Dva mladí - Standa a Olinka se seznámí na sportovní olympiádě. Protože bydlí každý jinde (Olinka v Brně a Standa v Hlubúčkách), píší si každý den. Po roce této dopisové známosti napíše Olinka Standovi : "Stando, přijeď v sobotu na večeři a pokud budeš chtít, můžeš tady i spát." Do tohoto okamžiku vkládají oba velké naděje. Jenomže ještě nikdy s nikým nespali. Nastupují rady "Jak na to". Začínají se odvíjet i příběhy dalších postav: Jarda - Standův bratr ho učí jak nasadit ochranu a ukazují si spolu v lékařském atlasu. Ženy z domu kde Olinka bydlí - každá poznala ten okamžik trochu jinak. Konečně nastane kýžené setkáníVšichni rádcové a další postavy v praxi sami ukazují, zda věta z Brněnské televizní inscenace z úvodu filmu "V Brně proběhne každý večer sto padesát tisíc souloží" nadsazuje nebo ubírá. Každý z deseti hrdinů filmu dopadne jinak. Většinou hůře, než by chtěl.

Ve filmu hrají vedle již známých a oblíbených tváří i vynikající divadelní herci, kteří se sice už zabydleli na scénách Národního divadla, Hadivadla, Klicperova divadla a dalších, ale pro svůj věk budou široké veřejnosti teprve objeveni. Komedie je plná vkusného vtipu okolo sexu a erotiky. Mnoho sloganů filmu se jistě objeví a zůstane ve slovníku diváků. Životní výkon v roli Miroslava Norbachera podal Miroslav Donutil. Písně do filmu nazpívali Eva Urbanová a Richard Krajčo. (oficiální text distributora)

Compadre

Naprostá tragédie. Nevím co bylo myšleno pod oním vkusným a jemným humorem inzerovaným v textu distributora tohoto filmu, ale je jasný, že ten se rozhodně nekonal. Film je sice prost jakýchkoliv nechuťáren, do kterých podobné komedie většinou zabřednou, ale o nějaké jemnosti se nedá mluvit ani v nejmenším. Nuda v Brně je prošpikována několika rádoby hláškami, které pokud je vidíme na papíře vypadají jakš takš vtipně, ale ve filmu působí snad ještě depresivněji než ta nejhlubší depka. Ony dialogy vůbec jsou tu něčím skutečně extra. Trapné promluvy Olinčiny matky jsou úplně o hovně, rozmluvy pana Lišky s tím svým kámošem to je taky úplně o hovně, o těch dvou bratrech ani nemluvě...a ty nadržené tetky v Olinčině baráku, jejichš rozhovory se točí striktně jen okolo velikostí ocasů mě taky nějak extra nepobavily. Černobílá barva onu tragickost jenom podtrhuje a do totálního průšvihu to dotáhne Donutil, který dokázal, že ani dobrej herec v debilním filmu nemá žádnou cenu. Shrnutí: když se chci kouknout na porno, tak se kouknu na nějaký normální. Soulož dementa s hnusnou ženskou mě nebere, pokud jde o jemný a inteligentní humor, tak volím jedině Honzu Wericha a pana Horníčka a vůbec..a řízek si sním klidně i bez chleba! Jak tohle mohlo dostat 5 českých lvů?? ()

Všivák

Zajímavě zabávná taškařice s opravdu netradičními postavami.. Mě tenhle styl humoru docela seděl. Výborně zahrané všemi herci. Proč sakra natáčeli Liškovu svatbu? Asi aby dokázali, že neni teplý.. ()

Ace.Anita

Když bych byla někým trošku jiným, pravděpodobně by ve mě tento film vyvolal touhu žít v Brně a podílet se na podivnosti toho města. Žiju v Brně a s kapičkou naděje, že se do něj jednoho dne zamiluju, ho míjím za sklem. Stejně jako tento film. ()

sheldonka.

V některých chvílích jsem vůbec nevěděla o co jde, takže jsem se trochu ztrácela, ale jsou tu části, které jsou naprosto skvělé! Budař, Liška a Donutil byli výborní a bez nich by mě to asi vůbec nebavilo. Ale film není jen o hercích, takže doufám, že až se na to podívám na podruhé, tak budu spokojenější. ()

Palvinie

Takovou kravinu jsem jak tě živ neviděla. Ale byla to tak vtipná kravina, že se mi to nemohlo nelíbit! Prostě pecka. Jan Budař tomu dal ten správný říz. V každé jeho "blbečkovské" roli je, jak my puberťáci říkáme, naprosto k sežrání :) Super film. ()

cross

Bravo! Tohle je opravdu film jiskřící vtipem, nápady a odlehčeností. Běžný divák se prostě musí skvěle pobavit, zasmát i zamyslet. Morávek skvěle vystihl charaktery postav a herci odvedli vysoce kvalitní práci, k čemuž jim dal scénář dostatečný prostor. Navíc, je vidět, že film napsali lidé, kteří život (nejen) v Brně opravdu znají - ať už jde o nadávky směřující k DpmB, první sexuální zkušenosti, žvatlání o ženských v hospodě či flustraci ostatních zobrazených postav... Prostě, vynikající vážná komedie, kterou stojí za to vidět! ()

klima777

Klady: Film o loserech ze života. Černo-bílý obraz a pár hlášek. Ale proč se mám pořád dívat na filmy o loserech a ještě k tomu ze života (sama jsouc loserem)? Ne, vážně... Tenhle počin mě míjí. ()

corbeau

Nomen Omen, akorát mohli tvůrci omezit název pouze na první slovo. Já sledoval tento film v Telecím (malebné vísce na Vysočině) a nudil jsem se přímo kapitálně. Bravo, mr. Morávek, jestli jste chtěl divákovi vysvětlit, co to je nuda, zvládl jste úkol na jedničku se dvěma hvězdičkami, které vám za dobře odvedenou práci uděluji. ()

Koryntos

,,Olinko, ty mi lžeš, ty jsi ten řízek snědla bez chleba!" Nuda v Brně, náhodou vůbec není nuda, jen se tomu filmu musí přijít na chuť. Napoprvé nic moc, půlku filmu jsem si též připadala, jako kuřátko, co se ztratilo. Na podruhé lepší a na potřetí na **** Olinka válela a v reálném životě je to i pěkná baba. ()

ghatos

Jiný, tak jiný :) . V určitých chvílích absurdně dokonalé. Krajčo jako vypravěc baví. Těžko hodnotitelné, ale upoutá to svou originalitou. Sex intelektuála mě rozbil :)..."ty hajzle, ty hajzle". 70%. ()

vyfuk

Film ani nebyl taková komedie jako prazvláštní drama. Čekal jsem mnohem víc, i když musím říct, že výkon Jana Budaře a Miroslava Donutila byl překrásný a výborný. Trochu erotištější než humorný... no slabší článek české kinematografie, ale dá se na to koukat. ()

Autogram

Nuda to rozhodne nie je, takýto nezvyčajný pohľad na sex a partnerské vzťahy sa často nevidí. A pohľad je to značne frustrujúci snáď s výnimkou jediného páru, aj keď ani ten to nemá vyhrané. Všetky osudy sú zaujímavé okrem hlučnej zabávajúcej sa partie, ktorá rušila nielen všetkých susedov, ale aj mňa svojimi zbytočnými a väčšinou nevtipnými scénami. Okrem nich teda herecké výkony dobré, nie však výborné. –––– Na lečo se vykašli, udělej řízky. –––– Dej mi facku. –––– Dotýkej se mě, Stando. ()

Specs

Hlášky: Olinčina matka: - "Vzala sis chleba k těm řízkům?" Olinka Šimáková: - "Jo." Olinčina matka: - "Olinko... ty mi lžeš." Olinka Šimáková: - "Nelžu." Olinčina matka: - "Olinko, ty, jsi to snědla bez chleba." Olinka Šimáková: - "Ne." Olinčina matka: - "To se nesmí a ani to není zdravé. Ne, ne, ne." & Jan Beďura: - "Tady nejde o soulož, jde o lásku, rozumíš. Já třeba hrozně toužím po lásce, jo? A proto bych pořád souložil." & Olinka Šimáková: - "Stando, dotýkej se mě. Dotýkej se mě, Stando." & Stanislav Pichlík: - "S... s kolika ženama jsi teda vlastně spal?" Jaroslav Pichlík: - "Tak spal... No hodně. To je těžký, jak to chceš spočítat? S kolika. To je vždycky problém, rozumíš. Určit, co ještě je a... Kolik, kolik? Ty vole... Takhle zpětně, když to odhaduj, řádově aspoň... nejmíň takových 10. A to je málo ještě, hodně málo." Stanislav Pichlík: - "Ty si to nepamatuješ?" Jaroslav Pichlík: - "Ty vole, to jsou kolikrát takový úplný úlety." Stanislav Pichlík: - "Jardo, ty jsi kabrňák. Ty jsi kabrňák." & (Aby se Richard vzrušil, chce, aby ho Jarka bila a nadávala mu.) Jaroslava Pleváková: - "Hajzle. Ty svině.Ty... Ty, Ríšo, mně to přijde nějaký divný." Richard Klech: - "Miláčku, já tě miluju, ale už to nepřerušuj, jo?" Jaroslava Pleváková: - "Jo. Svině. Svině. Svině. Svině.Ty..." Richard Klech: - "To je hovno, tohle to. To je na hovno. Jaruno, skoč pro trubku od vysavače, jo?" ()

Wlck

Komentář píši tak měsíc po zhlédnutí. Ne že bych potřeboval Nudu vstřebat. První promítání ve mně vyvolalo strašně krásné pocity. Jenda Budařů se u mně zapsal zlatým písmem. A proč že si ten film pamatuji a snad i pamatovat budu? Protože je to film s naprosto nejgeniálnější postelovou scénou, jaký jsem kdy viděl a když nad tím tak přemýšlím, myslím, že lepší postelovou scénu snad vymyslet ani nejde. Možná kdyby totéž provedli loutkaři v Teamu America. ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)