V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

petulik

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov, detektívne sci-fi s vtipnými hlaskami a súbojmi typu jeden proti všetkým. ()

Aidina

Efektní film, obohacený vtipnými hláškami WillaSmitha: ..."Promiňte. Mám alergii na sračky..." Promiň, já vím, že jsi osamělá, ale tenhle vztah by nefungoval. Ty jsi kočka a já černej. Nechci zas bejt nešťastnej...." No tak doufejme, že za těch 20 let, co nám chybí do roku 2035, tady bude taky nějaký vědec, co nás bude varovat před zákeřností domácích robotů a nějaký paranoidní policista, co bude mít alespoň jednu ruku ze speciální slitiny, aby nás zachránil. A ještě takový dovětek - ať proboha robotí zákony nepíší Češi, legislativa nám nikdy moc nešla. A kdoví jak by si to vyložily pozitronové mozky. ()

Tomy_Reardon

Film meho mladi, videl sem ho minimalne 15x.. Miluju ho.. Ty roboty a hlavne tu jeho rebelitu.. Converse allstars model 2005, to je rebel.. Az na ty auto ktery se mi nezdali uplne vymysleny kdyz se na to podivam postupem casu je to film, kterej v tobe zustane po prvnim shlidnuti, proste byt robot a mit cit, pomoci zachranit svet.. Dalo se z toho udelat slatane smradlave cosi, ale je to bozstvo.. ()

x3me

Na první pohled klasický letní blockbuster, na druhou stranu filozofický snímek po kterém budete mít chuť vyhodit počítač z okna a nahlas křičet "Copak nevidíte že se k tomu pomalu dostáváme?". Na snímek z roku 2004 sem byl až překvapen skvělým technickým zpracováním, vizionářstvím (modely auta, hlasové ovládání) a herecké obsazení v čele s Willem Smithem prostě nemá chybu. ()

sibskyn

Strašně debilní rádoby cool akčňáky, nemám rád. Jednu chvíli se to tváří inteligentně a chce to po člověku, aby se nad tím zamyslel. A pak tam je hned scéna kde Will, předvádí, že je nezastavitelný akční hrdina, kterému se při vybourání auta, neudělá ani škrábnutí. To byla fakt strašná scéna. To auto se tak rozmlátí na cucky a Will s z něho vyskočí s úsměvem od ucha k uchu a bojuje dál. Prostě je to je akční film, u kterého koneckonců nemusíte ani přemýšlet. ()

SuzieS

Oddechove scifi o "rasistickem" (/antirobotickem) cernochovi :D byl tam pribeh, par vtipu, par zajimavych momentu. Ale jednou stacilo :) ()

jjjerry

Naprosto skvělý Will Smith. Mám rád, když má sci-fi hlavu a patu a v tomto případě je vše perfektně promyšleno. K hercům bych ještě doplnil skvělého "sonnyho"- Alan Tudyk. Vizuálně nádhera, některé scény jsou nezapomenutelné. SPOILER: "What am I" nejlepší scéna jak Sonny utíká. "We're gonna miss the good old days" "When people were killed by other people". Další silný moment "the man in my dream..it is you" END SPOILER ()

Velislav

Čo nastane, keď prenecháme technike slobodnú vôľu... Progres je vždy fajn, pokiaľ nie je bezpodmienečný. Will Smith bol vždy skeptik a takéto role sú šité na jeho mieru. Menej akcie by tomu dalo väčšiu naliehavosť a dôveryhodnosť, ale bolo to určené pre kiná a divákov ukolísaných matrixovským švihom. Všetko je vec vkusu. 8/10 ()

lubostar

Film je sice trochu zbytocne pocukreny, prepchaty efektami, akcnymi scenami a trapnym humorom, ale dolezita je myslienka filmu. Taktiez nie je celkom technicky spravny, v Hollywoode si zjavne pletu programovanie/hackering s rock'n'rollom. Ale to nevadi, je to jeden z najkultovejsich snimkov o AI. ()

brasek

V podstate snímok na jeden akčný večer. Mne sa to vcelku pozdávalo, dej mal dynamiku, zápletka bola obstojná. Pár scén možno prežilo dodnes a stoja za pozretie ešte raz, ale čo sa týka celého snímku nie som až tak úplne presvedčený. ()

LencaN

Tyhle 4 hvězdy mají u mě odřené všechny svoje cípy. Nemůžu říct, že by Já, robot bylo špatné. Ale při srovnání s jinými scifi filmy byl toto lehčí průměr. Takový slabší odvar, možná pro mladšího diváka a ne pro filmové fandy, kteří už mají lecco nakoukáno. Will Smith hraje fajn, nemám proti němu ani půl slova, na tento typ filmů se hodí, zvlášť v jeho tehdy nabouchané formě. Paní doktorka už byla méně výrazná, taková nemastná neslaná. Život v budoucnu, kdy vše budou za nás dělat roboti a bude raritou, když u někoho doma objevíte staré rádio na zmáčknutí knoflíku a ne na ovládání hlasem, tak to je nekonečným tématem a vždy se tam dá vymyslet spousta zajímavých vychystávek. Tady tomu taky tak bylo. Jen měl celý film takový jednodušší scénář. Nebylo to napínavé, jak by mohlo. Roboti se neukázali ve své možné nejhorší variantě. Nazvala bych Já, robot jako teen-friendly. Opravdu pro mladší diváky. Starší tady ocení alespoń super triky, když už jim z robotického příběhu nejde mráz po zádech. To ale neznamená, že se mi film nelíbil. Naopak, ani mi to moc nevadilo, taková večerní oddechovka, žádné drama, fajn to ubíhalo, jen nečekejte žádné trýznění vašich nervů. ()

PanPyzamo

Podle mě velmi zdařilé sci-fi se zajímavým nápadem. Velmi se mi líbilo prostředí a futuristická auta. Dnes už samozřejmě tolik neoslní, protože doba se posunula, ale i tak jsem byl celkem okouzlen. Zápletka byla též supr a já čekal na odhalení, kterého jsem se dočkal. Za mě skvělý film, který doporučuji. 8/10 ()

SpicyNugget

V roce 2035 (už se to blíží, za 12 let je to tady) jsou roboti v každé domácnosti. Lidé si tento pokrok chválí, vždyť jsou skvělými pomocníky. Jen detektiv Spooner je silně skeptický, roboty nesnáší a nevěří jim ani kus železa mezi vočima. Jednoho dne zemře otec robotů, vynálezce Lanning a z vraždy je obviněn robot… Tenhle film miluju a koukám na něj, když mám náladu, už několik let, a teď se dívám, že jsem se za ty roky ani neobtěžovala ho ohodnotit. Hanba. Inu, jdem na to. Úžasné propracování robotů, téma super, děj se nevleče a je velice svižný, Will Smith je skvělý jako negativní prudič, nemohla jsem z jeho hlášek. Miluju roboty (proto jsem to zvládla i vystudovat), takže každý film s roboty musím vidět. Byly dodrženy tři zákony, které v robotím filmu prostě být musí! Skvělý počin režiséra Proyase. ()

PTuranyi

Kvalitne natočené scifi o vzbure robotov s výbornými efektami, ktoré tradične americky preháňa. Will Smiths ako staromilský detektív rieši záhadnú vraždu vedca a podozrivý je robot. Robotí supermanmi šplhajú, skáču, hádžu autá, ale Willa Smitha zlikvidovať nedokážu. ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)