V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

geek.ondra

Nabušený béčko. Skvostné po akční i vizuální stránce navrch s božím Smithem. Sice je poněkud drzé tohle připojovat k geniální předloze Isaaca Asimova ale to nic nemění na tom že Alex Proyas naservíroval jednu z nejlepších popcornovek v historii filmu. 8/10 ()

Vabr

V pohodě podívaná. Silný nápad, který je podle mě dobře využitý a dějí se v něm různé zápletky atd. Trocha komedie (pouze) ve formě dialogů, což jsem byl rád. Je to dobře akční a chvílemi i napínavé. Nemám si na co stěžovat. Silné tři ⭐. VYHODNOCENÍ: LOL, ROK 2035 😁 ()

kondor77

Předlohou není kniha, ale povídky, tu a tam různě roztroušené po různých sci-fi magazínech či sbírkách sci-fi povídek. Tím nechci dělat chytrého, jen konstatuji. Film je báječný. V rámci blockbusterové zábavy si bere z Asimova to nejlepší a přetavuje to ve skvělej a ne úplně hloupý akčňák. ()

VerteX

Pohodová akční sci-fi, na kterou se rád podívám znova. Za rouškou robotické budoucnosti se ale skrývá docela hluboká myšlenka, která není aktuální jen v roce 2035, ale už dnes. Možná i přinutí člověka se trochu zamyslet, co je to vůbec pokrok a k čemu slouží. Triky se mi vážně líbily, roboti nebyly udělaní nějak nepřirozeně a akční scény byly hlavně díky kameře hodně dynamické. Úplně mi ve filmu neseděl Will Smith, vždycky si k němu asociuju filmy jako Wild Wild West... ale tady se docela ukázal. Hudba taky pěkná, není co dodat. Určitě mi tento typ sci-fi sedí více než Equilibrium. ()

HawkeyP

Při prvním shlédnutí mi dost vadilo, že Smith hraje víceméně nafoukaného frajera, který z nějakého důvodu nesnáší roboty a ještě ho děsně štve, že ostatní lidé proti nim nic nemají. Byla skutečně trochu otrava se dívat na "hrdinu", který nafoukaně odmítá logické argumenty. Podruhé už jsem na to byl připravený,takže mi to už tolik nevadilo. Proto jsem si víc užíval výtvarné zpracování světa budoucnosti a robotů, které je skutečně parádní. Jsem rád, že si tvůrci celkem zjevně našlápli na dvojku, protože jsem zvědav, jak bude příběh pokračovat. ()

Solly

*** za technické provední scén s roboty, které jsou opravdu skvělé. Ostatní je však blábol, který nedodržuje pravidla definovaná Asimovem, ale ani logiku. Pokud jste Asimovovým fanouškem, striktně doporučuji se tomuto filmu vyhnout!!! ()

Odpadlik

Pravda je že, co se týče námětu, tohle všechno už tady bylo, ale je to tak pěkně a efektně udělané, že to až bere dech. Klobou dolů před prací trikových specialistů, opět posunuly toto umění o kus dopředu! Mohu jen litovat, že jsem to viděl pouze na DVD a ne na širokém plátně. Will Smith je jako vždy výborný s jeho typickými hláškami, (pro mě neznámá) Bridget Moynahannová velice příjemná a robot Sanny u mě v závěru vzbudil patčičné dojetí. ()

haWranka

Poprvé jsem tenhle film dostatečně neocenila. Vlastně mi přišel dost průměrnej, ale potom jsem měla možnost se na něj podívat znovu a to jsem ho totálně zhltla. Vážně dobrý dialogy a ty efekty, jedna radost. Řekla bych, že Willovi tahle role sedla. ()

Luckyman

Páni! Toto bol najlepší akčný scifi thriller, aký som v poslednej dobe videl. Skvelý dej, ktorý ma pohltil od začiatku až do konca, skvelé herecké obsadenie a výkony, veľa akcie, veľa napätia, skvelá hudba a nakoniec som si obľúbil aj Sonnyho. Perfektný film. ()

Ingwio

V náznakoch podobné Minority Report. Ale dejovo oveľa jednoduchšie,priamočiarejšie s prostoduchými dialógmi. Ale Proyas svojou režisérskou genialitou, ktorá dodáva filmu poriadnu dávku dynamiky do akčných scén a štipku atmosféry do celého filmu, posunuje toto dielko do roviny pukancovky,ktorá je zaujímavá aj pre náročného diváka. ()

Stařena

Popravdě řečeno, čekal jsem spíše průměrnou americkou sci-fi pohádku, ale nakonec mě to mile překvapilo. Atmosféra filmu cajk a Will taky nezklamal. ()

BDMarty007

Film, který mě hodně příjemně překvapil. Nečekal jsem nic než výpravný film bez valného obsahu a dostal jsem velmi slušné, napínavé a inteligentní sci-fi. ()

Veseldaa.!

A prý to nejde natočit v 21. století sci-fi. Akce, vtip, scénář -> vše bezchybné. Výsledek podtrhává monstrózní hudba od Marca Beltramiho a (mnou) oblíbený slow motion. Co víc si přát. :-) ()

CliffLee

Alex Proyas dovedl svojí režii témeř k dokonalisti, nejsem přímo příznivec sci-fi/akce, ale Já, robot je opravdu příjemný na pohled. Výborné vizuální efekty a samozřejmě taky Will Smith udávají dobré tempo, přesně takové jaké bych od takového snímku čekal... 8/10 ()

Mitopus

Po přečtení sbírky povídek, kterými byl tenhle film údajně inspirován mi nezbývá než konstatovat, že Já, robot nedosahuje co se týče nápadu, zápletky, napětí, a vůbec vším knize ani po paty. Skutečně jediné co má tohle dílko s Asimovem společného je fakt, že tam vystupují roboti. Ale jedno se musí nechat; jsou velice pěkně udělaní :) ()

BLADER

Tento film je jednoducho super! Fantastická akcia, skvele vykreslené prostredie a futurisitická atmosféra, ktorá sa len tak nevidí. Will Smith ukázal, že natočiť zlý film nevie a režisér Alex Proyas by mal točiť častejšie. Som spokojný a to veľmi. ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)