V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

Adman

I, robot má ode mně 4,5 hvězdičky, ale na ***** to není. Příběh je vynikající, i když už jse se s něčím podobných potkali už před 50ti lety. A to např. Blade Runner, 2001 Hvězdná Odysea, A. I. Umělá Inteligence... a jistě jsem na ješě na nejaké zapoměl. Bez tak je to film vskutku impozantní a vyniká svými efekty, hereckým obsazením, námětem a vneposlední řadě také samozřejmně výpravou. Je to z nedaleké budocnosti 2034, což je skoro za rohem. Ale jedno vím jistě. Umělou Inteligenci do té doby nikdo nesestrojí. ()

pools

Škoda, že to nezpracoval nějaký opravdu nadějný mladý režisér s polovičním rozpočtem. Takhle je z toho rutinní popkornová podívaná a je to škoda. ()

Asgy

Jeden ze sc-ifi filmů, na které jen tak nezapomenu. Nic od Asimova jsem sice nečetl, ale bavil jsem se výborně. Ještě teď si vybavuji parádní automobilovou scénu v tunelu. Ale nejenom těch pár akčních scén, ale celý tento film stojí za vidění. ()

Praxis

Film oplývá doslova vizuálními orgiemi. Závěrečná bojová scéna je lahůdkou pro všechny technofily. Doporučuji vidět! ()

Jillen

Velice solidní akční podívaná podlé skvělé knihy s vtipnými scénami, bravůrně zvládlou akcí, atmosférou a i ten Smith je tu sympatický. Dávám 80% ()

Vojcl

Další z obrovské řady amerických vysokorozpočtových filmů jakými nás Hollywood vydatně zásobuje každým rokem. Robot nijak nevybočuje z řady, čeká nás řada excelentních triků, zatraceně cool hlavní hrdina v podání Willa Smithe a zaběhnutý scénář.. Nekouká se na to špatně, ale až z kina odejdete, za pár dní si na tenhle film ani nevzpomenete. Nemá prostě nic navíc, kvůli čemu byste ho museli vidět zase a zase.. ()

numi

Na papíře podprůměr, ale když to Alex Proyas rozhýbal na plátně, tak z toho dokázal udělat něco extra. Tedy alespoň vizuálně. Jeho rukopis je opět cítit v každém záběru. Neodpustil si samozřejmě depresivní a sklíčenou atmosféru, neodpustil si strach o osud lidstva, neodpustil si svého společností vyvrženého hrdinu a neodpustil si potopení světa do tmy. A přidal jednu věcičku pro fajnšmekry. Bridget Moynahan se za celý film prostě neusměje. Jen dvakrát lehce zvedne koutky a pak až v předposlední scéně ukáže i chrup. Taková maličkost, ale skvěle podtrhuje depresivní atmosféru celého filmu. Krom vizuální stránky, ale film nemá čím zaujmout, protože scénář je už tisíckrát propraný a nenabízí nic navíc. [leden 2006] ()

zipper111

Nedokážu říct proč, ale něco na tomhle filmu hrozně přitahuje, díky čemuž nemůžu odhalit žádnou chybku. Tak nějak vše mi do sebe zapadá, vše má svůj řád a protor a hrozně to člověka vtáhne do děje. Přiznávám, že nemám zrovna objektivní názor, když ono to protě nejde :) ()

buldock

Výborná , skvělou akcí , perfektními triky a neuvěřitelným spádem obdarovaná žánrová pecka s výborným Willem Smithem , krásnou Bridget Moynahan a sympatickým robotem Sonnym , která se oprávněně stala jednou z nejoblíbenějších sci-fi. Prostě paráda! Film: 92% , OST: Marco Beltrami - 88% ()

Wolodja

Proyas opet dokazal, ze je machr. Silny pribeh umocneny futuristickou vytvarnou stylizaci Chicaga za 30 let spolu s hereckymi vykony a ja nevim cim jeste. Jedno z nejlepsich sci-fi za poslednich par let. ()

gogos

Velmi pekne udelany, zajimavy a povedeny film. Ovsem neni to tak vtipne jako treba muzi v cernem ci mizerove, cekal jsem od smitha malilililinko neco jineho ;-) ()

Alementina

Videno temer pet let po premiere a musim rict, ze velmi prijemne prekvapeni. Je neuveritelne, jak roboti pusobi prirozene. Akcni film, ve kterem neni skoro zadna krev a pritom obsahuje nekolik luxusnich akcnich scen, no neberte to. Budu spoilovat, ale prekvapilo me, ze myslenka, ktera se mi tak libila u Eagle Eye tu byla uz par let pred tim, ze program se snazi ochranit lidstvo pred sebou samym. Prestoze nejsem priznivec Smitha, tak v tomhle kousku mi nevadil, i kdyz ty jeho stale stejne ironicke ksichty jsou porad stejne.a nechapu, jaktoze je z neho stale tak obsazovany herec. Za malo krve a Sonyho, robutka k nakousnuti si to pet hvezd zaslouzi :) ()

Bat55

I Robot od Alexa Proyasa je vymakaná snímka s veľmi kvalitnou technickou stránkou. Will Smith, ktorého som si nesmierne obľúbil nielen v tejto úlohe, predvádza tradične skvelý výkon a Bridget Moynahan, je tiež očarujúca. Akčné scény a efekty, nádherný vzhľad budúcnosti, či samotní roboti, sú jednoducho geniálni. Všetci poznáme (alebo aspoň teda všetci fanúšci sci-fi literatúry) tri zákony robotiky, ktoré sú presne dané a každý jeden robot ich má v hlave uložené. Lenže, je tu jedno veľké ale. Vzbura robotov. Na hollywoodské pomery ide o viac než len o nablýskaný blockbuster, ide aj o chytrý film, ktorý nie je zložitý a komplikovaný, ba naopak, tvorcovia film urobili tak, aby ho pochopil každý, a každý si ho mohol skvelo užiť. /85%/ ()

SarumanKo

Čakal som prostoduchý akčný popcorn, ktorý sa Asimovom len vzdialene inšpiruje, ale Ja, Robot je až neobvykle inteligentná, svižne natočená, dobre napísaná i zahraná vec. Občas síce príliš tlačí na strunu "byť za každú cenu cool", z môjho pohľadu by filmu vážnejšie pojatie neuškodilo, ale bavil som sa kráľovsky. (80%) ()

kaylin

Film jsem viděl jako horkou novinku v kině v roce 2004 a byl jsem z něho naprosto unešený. Jako milovník sci-fi musím pořád stát za tím, že ten film má myšlenku a tím, že používá Asimovovy zákony, jen poukazuje na klasický problém, který je s roboty spojen. Jak daleko můžeme zajít s umělou inteligencí, než se ona postaví proti nám? No dobře, závěr trochu hapruje, ale jinak je tohle výborná akční jízda s dobrou detektivní zápletkou a na to, že je film už 10 let starý, má skvělé trikové sekvence. ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)