Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

blackrain

Nic není takové jak se zdá. Spořádané manželství může působit jen na venek, zvlášť, když má jeden z manželů děsivé tajemství. Miranda jedno takové tajemství díky zvláštním prožitkům odhalí. Z uznávané psycholožky se stane pacientka psychiatrie. Nemám ráda filmy z psychiatrického prostředí. Dost špatně na mě působí, i když to je samozřejmě účel. Mám z nich divné pocity. Jenže tenhle film mě něco přinutilo sledovat až do konce. Příběh nebyl zas tak špatný. ()

gogos

Solidní psychofilm s vynikajícím obsazením, dobrou atmosférou a tragickými lekačkami... Gothika není špatný film, ale celý koncept šlo uchopit o chlup lépe... ()

kaylin

Kdyby snímek „Gothika“ neměl takové chyby v logice a kdyby Halle Berry nebyla místy tak otravná, je to nesmírně dobrý horor, protože jsou zde scény, které jsou skutečně děsivé. Bohužel některé naprosto samoúčelně, aniž by byly skutečně vysvětlitelné a zasazené pevně do děje. Docela by mě zajímalo, jestli manželka Johna Carrolla Lynche se svým manželem po zhlédnutí filmu spala v jedné místnosti. Nebo v jednom domě. ()

Zhago

Kdyby tenhle film nemel konec takovy, jaky ma, tak jsou to zaslouzene 4*. Jinak je to lepsi prumer, diky vynikajici Halle Berry a Robertu Downey. ()

Damiel

První hodina filmu je výborná, diváka vtáhne do světa strachu a nejistoty. Jeho kontury zvýrazňuje působivá kamera a kompozice obrazu. Režisér Mathieu Kassovitz si s divákem hraje a drží ho v (ne)příjemném napětí. Závěr filmu je proto poměrně velkým zklamáním. Úvodní hodinka ve vás vzbudí velké očekávání, jenomže celý příběh se pak zvrhne do podoby podprůměrného béčkového thrilleru a veškeré napětí a strach se utopí v klišovitých kolejích tohoto žánru. Kdyby scénárista Sebastian Gutierrez víc zamakal, mohl z toho být parádní biják. Takhle navíc ani po skončení nebudete vědět, proč se to jmenuje Gothika Svým způsobem je tenhle film podobný Kassovitzovým Purpurovým řekám (2000), které po vynikajícím rozjezdu také ve finále kolísaly. ()

Thomassi

Tak v případě tohoto filmu jsem naletěl jako malej kluk, kterej je zprvu natěšen, jaká to bude hororová duchařina, ale při sledování se toto nadšení mění v nudu a čekání na konec. A nutno dodat, že právě takový filmy, co mají společného s duchy a horory vůbec, se mi líbí. Ale toto jsme musel vidět na dvakrát, protože mě to ze začátku vůbec nebavilo. Ta druhá půlka to aspoň trochu zachraňuje, ale pořád je to málo na to, aby to upoutalo moji pozornost. Sice prostředí psychárny bylo místami děsevé, ale fakt, že ani známí herci s tím nic nedokážou udělat, je bohužel pravdivý. Osobně Gothiku asi nebudu chtít už vidět, i když se celý film tváří pěkně, potenciál byl promrhán. ()

Chatterer

V tomto filmu mi nakonec ani tak zdaleka nešlo o příběh, jako o hercký výkon Halle Berry. Byla v tom opravdu skvělá. Celkově 75%. ()

Skip

Opět jeden z těch filmů, které velmi zajímavě rozehrají temný příběh, aby se v závěru vše rozsypalo jako domeček z karet. Škoda, protože potenciál k dobrému filmu zde určitě byl. ()

Aleee89

Gothika se mi líbila, ani mi to nepřipadalo jako klišé. Film ve mně vyvolal tísnivou atmosféru, děj byl docela nepředvídatelný. Halle hrála dobře, mělo to šťávu. V tomhle žánru se mi moc jiných filmů nelíbilo... ()

IceQueen

Nebyť večne pištiacej Halle, ktorá ma žiaľ nepresvedčila, že je inteligentná psychiatrička, by som bola s filmom spokojnejšia. Atmosféra fajn, ešteže amerikánci majú psychiatrické liečebne len v desivých priestoroch. A správanie istej duchyne mi prišlo trochu kontraproduktívne. Teda Dutton a Berry ako manželský pár... ()

dee-key

Pokud se pamatuju dobře, nebyl to zas tak špatný film. Hvězdně obsazený a strašidelný bijiák, na který jsme potajnu koukali se starým kamarádem na notebooku a ze kterého nás mrazilo. I když to bylo možná proto, že nám bylo třináct. ()

GILLWANDER

Nie moc vydarený film. Začiatok dosť slabý a vlečúci, dokopy neponúkol nič čo by sa dalo považovať za pozitívum. Ku koncu pridaný plyn, štedrá atmosféra očistíla prvú zbabranú polovicu, no keď tempo grádovalo a dej začal byť aj zaujímavý, pointa spolu s filmom zmizla preč. Možno aj kvôli tupému záveru, ktorý nebol zas tak na ukončenie správny. Ani skvelé herečky či Sherlock Holmes nezachránili túto celkovú naivitu. Nič hororového, nič mysteriózného. Len zlý nápad nastrašiť prispatých divákov. 55% ()

Had6

Je to celkem průměrný film, který se jen místy vyšvihne a vy se třeba i leknete. Jjak to všechno skončí bylo jasné už v době kdy se Miranda dozvěděla o svém činu. A s každou přibývající minutou mě to v mém odhadu jenom utvrzovalo. Konec pro mě tedy místo překvapení přinesl pouze již očekávanou záležitost a moc jsem si ho neužil. Co mně ale na konci příběhu chybělo, je vysvětlení jak byla Dr. Grey zproštěna všech obvinění. Svého manžela přece zabila. Jakým způsobem to tedy bylo zameteno pod stůl? To je věc na kterou jsem dosud nepřišel... ()

kombajn

taková méně strašidelná a předvidatelnější verze filmu Pod povrchem, závěrečný rozhovor se šerifem pak už byl jen fraška, čokoládová Halle je stále vyplašená a řve jak kdyby jí trhali rodidla... jinak vizualně pěkný film, kamera je pěkná, nicméně jako celek je to jen velmi lehce nadprůměrný horrůrek (55%), takze *** ()

rakovnik

Skvělí herci, kteří někdy zdobí i tento žánr, určitě pomohli k mému nadprůměrnému hodnocení. Sice se není čeho moc bát, ale za to jsem u horrorů jedině rád (kolikrát jsem si říkal: "Proč zase koukáš na horror, v noci, sám doma!"). Příjemný thriller, který mě rozhodně celou dobu bavil. A ten konec...jak ve mě dokáže jeden záběr způsobit tolik emocí? ()

SallyZen

V kině si myslím, že by to mohlo být dost dobré a ještě více tajemné, ale díval jsem se na to doma a nijak jsem se do toho děje nezažral. I přesto celkem slušná jízda v čele s Halle Berry a Robertem. Na konci parádní píseň od Linkin Park. 65% ()

Martin741

Po slabsej prvej polke filmu nastupuje dostatocne silna druha polovica. Scenaristicky je to kvalitna ducharina, na cele s mojou oblubenou Halle Berry, ktora odviedla celkom slusny herecky vykon a Atmosfera je taktiez obstojna. Za zmienku stoji aj vyborna herecka Penelope Cruz. Nadpriemerny horor. 83 % ()

peiton

Tak tento hutný,atmosférický thriller určite patrí medzi vydarené. Hoci podľa mňa nie je najlepším dielkom tohto žánru, ale to, že stojí za to si ho pozrieť s odstupom času viac ako raz, je nepochybné. Neskutočne zaujímavý dej, brilantne zvládnuté vystupňovanie napätia, hra so slovíčkami - to je len niekoľko charakteristík, ktoré film ponúka.Každý milovník príbehov plných tajomstiev a psychicky nezdravých postáv si príde na svoje.Naschvál vás to zavedie na tú nesprávnu cestu a vy tomu uveríte. Vyvolá vo vás strach, napätie, no hlavne túžbu ísť dalej, kým sa nedozviete skutočnú pravdu. Aj keď si už-už budete myslieť, že viete, kto je skutočným vinníkom, nastane zvrat, ktorý vás šokuje a prinúti si položiť otázku: A čo ak je ten zlý niekto iný? Ako som to mohol/la prehliadnuť? Ako obyčajne, páchateľom je ten najmenej nápadný, niekto, na koho by ste to určite nepovedali, a toto zistenie vo vás vyvolá pocity ,,nenávisti" voči nemu. Intenzívne, silné pocity ,,nenávisti" . Pýtate sa, prečo také intenzívne? Práve preto, že počas sledovania ste sa s hlavnou hrdinkou úplne stotožnili, bolo ublížené jej = bolo ublížené vám.Prijmite výzvu a zažite ho aj vy! ()

Petoss1

Príbeh originál, hustá, temná atmosféra, známi herci a niekoľko perfektných záberov. No a ešte na ten soundtrack by som zabudol. 75% ()