• Diamant

1. časť: 5 hviezdičiek 2. časť: 4 hviezdičky(9.8.2010)

Ako dieťa som tento seriál videla viackrát. No dnes už nie je veľmi o čo stáť. Adamovič prehráva ostošesť a komunistickej kinematografii sa nikdy nedarilo vytvoriť pre mladšiu generáciu adekvátnych hrdinov, s ktorými by sa boli mohli stotožniť alebo ich aspoň obdivovať. U mňa sa už vtedy dávno prejavila túžba po antihrdinoch, pretože najkrajší sa mi zdal uhrančivý pohľad záporáka Omachela :-)(1.5.2005)

• dyfur

moje zaujímavosti: Natáčanie prebiehalo v slovenskej obci Iľanovo, na Kamčatke a taktiež na Madagaskare. (dyfur) Jácinta Juhásza (Omalech) nahovoril v slovenskej verzii Leopold Haverl. (dyfur)(11.11.2014)

• paascha

Musel bych to dát znovu, abych si oživil detaily, ale co si tak vzpomínám, není k tomu žádný důvod. Nezáživný a rozvleklý seriál, opakovaná nuda. Kožichy a dlouhé vlasy a kníry:-))))(13.2.2009)

Epický príbeh, ktorý vo svojej dobe lákal k televíznym obrazovkám obrovský počet divákov.(26.3.2011)

• - Jácinta Juhásza (Omalech) nahovoril v slovenskej verzii Leopold Haverl. (dyfur)

• - Božidara Turzonovová, která hrála guvernérovu dceru Afanásii, byla v době natáčení seriálu Adamovičovou manželkou. Ve scéně, kdy prohlédne jeho snahu utéci z Kamčatky mu má na břehu u lodě nafackovat. Božidara se na svůj úkol tak soustředila, že Adamoviče první ranou netrefila. To jí rozzuřilo, že začala fackovat Adamoviče tak, že musel zakročit až režisér. (Robbi)

• - Když točil Adamovič jednu dost nebezpečnou scénu na koni, na kterého měl v dešti seskočit z balkónu, kameraman si omylem dal do přístroje cívku s již naexponovaným filmem. (Robbi)