Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

eraserhead666

Filmy, které doprovází velký humbuk mě odrazují už automaticky. Někdy po čase zjistím, že jsou nakonec docela dobré a to špatné na nich byl právě jen ten humbuk, který jim přecházel nebo je doprovázel (např. Titanic). Většinou se ale jen ujistím v tom, že jsou ty filmy prostě špatné a hloupé (jako např. Avatar). A je jím právě i Pláž. Marně se na ní snažím najít něco hodně pozitivního, nějaký smysl její existence. On je to vlastně film o hovně a má-li nějaké poselství, nějaký obsah, či smysl, není to rozhodně nic pozitivního. Vzal jsem si totiž z toho jen tohle: 1) je-li něco dobré, přijde debilní Amík a všechno to zkurví. 2) Člověk je prostě hovado, ať se velebí sebelepšími myšlenkami, neboť přivedl obecný svět do takového srabu, že aby si udržel nějaký pomyslný a utkvělý svět dobra, musí konat zlo. V tom vidím jediné, byť velmi slabé, pozitivum celého filmu - plive do ksichtu člověku, šlape po něm a odhaluje, jaký je to marný, bezvýznamný a hloupý tvor. Jinak mě na něm, kromě přírody (kterou stejně brzo zničí) nezaujalo vůbec nic - má to hloupý příběh, plytký scénář, postrádá to nějakou pozitivní postavu a hudba je nudná. Vlastně jo, jedna postava mě zaujala, postava Roberta Carlylea, protože ta jediná tam řekne něco zajímavého, smysluplného a zajímavého: "Jdetě do prdele, hajzlové. Jste zkurvení paraziti. Kobylky. Zasraný kobylky. Velký tlustý běloby co požírají celej zkurvenej svět." Pravda pravdoucí. ()

Sofia

Škoda, že scénáristi mojí nejoblíbenější knížku tak změnili (hlavně konec, který v knize byl mnohem více brutálnější a syrovější), ale přesto to považuji za dobrý film. Výborný soundtrack a pláž byla krásná :-) jen od tohoto filmu fakt nemusím Tildu Swinton... ()

claudel

Můj oblíbený filmový zážitek, představa takového ráje mě vždy dokáže nadchnout, navzdory faktu, že asi na Zemi žádnému ráji není dopřáno a osazenstvo takového ráje se musí potýkat s nejrůznějšími úskalími. Virginie Ledoyen jako vždy jedinečná, DiCaprio podle mě umí a Guillaume Canet také málokdy zklame. ()

ARI50

Fakt Dicaprio je bůh pokud dostane doopravdy tu správnou roli a skvělé místo pro svoje herecké nadání. Nádherný okouzlující ostrov který vás fakt uchvátí a nese sebou nebezpečně dobrý soundtrack. Příběh tři kamarádu kteří na sebe narazily rozjíždí výborné dobrodružství a tak se člověk perfektně baví, tráva na každém kroku a podobně ale proč ne 5 ale 4, jediná věc co mě fakt vadila byl stav Dicapria v džungli blbost která se tam vůbec nehodila a dost mě to zklamalo. ()

Hogun

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Ku tomuto filmu sa dá povedať jedine "ale príroda tam bola pekná" :-) a ešte samozrejme hudba. Uznávam, že DiCapria moc nemusím, ale toto bol vrchol nemohúcnosti, či už jeho, alebo scenáristu. Keby sa to zostrihalo na cca 20 min. mohla to byť celkom pekná prezentácia pre nejakú Cestovnú Kanceláriu. ()

Bauer

Velmi zdařilý film a to hlavně díky příjemnému prostředí, kde se odehrává , k tomu krásná hudba a sympatické herecké obsazení. Leonardo DiCaprio je frajer a umí hrát opravdu dobře. Výbornou i když malou roli měl skvělý Robert Carlyle. Ovšem jisté zklamání zde je. Od režiséra nezapomenutelného Trainspottingu Dannyho Boylea bych si představoval trošku něco jiného, protože konec, kdy se DiCaprio zblázní a například se zabaví " svou hrou " , která vypadá jako na gameboyi, tak to mně nezaujalo a hlavně poseldních zhruba 30 minut bylo docela slabých. Ale i tak jde o dobrý dobrodružný film, který mně zabavil skvěle. ()

JASON_X

Líbila se mi Garlandova kniha a film mě nijak výrazně nezklamal, i když je to v něm všechno přeci jen trochu jinak, než v knize. Ale DiCaprio tu podal skvělý výkon, Tilda Swinton zahrála parádní mrchu a mělo to takovou tu fajn atmosféru začátku devadesátek, kdy jsem taky strašně toužil jezdit si s báglem po Asii spolu s dalšími bílými alternativci, ale nikdy k tomu bohužel nedošlo. Tak jsem se aspoň příjemně zasnil u tohohle filmu. ()

Kimon

Tohle jest vpravdě pastva pro oči každého přírodou nadšeného cestovatele. Co do profesionality ovšem vyvedeno jen podprůměrně. Zpracováním mi připomíná nepovedený nízkorozpočtový snímek. Naivním mladým lidem (cestovatelům - baťůžkářům s prázdnou kapsou) ovšem může hóóódně napovědět a dát dobré rady do života. Tak do toho!!, mladí cestovatelé, pokud jste ještě neviděli, neváhejte a vyhýbejte se podobným dobrodružstvím. :-) Žádný peníz nestojí za to možné utrpení. ()

Sawy

Pláž jsem viděl už hodně dávno a potřeboval bych si ji osvěžit. Ale bezpečně si pamatuju, že fantastickou první polovinu u mě naprosto pohřbila zmatená a režijně strašně rozháraná druhá část. Každopádně by to chtělo druhé zhlédnutí a přečíst předlohu, pak budu moudřejší. Danny Boyle i tady ukazuje, že je hodně osobitý režisér, Pláž ale z mého pohledu nedokázal tak úplně ukočírovat a dovést nadějně se rozvíjející příběh k nějaké katarzi a skutečně uspokojivému nebo alespoň překvapivému a nekonvenčnímu řešení. 65 % ()

ProjectAlice

Tak tento film som naozaj prežíval až do konca. Napínavý a dramatický príbeh, už vtedy skvelý Leonardo DiCaprio a nádherné prostredie a scenéria. Naozaj perfektný scenár, keby naozaj existoval takýto raj, kde vás nikto nemôže nájsť, tak neváham ani sekundu a balím kufre. Film, ktorý musím vidieť každý rok, aby som uspokojil svoje filmové cítenie. 5* 100% ()

Avalon820

Přesně takhle by vypadala Utopie, kdyby si napřed dal Thomas More špeka... Ne, vážně - film Pláž bych označil jedním slovem za "zajímavý." Ke kultu má daleko, k průšvihu ovšem taky. Nic víc, nic míň. Nápad možná dobrý, ale velmi podivně a jakoby uměle zpracovaný. Nejvíce ubíjející byla ovšem ta všudypřítomná samoúčelnost a neuvěřitelná naivita. Já jsem zkrátka nemohl uvěřit, nešlo to. Nechápu, čím tento snímek ostatní tolik zaujal. DiCapriem? Dost možná, vlastně se nedivím, podle mého šlo o skutečně dobrý herecký výkon, za který byl ovšem nominován na zlatou malinu, což považuji pro změnu za naprosto nepochopitelné. ()

moviesfan

Čekal jsem větší akční snímek než tohle je. The Beach nemá čím překvapit, šokovat. Zaujmout může lokalitou, ale i obsazením. I přes nedostatky se mi na film dobře koukalo. ()

JohnCZ

Zvláštní film se zvláštně, dost nepředvídatelně vystavěným příběhem, což mě přikovalo k obrazovce od začátku do konce. A ačkoli je už druhá polovina slabší (to bláznění se tam imo moc nehodilo), pořád se jedná o velmi zajímavý film, který tak trochu klame tělem. Dodnes pamatuju, jak na to svého času běžela kvanta upoutávek v televizi a neustále se o filmu mluvilo, ale já ho nikdy neviděl. Až dnes. ()

Blofeld

Docela se to i dá. DiCaprio hraje slušně, vůbec to není jen "ta líbezná tvářička z Titanicu", ale mnohem lepší byla Virginie Ledoyen... ()

corpsy

Dobrý scenár, ale nie veľmi kvalitne spracovaný. DiCaprio hraje o život, snaží sa a ide mu to. To je jedna z mála kvalít tohto priemerného bijáku. ()

Zeebonk

Letní idylka, uzavřená skupinka na ostří nože a jeden fešný žralůček. Fajn hudba, fajn Leo, fajn zážitek. Nechci znít hystericky, ale jestli uslyším jedno špatné slovo o tomto filmu, tak přehryžu bambusové podpěry ve vašich chýších a na jejich troskách začnu válet sudy. ()

villon17

Film skvele vystihnul menici se psychiku, ale mistama mi pripadal az moc komickej a pubertackej na to, ze to mohlo a melo bejt skoro bezchybny drama. Jinak podobna plaz je v Evrope napr ve Spanelsku - Gulpiyuri, neni to nic tajnyho, tak to sem myslim muzu napsat:). ()

Marek1991

Film ktorý mohol byť uskutočnením snov mnohých ľudí na svete, no šialene ich vrátil do reality a zabil ich sny veľmi triviálnym spôsobom, keďže si vzal za vzor konkrétnu knihu. Leonardo DiCaprio, únik od civilizácie, život v krásnej panenskej prírode v teple, láska, čo viac by si okolo roku 2000 mohol divák priať? Život v komunite, taký malý komunizmus, ktorý však aby sa ochránil od okolného sveta, ktorý by ho zničil sa chráni utajovaním, no problémy nastanú až pri zraneniach, kde komunita je svojich členov ochotná obetovať pre svoj ďalší šťastný život tam, no zisťuje sa, že si vyrába skôr ilúziu šťastia a jeden druhého podrážajú a v skutočnosti sa nemajú radšej, než to miesto. Konanie hlavnej postavy Richarda ma v mnohých situáciách zarazilo, je to všetko také americké a ateistické. Film zaujímavo poukázal na to, že komunita obsadila cudzie miesto, ktoré si privlastňovala, aj keď žili na pozemkoch tamojšieho farmára, no ďalších tam už nechceli pustiť s tým, že je to ich. To je ako keď bola Amerika obsadená Európanmi a indiánov odstraňovali, potom si tam priviezli ako otrokov černochov, no už neboli ďalej ochotní umožniť život ďalším prisťahovalcom a dnes majú silno zabezpečené hranice. Toto je skôr psychologický film, no nie je robený rozumne, je skôr o multikultúrnej naivnej partičke, ktorá však úplne od cudzieho sveta odrezaná nebola, ľudia by sa vedeli správať aj rozumne a vedeli by vytvoriť normálnejšie spoločenstvá, ale podstatnejšia je skôr celosvetová zmena. Tu vo filme nastávali psychózy a rôzne pubertálne problémy, dej bol dosť lineárny, hudba, kamera a prostredie prenádherné, záver pôsobivý, no ako celok pubertálne. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)