Asi první seriál, který když jsem ho viděl, tak mě hodně zaujal. S odstupem času jsem zjistil, že se do mě vepsal více, než jsem si myslel...Dneska už je to pro jeden z mnoha běžných seriálů, inu už nic nebude jako kdysi...***(19.10.2010)(19.10.2010)

• Diamant

1. časť: 5 hviezdičiek 2. časť: 4 hviezdičky(9.8.2010)

• paascha

Musel bych to dát znovu, abych si oživil detaily, ale co si tak vzpomínám, není k tomu žádný důvod. Nezáživný a rozvleklý seriál, opakovaná nuda. Kožichy a dlouhé vlasy a kníry:-))))(13.2.2009)

• - S maďarskými herci, zejména s Jácintem Juhászem, se štáb a herci domlouvali rusky. (Robbi)

• - Božidara Turzonovová, která hrála guvernérovu dceru Afanásii, byla v době natáčení seriálu Adamovičovou manželkou. Ve scéně, kdy prohlédne jeho snahu utéci z Kamčatky mu má na břehu u lodě nafackovat. Božidara se na svůj úkol tak soustředila, že Adamoviče první ranou netrefila. To jí rozzuřilo, že začala fackovat Adamoviče tak, že musel zakročit až režisér. (Robbi)

• - Když točil Adamovič jednu dost nebezpečnou scénu na koni, na kterého měl v dešti seskočit z balkónu, kameraman si omylem dal do přístroje cívku s již naexponovaným filmem. (Robbi)