Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

rakovnik

Skvělou první polovinu filmu plnou dobrodružství a napětí poněkud kazí ta druhá, každopádně se dá na film velmi dobře koukat (aby ne, pro muže, cestovatele). ()

Aljak

Spočiatku to pôsobilo nesmierne tajomne a dobrodružne. No po tom ako táto trojka priplávala k rajskému ostrovu ma to akosi prestalo baviť. Čakal som nejakú lepšiu drámu, obzvlášť od takého majstra akým je Danny Boyle. No napokon to až tak veľmi nezaujalo, hoci tá scenéria thajského ostrovu Phi Phi bola nesmierne pôsobivá. Ale zápletka mohla byť veru aj oveľa kvalitnejšia a epickejšia. Takže z tohto pohľadu dosť sklamanie. Nevyužitý potenciál sľubne rozbehnutého filmu vždy zamrzí... ()

shyster

Blbá slátanina, ve které mi poprvé opravdu vadil Leonardo DiCaprio. Jediné, co mi to utrpení usnadňovalo, byla krásná thajská krajina. ()

WoWoW

Do určité chvíle mě ten film naprosto bavil, ale od chvíle kdy DiCaprio zůstává osamocen uprostřed ostrova to byla velice nudná záležitost. ()

Stanley

I když je to už dávno, co jsem Pláž viděl, dlouho mi tento film nedal spát. Donutí totiž k zamyšlení nad světem, nad lidstvem a nad způsoby života každého z nás - a to je dobře. Že je lidstvo prohnilé, to všichni víme. Že bychom od té vší špíny někdy nejradši utekli a zašili se někde na ostrově v ráji - o tom snad aspoň občas snil každý. Zde je však taktně realisticky prozrazeno, jak to, co dělá z naší společnosti mizernou špinavou společnost, není žádným vnějším naočkovaným zlem, od kterého se lze jednoduše odpoutat a vybudovat si někde v izolaci idylku neposkvrněné komunity. Vždyť kdo tvoří společnost, kdo určuje její životní styl a kdo jaké hodnoty do ní vnáší? Jsme to my všichni - bez ohledu na to, kde žijeme. Odpoutání se není řešením, jelikož to, s čím bychom se chtěli vypořádat a od čeho utéct, si neseme v sobě. Z toho vyplývá, že hledání jakéhosi ráje bez vydání se na "vnitřní cestu poznání" je jen honěním se za stíny. ()

joker.george

Rozjezd a následné zobrazení ráje mě nadchly. A pomalu se mi film začínal líbit čím dál tím víc. Došlo i na povinné a krásné záběry a napětí na mě fungovalo, i to falešné. Jenže potom nastala nejhorší možnost, a to stagnace. Sice přišlo plno obměň, ale neměly sílu nastalou situaci zvrátit. Nevadilo mi, jaký závěr nastal, ale to jak se s rozhodnutím naložilo. Nezbylo mi po něm totiž skoro nic, ani výrazná vzpomínka, ani touha někam vyrazit a hledat iluzorní ráj. ()

DruidKarel

Moc dlouho byl pro mě DiCaprio jenom ten herec z Titaniku a tedy hercem pro ženský. Jenomže pak jsem shlédl Pláž a byl jsem uchvácenej. Nejenom jeho výkonem, ale i tím filmem. Fakt nářez o volnomyšlenkářském spolku huličů na utajené části ostrova. Nádhera... 5* ()

TomikZlesa

Dnes už zřejmě nelegendární film s legendárním soundtrackem. Nebudu to roztahovat, mě jakožto nenáročnému divákovi se film sakra líbil, jasně že to šlo možná natočit líp, ale šlo to samozřejmě i hůř. ()

vykur!

If you accept that universe is infinite, then that means there’s an infinite amount of chances for things to happen. If there’s an infinite amount of chances for something to happen, then eventually it will happen - no matter how small the likelihood. ()

tomtomtoma

Pěkné, snad až úchvatné záběry vskutku krásného ostrova jsou mi málo. Komunitní život mladých lidí, hledajících svou vysněnou svobodu. No, není nad komunitu, která kdysi dávno vznikla na Krétě! A tak mladý a roztěkaný americký mládenec najde a rozloží něco, co se může na první pohled jevit jako "ráj na zemi". S takovou spoustou lidí, rozdílných potřeb i názorů, to snad ani nelze dlouhodobě udržet pohromadě. Ráj vzniká jinak a záleží na každém, co si pod tím pojmem představuje. Uznávám, že Marie Anna, houbičky a další kratochvíle mohou být velmi lákavé. A snad by to i zůstalo, nebýt roztěkaného Richarda (Leonardo DiCaprio), který svou nevyrovnanou povahou přivede celkem rychlý konec všemu. Z dalších rolí stojí za zmínku půvabná Francoise (Virginie Ledoyen), stále lidský Etienne (Guillaume Canet) a panovačná Sal (Tilda Swinton). Krásný ostrov. Má obrovskou nevýhodu. Je v Thajsku. Thajci rádi protestují. Pokud mohou něco změnit, tak místo změn raději stávkují a bojkotují. A posléze zase protestují. ()

C0r0ner

Boyle se svým štábem celé místo prý totálně zlikvidoval, takže má do Thajska doživotní zákaz znovu přijet. O Pláži jsem slýchal spíš negativní věci, a tak jsem si ji rozhodl pustit především kvůli doplnění mezery ve vzdělání a nic hrozného to nebylo. Převratné v jakémkoli ohledu určitě ne, ale jednorázová zábava dobrá. 70% ()

dubinak

Můj dlouhodobý rest je konečně smazán a můžu říct, že jsem průměrně spokojená. Tento snímek mě totiž absolutně ničím neurazil, spíše mi přišel zajímavý svými exteriéry a námětem obecně. Stopáž vám uteče, protože je pořád na co se dívat. Leonardo byl skvělý herec už odjakživa a i když na něj tady skoro každý nadává, pro mě byl do hlavní role skvělá volba. Boyle překvapí notnou dávkou brutality, ale i svěžím humorem. Druhá půlka sice malinko pokulhává za tou první, ale i tak si budu Pláž ještě dlouho pamatovat. ()

zette

Mit to lepsi nebo alespon jiny zaver, dam za plny pocet. Neskutecne, jak umi Boyle i z "nudy" natocit velmi atraktivni podivanou a hlavne toci namety, ktere me zajimaji. Cely film je zahalen tajemstvim, jake me bavilo. DiCaprio zahral Richarda dobre, Swinton se vdecne vzila do role nejvetsi podivinky. Uzasna rezie a kamera. ()

Juto

Nenechajte si ujsť tento film len pre jeho nízke hodnotenie. Je to film, ktorý má drajf a celý film budete napätí. 8/10 ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)