Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

shabazza

Skvělý Boyle natočil perfektní film, do něj navařil luxusní soundtrack, nechal si zahrát skvělé herce (ano, a eď opravdu myslím i Capria) .... a result? V kině jsem se opravdu neskutečně "bavil", dá-li se tomu tak říkat, a odcházel s pocitem takové nespokojenosti se životem, jaký většina z nás (ne)žije. ()

Beer Ceps

Po přečtení knížky musím rapidně stáhnout hodnocení. Boyle, ty si vážně mamlas. Nedokážu pochopit, jak může režisér takové kvality a skvělých snímků jako je Trainspotting a Sunshine takhle zničit skvělou knižní předlohu Alexe Garlanda. Veškerý potenciál si potopil v nelogičnosti hlavního hrdiny, který ze sebe dělá naprostého vola, nebo přidáním románku mezi Richardem a Sal??? What the fuck is this??? Dále tím, že vynecháš scény, které by skousnul jen otrlý divák, z filmu kult neuděláš. Konec je úplně jiný a celá atmosféra se díky tomu rozplynula v nenávratnu, jako vzpomínky ze včerejšího flámu. Měl by ses přestat ohlížet na to, co se líbí většině a opět začít točit svým původním stylem. Opravdu nesmírná škoda. Knížka je kult, film nikoliv… ()

zuza99

Pláž jsem viděla asi stotisíckrát a nemůžu si pomoct, ale je to hodně nedoceněný film. Stejně tak je nedoceněný Leo. Jediný co bych mohla vytknout je zdlouhavý konec a Tildu Swinton, kterou hodně nesnáším, ale nemyslím si, že je špatná herečka. Pro mě je ve filmu několik legendárních scén a vždycky to bude moje srdcová záležitost. ()

venca163

Mně třeba přišlo drsný, jak se ti mladíci vždycky pohodě vyrovnali s tim, že jim někdo postřílel/rozkousal přátele. Rozhodně to i přes svoji lehkou nesourodost stojí za vidění a Leonardo hraje furt stejně (jednou za to dostane malinu, jindy oscara, holt svět se mění a my s ním). Tohle bych povinně pouštěl na srazu mladých idealistů - třeba ve Vile Miladě.PS: Ta herní scéna byla fakt wtf. (75%) ()

jefff

Zub času je znát, ale své kvality a originalitu film má. Vývoj postavy je zvláštní a možná i těžko pochopitelný. Navíc s odstupem je třeba říct, že mi komunita na krásném ostrově ani na chvilku nepřipadala jako ráj. ()

Hortenzia

jediné,čo sa mi nepáčilo,bola prehnaná scéna so žralokom,zvyšok bol výborný,dokonca zvládli aj záver,čo sa nestáva veľmi často ()

Houda666

Trochu som sa obával tohto filmu, keďže bol natočený podľa knihy Alexa Garlanda, ktorá ma v pubertálnych časoch veľmi inšpirovala a stala sa dokonca námetom k mojim vlastným životným snom. Film našťastie nesklamal, ba naopak veľmi potešil ... možno mi ale trochu chýbali niektoré nesfilmované časti knihy. Hodnotenie: 80% ()

lskala

Čím víckrát vidím tenhle film, tím víc se mi líbí. Včera jsem ho viděl znovu a opět zvedám své hodnocení. Čím to může být? Originální příběh, nádherný ostrov, skvělý DiCaprio, super soundtrack? Určitě. 75% - 4**** ()

herr_carter

Tento film je prazvláštní splácanina bez scénáře, které ale vévodí dokonalé exteriéry. Viděno jednou,vícekrát už nechci..............moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

sedm.1

Danny Boyle zde poměrně čitelně navazuje na svůj parádní, strhující debut, Mělký hrob, jen se z centra městského ruchu přesunul na jedno z nejpoklidnějších a nejidyličtějších míst planety, ovšem nadále pokračoval v zobrazení měnících se lidských charakterů v důsledku působení vnějších vlivů, které změní i tu nejčistčí duši v pořádně pokřivenou tvář, kdy jde stranou veškeré vnější pozlátko a na povrch se dostává to nejtemnější, co se v člověku nachází. A ikdyž z toho tentokrát většina postav vyvázne lépe, než ve zmiňovaném Mělkém hrobu, následky si ponesou už navždy a již nikdy nebudou takový, jako dřív. Danny Boyle zkrátka zřejmě v neochvějnou čistotu lidské duše příliš nevěří, což se mu tedy nedivím, nicméně onu přeměnu tentokrát zobrazil poměrně pomaleji a méně drastičtěji, ovšem s tím samým dopadem. Krom samotného příběh tu ovšem překvapivě vsadil i na vizuál, který je vážně úžasný a strhující, a především ono prostředí udělalo Pláž opravdovým zážitkem, takové místo by chtěl navštívit asi skutečně každý člověk. DiCaprio je jinak samozřejmě obrovským přínosem pro celý film, o jeho geniálním herectví nemá vůbec cenu diskutovat, škoda jen, že v tom v tomto ohledu zůstal tak sám. Vytknout Pláži pak mohu snad jen její zbytečnou délku, pár scén je tu vážně zcela zbytečných a chyběli mi tu i výraznější emoce, poměrně dost mi to přišlo chladné a nepůsobivé. Zkrátka, ve filmografii Dannyho Boyla a Lea DiCapria se sice jedná o jeden z jejich nejslabších počinů, na druhou stranu, o zajímavou, originální a výraznou podívanou se jedná každopádně a určitě stojí a pozornost. ()

Maynard.

První půlka filmu geniální, druhá půlka pro mě téměř o ničom. Začátek navdadil, pak to gradovalo a gradovalo, ale jakmile se to přehouplo za půlku, stala se z filmu zbytečná psychadélie bez finální myšlenky. Leo dával už v mládí, o tom není pochyb. Danny je dokonalej režisér, kterej má ovšem i slabý chvilky. Písnička od MOBYho dokonale podtrhla skvělou atmošku :o). ()

klúčik

Po Titaniku som sa nevedel dočkať na tento film. V Cineme som čítal recenzie a čakal kedy príde do kina. Nastal ten deň a nastalo aj sklamanie. Neviem ale niečo bolo dobré ( hlavne prostredie) a ničo zlé. Celkovo som bol dosť sklamaný. Po opakovaných pozretí si tohto filmu v Tv , som si obraz o tomto diele moc neopravil. Film hodnotím 50%. ()

honzii

Těch lehkých předsudků ohledně DiCapria jsem se zbavil a jsem za to rád. Pro mě je to dobrý mladý herec, který skvěle zvládá hlavně emotivně vypjaté role (Pláž, Skrytá Identita, ...) Kdyby film neměl původní (skvělou) Garlandovu knižní předlohu, asi by nestál tolik za povšimnutí. Ale právě ten příběh i když si ho tvůrci dost přikrášlili je nejsilnější stránkou filmu a já se i po pátým shlédnutí skvěle a nerušeně bavím. ()

brooklyn73

I jakozto nekurak travy , marihuany jsem si tento film vychutnal.Celkovy napad zivota na ostrove,bez vnejsiho vlivu civilizace se mi zamlouva.Jen zalezi na tom v jake spolectnosti by se tam clovek ocitnul.Spolectnost z tohoto snimku u mne ztratila veskery kredit pri odstehovani zralokem zraneneho jedince, ktery svym krikem rusil ostatni spolectnost , mimo tabor.To mi prislo velice nelidske,jediny ktery se zraneneho zastal byl francouz,kteremu prebral Richard holku.Samotny Richard v zaveru filmu udusi onoho zraneneho, coz mi prislo take prilis,kazdopadne ctyri hvezdy dam. ()

bari68

Vzhľadom na 65% , ktorý tento film dostal od užívateľov CSFD bol pre mňa príjemným prekvapením.Krásna príroda Thajska ,krásna Virginie Ledoyen, a túžba nájsť ráj na Zemi. Našli ráj, vstúpili na ostrov, našli lásku, okúsili i peklo.Danny Boyle nám naservíroval do našich DVD nosičov a na plátna kín zaujímavý príbeh , okorenený vcelku slušnými hereckými výkonmi .Vo vonkajšej forme má film romanticko-dobrodružný charakter, ktorý je ale vo vnútri drámou s ukrytým tajomstvom v srdci. V neposlednej rade nemôžem vynechať výborný scenár s dômyselným vyprávačom DiCapriom monológových častí. Film ukrýval v sebe nádherné slovné spojenie: Paralelní Vesmír, ktorý je viacmenej básnickou metaforou. Po krátkom zamyslení by som tú vetu skomponoval na : Paralelní svet, paralelní túžbu .Malou devízou je u mňa miestami kŕčovitá réžia.V konečnej fázy , ale na celkový dojem to nemá až taký vplyv.Fanúšikov tohto filmu podľa hodnotení a komentárov( nie až tak doceneného filmu) si myslím, že aj ty moje dobré 4* potešia..Nestáva sa to často, ale CHIRURH-u !, s tou poslednou vetou s tebou súhlasím :) ()

SkyLukey

Z filmu se mi velice líbí jen pár vybraných scén. Zejména točené přímo u pláže. Do půlky filmuměl film solidně našlápnuto, atmosféra parádní. Poté co DiCaprio, Richard zjistil, že na ostrově je ještě další strana a uzavřel se do sebe s filmem se to pak jen vezlo z kopce dolů. ()

Han22

Tak tohle šlo mimo - 8 let poté jsem si doplnil jednu mezeru ve filmech a nic moc. Scénář nulový, režie Dannyho Boyla mi nesedla ještě ani v jednom filmu, herci nemají moc co hrát. První hodinu se nic neděje a jestli mi má přijít lákavý vydat se někdo do pralesa a celý den hulit trávu, chlastat a poslouchat techno tak to sorry, to můžu dělat i v Brně. Ale film se nakonec přece jen rozjede, ke konci přichází pěkný psycho a Leonardo Di Caprio ukáže, že hrát opravdu umí, když mu dají příležitost. Scéna přežívání v džungli a s turisty mě fakt dostala. Takže nakonec v součtu takový průměr. PS: Dostaly mě písničky - je fajn vidět, jak se změnil hudební vkus a že před 8 lety lety šel udělat ke kinohitu soundrack čistě z tanečních a elektronických věcí. ()

Seti

Pasáž, kdy Leovi hrábne se mi moc nelíbila, ale jinak výborná záležitost. Závěrečnou scénu s paralelním vesmírem mam hodně rád. ()

iXtr3m3

Ako hodnotiť film, ktorý pred premiériou celosvetovo vysoký hype už popredu vyniesol do výšin a nakoniec je na snímku fakt dobrá len zvuková stránka? Nuž len so slovami, že tento film je podľa mňa buď Dannyho neúmyselné šliapnutie vedľa, keď čakal, že snímok pôjde do nebies len kvôli hlavnej postave, alebo to urobil úmyselne a zameral sa viac na rýchlokonzumné publikum a nie na skutočnú kvalitu filmu. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)