Epický príbeh, ktorý vo svojej dobe lákal k televíznym obrazovkám obrovský počet divákov.(26.3.2011)

Na svou dobu výpravný a atraktivní seriál, navíc natočený podle osudů skutečné historické postavy.(11.7.2007)

• dyfur

moje zaujímavosti: Natáčanie prebiehalo v slovenskej obci Iľanovo, na Kamčatke a taktiež na Madagaskare. (dyfur) Jácinta Juhásza (Omalech) nahovoril v slovenskej verzii Leopold Haverl. (dyfur)(11.11.2014)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 6.10.1975 - pôvodne 13 - dielny televízny seriál, ktorý ale kvôli účasti emigrantov bol v polovici 80 - tych rokov zostrihaný do 7 - dielnej podoby, v ktorej sa bohužiaľ uvádza dodnes. (13.2.2009)(13.2.2009)

Asi první seriál, který když jsem ho viděl, tak mě hodně zaujal. S odstupem času jsem zjistil, že se do mě vepsal více, než jsem si myslel...Dneska už je to pro jeden z mnoha běžných seriálů, inu už nic nebude jako kdysi...***(19.10.2010)(19.10.2010)

• - Když točil Adamovič jednu dost nebezpečnou scénu na koni, na kterého měl v dešti seskočit z balkónu, kameraman si omylem dal do přístroje cívku s již naexponovaným filmem. (Robbi)

• - Filmovalo se v kostele Brunovice, Bratislavě, Liptovské Štiavnici, v Praze na Malé straně, obci Zuberec, Diviakách, Svatý Jur a u skrytého vodopádu Studená dolina. (M.B)

• - S maďarskými herci, zejména s Jácintem Juhászem, se štáb a herci domlouvali rusky. (Robbi)