Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

ad

Výrazná obrazová stylizace děravý scénář nezachrání... Navíc mám rád horory u kterých se bojím... to se nestalo... ()

C0r0ner

Od Purpurových řek je to velký krok zpátky. Ty už ale nemohly být lepší, takže je Gothika i tak velmi dobrým thrillerem s moc pěknou, temnou atmosférou. Halle Berry jsem nikdy zvlášť nemusel, ale tady byla opravdu skvělá. Škoda poněkud lacinějšího scénáře. 70% ()

ic

Vůbec jsem nepřišel na to co tento film má společného s Gotikou, kromě názvu samozřejmě. ()

PROCESOR

Racionalitu zamkněte a klíče zahoďte. Pak si teprve film užijete na plný koule. Nechte se unášet nadpřirozenem a duchy. Vždyť i v životě není vše logický. Film sem viděl asi 5x, ale teprve nedávno sem si ho opravdu vychutnal. Stejnej diváckej zážitek přeju i Vám. ()

Juto

Psychiatrička v depresii sa prebúdza ako pacientka, kde pracovala, bez spomienky na to, prečo tam je alebo čo urobila.Príbeh bol zaujímavý a po celú dobu vládlo skutočné napätie. 6/10 ()

emo

Skoda. Mohlo to byt..., ale ved viete. Kassowitz zvlada atmosferu bravurne, ale ten scenar mu hadze pod nohy jedno poleno za druhym. Herci su dobre obsadeni a podavaju rutinerske vykony. Trebe si to pozriet, aby ste nemali pocit, ze vam nieco zasadne uslo... ()

messiah

Povedený hororový thriller. Sice nedosahuje kvalit Kruhu, jenž je podobného datování, ani nemá neijak extra originální téma, ale je napínavý, dobře natočený i zahraný. Na pět hvězd to rozhodně není, ale líbí se mi hodně. Všem doporučuji pro romantický večer při svíčkách... ()

WolfR

Gothika, je mysteriózní thriller s nádechem hororu ve, kterém se snaží jedna psycholožka (Halle Berry) očistit své jméno od špíny, která na ni byla hozena. Ovšem téměř nevysvětlitelný případ se v průběhu času stává ještě zapeklitější a určitě nemá racionální vysvětlení. Děj je sice průměrný, ale během filmu, vás napadne hned několik otázek, týkajících se podivných událostí v tomto filmu, že by určitě k jejich zodpovězení slušela delší stopáž. Problémem taky je, že ve scénáři je plno děr a nejsou nijak zaceleny. Ovšem filmu nemůžu vytknout v celku dobrou atmosféru, velmi kvalitní “strašící“ scény a pěkné vizuální upracovaní. Filmem sice proplují, více než kvalitní herci, ale moc to tomuto dílku nepomůže, protože jejich postavy nebyly dostatečně dobře zpracovány a rozvity. Celkově vzato, to měl být určitě áčkový mysteriózní biják, ale trochu to upadlo do béčkových vod, ale zase, tak špatné to nebylo, už kvůli kvalitním dialogům, takže moje konečné hodnocení je odpovídající. 3 hvězdy pro tuhle paranormální Gothiku. ()

campix

Čekal jsem, že Gothika nebude bůhvíjakej nářez a to se mi splnilo, ačkoli Mathieu Kassovitz natočil už pár velmi kvalitních filmů a obsazení nebylo také k zahození. Hlavní co může zaujmout je atmosféra první poloviny odehrávající v léčebně, kde mají opravdu žalostného dodejce elektrického proudu a epileptik by si u nich moc neužil. První polovina filmu je tedy slušná atmosferická duchařina, ale druhá polovina ji naprosto zabíjí. Ať už Hale Berry, která se mi tam opravdu nehodila nebo nevýrazný Robert Downey Jr. filmu také nepomáhá. Závěr bych řekl, že mohu přirovnat ke slovu tragický. Přesto ta atmosféra u mě zvítězila a dávám tedy průměr. ()

Sabrewulf odpad!

Tenhle film vykrádá co může (Kruh, Pod povrchem atd.). Halle je tu vskutku ošklivá, Penélope kterou jsem už dávno před tímhle filmem považoval za jednu z nejhnusnějších hereček Hollywoodu, si svůj post pořádně orazítkovala. Rádobyefektní scény naprosto vycucané z prstu (kamera projíždějící vlasama, scéna puštěná pozpátku...). Třešničkou na dortu je pak finální song, který je nejen neuvěřitelnou sra*kou, ale vůbec se k filmu nehodí. P.S: SPOILER - nějak nepobírám, proč Halle na konci filmu za vraždu svého manžela nesedí ve vězení, nebo alespoň v blázinci (když by označila za vraha ducha). ()

moviefilm

Pre mňa bola Gothika veľmi príjemnými zimomriavkami. A dosmrti nepochím, ako mohla Akadémia ignorovať EXCELENTNÝ, GENIÁLNY, BRAVÚRNY a neviem ešte aký výkon Penelope Cruz, ktorá nemala chybu a jej výkon je uveriteľnejší, než fakt, že Slnko svieti... ()

daEmoNickY

Pekne se rozvetvil strom moznych cest ktery by se pribeh mohl ubirat. Nakonec vysla nejaka sice nejaka divna ale ten zmatek je zajimavy. Stoji za videni pokud jesne neznate vetsinu scenaristickych vzoru. ()

URBAN

Mohl to být skvěly thriller , ale bohůžel to Mathieu Kassovitz moc nezvlád .... škoda na druhou stranu atmosféra filmu byla skvělá a Downey potěšil ( 23.4.13/MAC ) ()

Decker

Prumernej film s celkem napinavou atmosferou (obcas jsem se docela lekl). Herecke vykony mi v pameti nijak neutkvely (az na Halle Berry, ktera je neuveritelne hystericka, coz vsak nevim jestli je na skodu ci nikoliv). Celkove film nijak neurazi, ale konec mohl byt lepsi. ()

Triple H

Priemerná ducharina s béčkovým koncom a miernymi nelogičnosťami (strážnik, ktorý dal Mirande kľúče úplne bil do očí; prečo duch dievčaťa Halle Berry agresívne prehadzoval po cele, keď chcel od nej pomoc?; a najmä -- ako to, že pani doktorka Miranda nešla kurva do basy?! to pred súdom obstála obhajoba s duchom, alebo čo?). Formálna stránka bola OK (pár príjemnych dlhých záberov). Halle Berry zahrala to čo vie - hysterické záchvaty. Jedno nechápem - prečo "Gothika"? ()

tatanapope

Film měl dobrý a neobvyklí nápad , dost lekacích scém , aby se mohl hrdě označovat jako horor i lehce temnou atmosféru a dobře zvládlou duchařinu . Co mě trochu zarazilo byl fakt , že psycholožku , která byla chvíli za blázna a zabila manžela pod vlivem ducha na konci pustili jako by nikoho nezabila , to mi nějak nesedělo , ale jinak se mi film v celku líbil . Byl napínavý , měl zajímavý děj , předvídatelný byl z části až ve 3/4 filmu a víc asi nemám , co vytknout . Viděno v rámci Hororového maratónu 2015/4.kolo ()

Avathar

Ak by Šiesty zmysel neexistoval hodnotil by som ako: „Veľmi slušné!“ Lenže režisérova ( a hlavne scenáristova ) inšpirácia je tu priam do očí bijúca. Na druhej strane je film v určitých momentoch slušne napínavý a mrazivý, aj keď je z neho jasne vidieť, že cíti na viac než v skutočnosti má. ()