NinonL

Dřepkins se ujal svého času asi na všech školách, naši nevyjímaje. Tehdy skvělá věc, dnes už hodnotím střízlivěji. Ale zábava pro náctileté je to určitě skvělá. ()

zdepapepa

Aneb některé věci se nemění. Kdo někdy jel na "lyžák", určitě se v tom alespoň trochu najde. Realističnost z toho čiší, i když jsme v jiném režimu i tisíciletí. Podotkl bych ale, že z pohledu učitele zhruba ve věku Hanky dostává tento film ještě další rozměr. Zajímavý byl s odstupem času i jakýsi konec nekonec, kdy režisér opouští postavy stále v průběhu lyžařského výcviku. Povinnost pro všechny, nejen kvůli pár zlidovělým hláškám, ale i kvůli fajn scénáři, který byl skvěle zahrán i natočen. ()

Rosana

Taková pěkná zimní komedie, která (jak to Češi umí) nekončí nijak... Nějak postrádám dramatický oblouk a nechápu tyhle filmy, nebavím se u nich a shlédnu je pro doplňení kinematografických znalostí. Věřím ale, že v osmdesátých letech to byla rebelie a prostě pecka. ()

Praxis

Teda Viki, ty máš ale pééro:)) Nestárnoucí, nikdy se neohrající klasika o jednom třídním lyžáku a povedené partičce puberťáků. Jsem zvědav, co za hrůzy nám přinese pokračování po 25 letech:-) ()

Ellmariachi

Kam se hrabou rafťáci, snowborďáci a další zástupy jakožeFtipnejch záležitostí. Jasný zasmějete se, ale za půl hoďky ani nvte, že jste se na to koukali. Kdežto konec SaM ve vás vždy zanechá takový to prázdno a lítost nad tím, že už to končí. SaM jsou prostě legendou v daném žánru a hrdým vlajkonošem ceských teenagerovských komedií. 85 procent ()

MikO_NR_1909

Sympatická študentská veselohra, ktorá mi otvorila dvere do spomienok. Pestro rozobratý dej (neskôr naberie aj jemne dramatickú oduševnenú rovinu), nespočetné množstvo situačných gagov, občasné kolísanie s nevyrovnaným tempom, ale ináč si myslím, že miesto v TOP 15 (alebo 20) českých komédií si zaslúži. A Brzobohatý - ideálna profesorská sekera na lyžiarskom :). ()

sonnak

Klasicky "česká", místy nesmírně zábavná komedie (Karel), která je ale s prominutím úplně o hovně, což obvykle nevadí, ale tady to tak nějak pokazilo. Tou "vážnější notou" tu ostatní komentující myslí ty 3 citované emoverše? Vážně? Tenhle mix příliš nefungoval. Palec dolů, Snowboarďáci si aspoň nehráli na sondu do složité duše dospívajících. ()

blackrain

Na našem lyžáku to vypadalo podobně, akorát jsme nepili v kotelně na uhlí. Radek John jako scénárista nemá chybu. Dobře napsaný scénář. ()

kaylin

Tenhle snímek jsem měl jednoduše vidět ve chvíli, kdy mi bylo tak dvanáct až patnáct let. Určitě bych si ho užil víc, než jak si ho užívám teď. Některé scény a hlavně hlášky jsou opravdu jedinečné, ale nejlépe se Johnovi a Smyczkovi podařilo zachytit celou atmosféru třídy a jednoho zájezdu. Pokračování po 25 letech se s originálem nedá srovnávat. ()

RAiken

Kdo zažil, ten pochopí, zavzpomíná a bez skrupulí, bez výčitek svědomí tomuhle skvostu napaří 5 hvězdiček. Je mi však líto těch, co takové hodnocení udělit nemohou... ()

slunicko2

Dnes již kultovní hořká komedie o středoškolských studentech. 1) Skvěle a výstižně vykreslená atmosféra jednoho lyžařského kursu neztrácí časem na působivosti, ať už si dnešní teenagerovští komentátoři říkají, co chtějí. Tak to bylo, je a asi i ještě dlouho bude. 2) Tvůrcům se velmi dobře podařilo zkombinovat komediální prvky s až sociologicky trefnou sondou do středoškolské mentality. 3) No a k tomu pěkný Václav Kopta...a věrohodný Radek Brzobohatý...co jen chtít více? 4) Takže: Vydrž, Prťka, vydrž! ()

topi

Zbytečně nadsazená komedie, která získala kultovní status. Mě nikdy tak moc nebrala a ani po více shlédnutích na tom nevidím nic světoborného. ()

YURAyura

Neprekonatelny film pro teenagery ;]] Bez vsech tech nechutnosti, co jsou denska potreba k tomu, aby zaujaly soucanou mladez... To my jsme si vystacili s mekkyma drogama ;]]] ()

Damiel

77 % - Vedle Vikiho Cabadaje vypadají Snowboarďáci jako totální béčka! Lepší film pro teenagery asi neznám. ()