Tajemná záře nad Pacifikem

• Česko Konečný odpočet (neoficiální název) (více)

Nacházíme se v současnosti, na palubě nejmocnější americké atomové letadlové lodi Nimitz, která je právě na cvičných manévrech v Tichém oceánu. Náhle na loď udeří nevídaně silná elektrická bouře, která tohoto ocelového giganta doslova pohltí a způsobí něco zcela nemožného: Nimitz je vržen zpět v čase do 6. prosince roku 1941. Do japonského úderu na Pearl Harbor zbývá již jen několik málo hodin. Jak se nepřátelská flotila blíží k Havaji, octnou se kapitán lodi (Kirk Douglas), expert Ministerstva obrany (Martin Sheen), svérázný letecký důstojník (James Farentino) a zoufalý senátor Rooseveltovy administrativy (Charles Durning) v situaci, kdy se musí rozhodnout mezi dvěma zcela nemyslitelnými možnostmi. Dovolí Japoncům dokonat jejich vražednou invazi, nebo zahájí masivní protiútok, který navždy změní běh dějin? V tomto dechberoucím sci-fi akčním hitu, natočeném na palubě skutečné letadlové lodi Nimitz dále hrají, společně s její posádkou, také Katharine Ross a Ron O´Neal. (Magic Box)

Shark0561

Bezvadný film. Z velké části mi to připadalo jako komedie. Dostala mě hláška: "Co máte?" "Dvě japonský zera, pane." A odpověď: "Dvě CO?!". To se musí vidět. Vřele doporučuji. 95% ()

Blackadder

Film mám strašně moc spojený s dětstvím. Když jsem ho poprvé v roce 1982 viděl v ČST - tehdy samozřejmě načerno - nemohl jsem z něj odtrhnout oči. Bylo mi 7 a toto byl první takový západní válečný film. A ta letadla... Po letech opět shlédnuto a i tak se na to dá koukat. Sice lehce retro, ale pořád dobré. ()

GejmronCZ

Jako... všechno fakt pěkné, to jo, ale... kde je ta pointa? Kde je ten příběh? Jako WHAT? Doslova to bylo o hovně a nedozvěděli jsme se absolutně nic, krom toho, kdo je oná záhadná postava ze začátku. Jako musím dát to co vidíte kvůli onému příběhu, který vlastně neexistuje. Rád bych dal víc, ale nemůžu. ()

moudnik

Jeden z prvních filmů objevujících se v osmdesátých letech na pašovaných videorekordérech. Kirk Douglas jako kapitán letadlové lodi stojí před nelehkým úkolem zasáhnout, či nezasáhnout do historie. Trocha amerického patriotismu a celkem vyvedené napínavé sekvence řadí tento film k oblíbeným žánrům sci-fi nebo akčnímu válečnému dramatu. ()

Pjotrik

Jojo, Zasahovat do historie je špatné, to nás ve škole neučili...Američtí chlapci se rozhodli zabránit zrádnému útoku ze strany Japonců v duchu tehdejšího (nebo současného?) trendu - silou.Co se ale filmu týče, je to solidně koukatelné. Mrzelo mě, že nakonec k té monstrózní bitvě nedošlo (letka stíhaček ženoucí se na stovky vrtulových prdítek - to by George Lucase posadilo na pr... A vůbec v jakém filmu jste ještě viděli tolik proudových letounů pohromadě? Den nezávislosti...a dál nevím:( 75% ()

imaginer21

V 80. letech jednen z velmi zdařilých výtvorů o cestování v čase. Dodneška mi v hlavě tkví ta vizuální stránka blížící se bouře. Ale jak už bylo mnoho krát řečeno - je tu až přespříliš té přehlídky techniky, aby to působilo jen jako kontrast s dobou, kam se Douglas se Sheenem dostali, a ne jako klasická náborovka. První dojem ze závěrečné scény ve mně ovšem nikdy nevyprchal... ()

zissou

F-14 Tomcat ze slavné skvadrony VFA-103 Jolly Rogers!! Lahůdka pro fandy NAVY.. pamatuju si, že na mě letecké scény z tohoto filmu zapůsobily mnohem silněji, než ty z Top Gunu.. (i když zpětne uznávám, že Top Gun je technicky mnohem lepší film).. Velká nostalgie a ten krásný závěr se psem to ale tahají na 4 hvězdy. ()

RomanT

Naprosto převažuje dojem propagandistického videa, které má stejný účel jako vojenská přehlídka na Rudém náměstí. Až ve druhé řadě je do toho napasovan nějaký příběh. To, že je na téma cestování v čase, je naprosto nepodstatné, mohlo by to být cokoli jiného. Renomovaní herci coby taháci mají role na úrovni statistů. ()

moriero

Film, který jsem poprvé viděl jako desetiletý - a to ještě od půlky. Takže jsem tehdy nechápal, proč se Amíci rozhodli nepomoct Amíkům. Později jsem pochopil souvislosti. Naprosto originální zápletka volně čerpající z městské legendy Filadelfský experiment. Řemeslně precizní snímek plný zajímavých reálií o současné letadlové lodi. ()

PTuranyi

Prvotriedna military scifi, v ktorej Kirk Douglas ako kapitán torpédoborca USS Nimitz je postavený pred otázku ako by dopadol útok na Pearl Harbor ak by USA mali k dispozícii súčasnú bojovú techniku. Produkcia je perfektná a priaznivcov letectva poteší množstvo záberov ako z Top gunu. Herci hrajú na jednotku takže atmosféra šoku z cestovania časom je uveriteľná. Drobné nedostatky sa vyskytnú aj tu. Napríklad keď Owens ukazuje kapitánovi fotografiu Pearl Harboru a porovnáva ju s fotografiou z prieskumu je to tá istá fotografia, čiernobiela a zhodujú sa dokonca aj vlny v zálive. ()

Treble

Jeden z nejlepších filmů svojí doby, už když jsem ho viděl poprvé tak mu bylo okolo patnácti let a dostal mně. Je to poutávý, plný atmosféry. Prostě super sci-fi. ()

SakyLand

Slušně natočený SCI-FI film s vynikajícím Douglasem v hlavní roli. Technicky dobře zpracovaný, ale přesto mi tam "něco" chybělo. U mě tak na 2 hvězdičky. Třetí hvezdička je za mé oblíbené téma "cestování v čase". ()