Pějme píseň dohola

Let's All Sing Around

Komedie

Československo, 1990, 103 min

Sklepáci, co víc dodat. "Víš Ondro, civilizovaná společnost vylučuje jakoukoliv náhodu v rození dětí. Antikoncepční prostředky slouží k tomu, aby se předešlo nežádoucímu otěhotnění. Dá se to provést zcela mechanicky, použitím prezervativu neboli ochraného návleku na pohlavní úd."(22.1.2010)

...a blesk k tomu nechcete? Zeptala se mě paní v trafice v Proseči, když jsem to dvd kupoval. Podíval jsem se na ni pohledem, že ji určitě přešlo do konce života nějaké takové otázky svým zákazníkům pokládat. 1) geniálně načasované vydání, prvních 14 dní v červenci vždycky jezdím na 2) pionýrský tábor na Budislav (ano, stále, i v r. 2008), místo, kde se mj. natáčela scéna u rybníka s vrhem koulí a potápějícím se Bobem. 3) Takže jsme si s vedoucíma mohli pustit po večerce tenhle film na pionýrském táboře... Prostě stoprocentní zážitek. Zaujalo mě, že Bob mívá stejné hlášky jako my... Nástup na odpolední zaměstnání!!! Mimojiné, film s nejapokalyptičtějším koncem, jaký jsem kdy viděl!!!(1.11.2006)

Jeden z mnoha filmů, který padl za oběť době svého vzniku, neprávem opomíjený debut kmenového člena divadla Sklep (sklepácká poetika je tu skutečně hodně znát) a pozdějšího filmového producenta Ondřeje Trojana, svérázná, hodně vtipná a osobitá komedie, kterou pohltila převratná doba a která by se jistě za jiných okolností prosadila do širšího povědomí a dočkala se přízviska kultovní. Jeden z mnoha filmů, který si nezasloužil být zapomenut... Podobné filmy: Vrať se do hrobu(13.2.2007)

• Siegmund

Není mi jasné, co vedlo pány Hřebejka a Jarchovského, aby vylíčili pobyt v pionýrském táboře v těch nejčernějších barvách. Film se v podstatě skládá z těch nejhorších situací, které mohly (mnohdy snad jen i teoreticky) na nějakém pionýrském táboře nastat. Jako by posbírali tyto negativní momenty ze všech pionýrských táborů a zasadili je do průběhu jednoho turnusu pomyslného tábora. Za dobu existence pionýrských táborů jimi prošly statisíce dětí a nejsem ochoten věřit tomu, že všechny zažívaly to, co je předváděno tímto filmem.(27.8.2013)

Kultovní komedie? Tenhle popisek lže hned ve dvou slovech :-). Je to průmerný a hlavne ne moc k smíchu. Spíš na zavzpomínání si na dětská léta a vlastní pionýrské tábory.(21.7.2008)