Ako dieťa som tento seriál videla viackrát. No dnes už nie je veľmi o čo stáť. Adamovič prehráva ostošesť a komunistickej kinematografii sa nikdy nedarilo vytvoriť pre mladšiu generáciu adekvátnych hrdinov, s ktorými by sa boli mohli stotožniť alebo ich aspoň obdivovať. U mňa sa už vtedy dávno prejavila túžba po antihrdinoch, pretože najkrajší sa mi zdal uhrančivý pohľad záporáka Omachela :-)(1.5.2005)

Na svou dobu výpravný a atraktivní seriál, navíc natočený podle osudů skutečné historické postavy.(11.7.2007)

• Diamant

1. časť: 5 hviezdičiek 2. časť: 4 hviezdičky(9.8.2010)

Asi první seriál, který když jsem ho viděl, tak mě hodně zaujal. S odstupem času jsem zjistil, že se do mě vepsal více, než jsem si myslel...Dneska už je to pro jeden z mnoha běžných seriálů, inu už nic nebude jako kdysi...***(19.10.2010)(19.10.2010)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 6.10.1975 - pôvodne 13 - dielny televízny seriál, ktorý ale kvôli účasti emigrantov bol v polovici 80 - tych rokov zostrihaný do 7 - dielnej podoby, v ktorej sa bohužiaľ uvádza dodnes. (13.2.2009)(13.2.2009)