledu mladé učitelky... Prostě srdeční záležitost! ()

josieaddms

Jeden z těch lepších českých filmů. Sice jsou tam nějaké trapné pasáže, a některé ne úplně silné herecké výkony, (teď myslím například Slečnu Jeníčkovou) ale jako celek je to docela dobrý film. Jedná se hlavně o komedii, a úhlavní trojce do docela funguje, a myslím že to dost vystihuje mládež která tenkrát byla. Alespoň z toho co mi rodiče a známí vyprávěli. Navíc se tady najde pár dost dobrých hlášek, které se tak často opakují, ale stále neztrácejí na vtipu. Navíc se z toho časem stalo něco jako klasika. Ale já jim to neberu, člověk se u toho docela pobaví. ()

Claude Speed

Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. Narozdíl od moderní české produkce filmů jsem se u tohohle velmi dobře bavil. Skvělé, nezapomenutelné hláškyna které velmi rád vzpomínám. 70%. ()

Armin82

Klasika teenagerských komedií,která pobaví i po x letech. Spousta dobrých hlášek a vtipných scén a výbornej Radoslav Brzobohatý. Nejlepší výkon J.A. Duchoslava po kterým mě i docela překvapilo,že už se nechytnul. Bezchybná komedie roku mého narození,která má jedinou vadu na kráse...natočené pokračování o 25 let později,která je pro mě velkým zklamáním--->90% ()

Bobšule

Tenhle film mi připadá asi tak zábavný, jak trilogie Homolků. Jedu-li někam autobusem a - nedej Bože - řidiči nemají na skladě tisíckrát ojetej disk s Homolkama, tutově se vytasej se Sněženkama amachrama a já opět zavyju. Ne, fakt ne. Řečeno mým oblíbeným citátem "Já tedy nechápu,c o je na tom vtipného. Vždyť to každou chvíli slyšíme v rozhlase?" ()

mogul01

Láďo hůlka..tolik hlášek a vtipných situací se v českém filmu, kde v hlavní roli vystupují dospívající teenageři jen tak nenajde. Krom toho film má i děj a myšlenku. Se snowboarďákama, kteří se marně pokoušeli o "něco podobného v novém obalu" snad nelze srovnávat. ()