Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

rubik1

Na tomto filme mi sedí všetko až na označenie horor. Myslím si, že tu nebola ani len jedna nejaká hororová scéna a to môžem potvrdiť, pretože som to pozeral sám a ani raz som sa nebál :) Nanajvýš som sa zľakol, keď občas ktosi alebo čosi vybaflo ale inak nič moc. A práve preto dávam 4*. Lebo sa scenár neuberá hororovou cestou, ale mysterióznou. Takže celkom slušný triller so zaujímavým rozuzlením. ()

zsn

Velmi dobrý, příjemně až nadměrně ponurý film - takhle má vypadat horor - bojme se, aniž bychom měli 2 hodiny krev na obrazovce a sliny oživlých mrtvol až na koberci. Bojme se jen na základě své fantazie, prostředí, zvuků a prázdna venku i v naší duši... Povedený snímek. ()

sedm.1

Duchařské téma odehrávající se v psychiatrické léčebně mě docela nalákalo,a i začátek si drží docela dobrou úroveň,atmosféru a napětí,ovšem zhruba po hodině se film změnil v hloupoučkou kriminálku s duchem,vyúsťující do úplného nesmyslu.Za zmínku stojí opravdu výtečná hudba doprovázející celý film!!!Navíc mě osobně než Halle Berry v hlavní roli přesvědčili ve svých maličkých rolích R.Downey Jr. a Penelope Cruz. ()

Smileface

Ze začátku docela zajímavé i strašidelné. Sem tak jsem se lek a dokence přemýšlel o ****. Závěr filmu(řekněme poslední třetina) mě ale velmi zklamal a tak celkově to vyšlo na hezkou trojku ;-) ()

Anticque

Tak k tomuhle není co dodat, nudný, bez atmosférický propadák. Nikdy víc jsem u horroru tak nenudil jako u tohohle. H. Berryová má zajímavý hledáček filmů, jednou dostane oskara a poté je dva roky po sobě nominovaná na malinu, jako v tomto případě. Jestli tohle má být psycho, tak Karkulka a 7 trpaslíků je horrorový trhák. Nemám slov. ()

vincent

Neskutočné nudný horor. Dopozeral som to len z dôvodu, že na zvyšok večera som už nemal program. Od Kssovitza som niečo také slabé nečakal. Neviem v čom bol problém a prečo sa taký talent ako Kassovitz rozhodol filmovať takýto odvar duchárskeho hororu, stokrát opozeraného, s nadpriemernými trikmi. Zbytočný film s nudným koncom. ()

ondrech

Kamera: Mathew Libatique ........ opět se neshodnu s místními, ale tohle dílo me naprosto nadchlo. Těch pět hvězd, co tomu dávám, je hlavně kvůli kameře, která je v tomto filmu skvělá! Sice se často objevuje přepálené světlo, ale imho to jen dopomáhá k depresivnímu příběhu. Ale i příběh mě příjemně překvapil. Díky bohu za lidi jako je Mathew Libatique. ()

Rousse

Éé no nevím teda - tenhle snímek ve mě zanechal poněkud rozpačitý dojem, neoslovil mě, a proto poněkud rozpačité je i mé hodnocení - 2 věci, které se mi líbily: Robert Downey Jr. a cover Behind blue eyes (i když co si budeme vykládat, originál je originál - vivat the Who!). ()

LadyVader

Lekání se nekonalo, napětí vlastně taky nějak extra ne.. scéna se schováváním se v bazénu byla fajn. Halle Berry tady není tak strašná jako třeba v Catwoman. Robert Downey Jr. tady docela zakopal svůj potenciál, ale bod za jeho hezký brejličky. Shrnuto.. slabší průměr, znova bych se nekoukla :) ()

Tejkina

Mě se to teda líbilo moc. Dostal mě závěrečný zvrat, který jsem vážně nečekala a mrazivá atmosféra po celou dobu filmu.. Docela jsem se i bála a to je co říct, protože mě vyděsí jen málokterý horor. ()

PALINO

Ničím výnimočný žánrový film, ktorý zaujme tak maximálne svojim hereckým obsadením. Záverečnej pointe, podobne ako celému scenáru chýbajú výraznejšie nápady, ktoré by zvýšili inak minimálnu zábavnosť filmu. Celý film proste pôsobí chladne a chladným zanechal aj mňa. ()