Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

Mr.Hahaha

Příběh snad ani nelze hodnotit, je to stupidní, ale vtip? To už je jiná otázka. Vtipné to bezesporu je, Macháček je dokonalý herec a nedostatkem vtipů ani on netrpí, ale za nudný příběh a opravdu slabý začátek jen 3*. Škoda, už jsem přemýšlel nad 4*. ()

kalimero25

Nijak zvlášt duchaplný příběh a pointa filmu, stačí ale geniální Macháček s Taclíkem v komické dvojici rádoby vyšetřovatelů, šílená matka a šéf vegetariánské restaurace kterého zahrál Trojan jak jinak než na jedničku, proslov na konci filmu jakožto fuhrer byl na oscara. Komedie u které jsem se opravdu bavil, zejména když byl na scéně Macháček a jeho super pomocník MarekTaclík. Určitě jedna z těch lepších českých komedií. ()

aDv3nTuR3

Nemám rád filmy co si hrají na něco, co nikdy být z podstaty věci nemohou. K jedné hvězdě přidávám půl hvězdy panu herci Trojanovi. ()

Widlicka4

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film si v televizi nikdy nenechám ujít. Člověk v tom samozřejmě nesmí hledat nic hlubokomyslného, ale v neděli večer to jako uvolnění atmosféry před dalším nudným a zbytečným pracovním týdnem funguje dokonale. V tom filmu prostě není nic, co by tam přebývalo nebo co by tam neladilo. ()

JancakV

Tak jsem váhal jestli za tři nebo čtyři hvězdy. Ale scénka (spoiler) z vězení s pohledem Mexico a přilepeným pilníkem na druhé straně to prostě převážilo. :D ()

RenataD

Kdo má rád trochu ulítlý humor, možná i na hraně, tak se skvěle pobaví. Dle mého názoru jedna z nejlepších polistopadových komedií. ()

frannyberry

Tak nevím, viděla jsem to včera poprvé a tak trochu nevycházím z údivu, co za bláznivinu tu tvůrci nabídli. Jednotlivé postavy jsou naprosto vyšinuté a šílené, díky skvělým předvedeným hereckým výkonům naštěstí nepůsobí jako figurky, ale jako lidé (více či méně) z masa a krve. Ten ultrasmolař Standa je nakonec nejnormálnějším člověkem v téhle zhulené epopeji. A Trojanův Zděněk se svým náckovským převtělením překvapivě působí mnohem méně odpudivě než jeho biomanželka či dcerka. Ale docela jsem se bavila a mám ráda V. Dlouhého, takže 65 %. ()

Brisingr

Za originalitu, vtip a odvahu rozčeřit něčím podobným jinak stojaté a místy až zatuchlé vody české kinematografie. Příběh zkrátka není tak důležitý. ()

PORTER44

Docela dobrá černá komedie,pár scén docela povedeně vtipných,a,pár povedených hlášek-scéna usekni mu ruku a Matásek si usekne svoji byla dobrá.Macháček zase chtěl lítat což se taky povedlo.Taclík to zahrál taky dobře. ()

+sfinx+

Výborná komedie, perfektní hlášky, úžasné postavy (holky, Trojan a Taclík - vždy po ruce). Podobnost se Samotářema, jak vidím, není čistě náhodná a stejně jako tam se film uvelebil do krásné ponuré atmosféry černého humoru a absurdních postav i situací. Paráda! A já bych taky rozkrájel jezevčíka!! ()

FairyTejl

Přísahám na tuto svíčku, že tato komedie se panu Ondříčkovi povedla, a všichni byli úžasní, Trojan je prostě bůh a Taclík s Macháčkem mu skvěle sekundují. Nečumte na mě, nebo vám useknu ruku ()

RozaF

Napoprvé nic moc, ale po druhém shlédnutí je to na čtyři hvězdy. Jan Tříska nemá chybu, je to vtipné a Sedlice je moje srdcová záležitost. ()

Zikfryd

Skvělá komedie pro přátele černého humoru. Zcela excelentní je opět Ivan Trojan - při scéně, kdy imituje Hitlera, mi naběhla husí kůže. Na rozdíl od Samotářů zde téměř nevystupuje žádná normální postava - všichni jsou absolutně ulítlí. ()

PowPow

Na český film výrazný nadprůměr. Podobné filmy chyběly v předrevoluční tvorbě, protože spousta těchto témat byla tabu, a v současnosti už se taky netočí, protože ustoupily pod záplavou romantických rádobykomedií. Tohle je spíš dozvuk 90. let, kdy po uvolnění poměrů vznikla sice hromada příšerností, ale zároveň velká spousta kultovních děl odstartovaných Kouřem a zakončených Samotáři. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017