Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

Rex Mundi

Vždy ma rozčuľuje, keď sa v nejakom americkom filme hrdinovia potácajú po tme, namiesto aby si rozsvietili, ale Gothika dala tomuto klišé korunu. Postaviť celú atmosféru na šere a blikajúcich neónoch je trápne. Napätie a strach sa dá vybudovať aj za svetla, len treba vedieť ako na to. Aspoň vo väzení a psychiatrickej liečebni by sa svietiť malo. Ale toto nie je jediná vec, ktorá ma na filme iritovala. Na Halle Berry som nikdy netrpela, na Penelope Cruz (ktorá IMHO hrala lepšie) takisto, tak ma potešil aspoň Robko Downey. V podstate som sa filmom prenudila, aj keď niektoré myšlienky boli zaujímavé. Úvodné scény úteku z liečebne mi pripomenuli Terminátora 2 a Sarah/Lindu, ktorá však mala v jedinom pohľade viac charizmy ako Halle v celej Gothike. ()

MM_Ramone

"Gothika" je americký snímok, ktorý v roku 2003 natočil francúzsky režisér Mathieu Kassovitz podľa scenára venezuelského scenáristu Sebastiana Gutierreza. Tento titul sa chce tváriť ako záhadný mysteriózny thriller s horrorovými prvkami. Nič nie je tak ako to vyzerá a všetko je to plné nečakaných prevratov. Z týchto slov, čo som napísal, by mohol niekto nadobudnúť dojem, že sa jedná o filmársky vymakané, dejovo prepracované dielo. Ja som z toho však mal pocit, že je to len zbytočne prekombinovaný, do značnej miery zmätený, pózersky pseudo psychlogický myšmaš. Nebavilo ma to, nezaujalo ma to. Na jedno pozretie by to však aj bolo celkom fajn, keby tam hlavnú úlohu nestvárnila nemožná, nesympatická Halle Berryová. Táto ženská pobrala velice málo hereckého talentu. Nemá na to, aby utiahla takýto typ filmu. ** ()

Dan9K

Čistě průměrný trhillerohoror, který vás ničím zvlášťním nezaujme, je předvídatelný až běda, obsahuje několik veselých klišé a neudrží vás v nijak zvláštním nápětí, takže to poupravím, čistě podprůměrný film. ()

2Pac

...v poslednej dobe už dosť otrepaný námet, miestami dosť hustá atmosféra a ľakanie najmä klasickým "bu!". Lepšie ako Fear dot com a horšie ako The Ring...niečo medzi tým, ako pohodičková záležitosť stačí. ()

Phobia

Horror z prostředí psychiatrické léčebny měl určitě větší potenciál, než "Gothica" předvedla. Nějak zvlášť mě to neděsilo, ikdyž pár lekaček celkem zafungovalo. Zpočátku poměrně atmosférická podívaná ztrácí ve druhé polovině dech - zápletka je přece jen celkem provařená a občasné logické kiksy tomu příliš nepomáhají. V oblasti hororu jde tedy spíše o průměrný snímek, který ničím příliš nepřekvapí, ale jednou se na něj podívat dá (pokud jste tedy fanoušek horroru, jinak je to ztráta času). 55% ()

lesumir

Jenom si na Gothiku vzpomenu a už se bojím, jestli na mne Rachel nevybafne! :-) __ Líbilo! Moc! Downey je bůj a Behind blue eyes na konci... no pááááání!! ()

Hrabka

Od tohoto filmu jsem čekal víc. Kámoši mně říkali, že se jedná o fantastický horor, ale já se spíš nudil. Tento film mě příliš nenadchl. Možná by to chtělo druhé zhlédnutí, při tom prvním jsem byl zřejmě ve špatném rozpoložení. 45% ()

cheyene

Co tomuto hororu nelze vytknout, je atmosféra, námět a půvab Halle Berry, stejně jako charisma Roberta Downey Jr. Byl bych ochoten dát i o hvězdičku navíc, kdyby ve mně Gothika dokázala vyvolat nějaké silnější pocity, zejména tedy pocit strachu, což by měla být doména tohoto žánru. A když ne přímo strach, tak alespoň (ne)příjemné mrazení v zádech. Považuji se docela za strašpytle a proto ani moc horory nesleduji, ale pakliže jsem se u tohoto snímku nebál, nemohu hodnotit lépe. ()

ajuska

Průměrný horůrek, který se sice celou dobu snaží být něco víc, ale nelogičnosti bijící do očí a hloupá druhá polovina vedoucí k trapnému závěru, ho silně potápějí. ()

forsberg

Inu, zmatena názvem, čekala jsem něco temnějšího. Gothika je průměr nic víc. Slušný mystery thriller, ale Šestý smysl je lepší. Slušná Halle Berry, ale v Bondovi je lepší. Slušná lekačka se sovou, ale v Klid noci je lepší. A tak je to v Gothice se vším. ()

Kusko.t2

Mohlo to byť skoro aj 4*, nechýbalo tomu veľa. Gothika je však ako horor nie moc dobrá, temná (dalo sa viac), sem tam bolo v scenári pár nedotiahnutých veci, hudba mohla byť viac vygradovaná. Avšak stále sa jedná o dobrý film, ktorý hlavne ťaží zo svojho príbehu, ktorý dokáže upútať a prekvapiť. Duchársky príbeh o suverénnej psychologičke v podaní Halle Berry, ktorá sa stane osvietenou a začne vidieť duchov ktorým nerozumie. A z uznávanej doktorky sa stáva práve taký istý pacient o ktorých sa pred „nehodou“ starala. Zapeklitá situácia. ()

salahadin

SPOILERY! Velká škoda promarněného potenciálu. Ze začátku vcelku slušná atmosféra, dobrá hudba, ucházející Halle Berry, ale velmi brzy se film zvrhne v průměrnou duchařinu, kdy hrdinka získá průsvitného průvodce po stopách zločinů svého manžela. Film sráží mnoho věcí - scénář a konvenční režie. Nedivím se, takovýto scénář se ukočírovat nedá. Stokrát ohrané téma ztrácí kontury a ani slibný režisér nedokázal zázrak. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 7/10/// +atmosféra, -nepředvídatelný děj, Halle Berry -jinak slabší obsazení/// Nepředpokládal jsem, že mě film dostane. V podstatě od začátku mě zaujal, dobře jsem se u něj bavil, byl neustále překvapován posuny v ději a až na ten závěr neměl páru co se odehraje za 2 min. Tomu všemu dopomáhá především hutná atmosféra, výrazně podpořená hudební a zvukovou stránku. V tomto směru je film prostě lahůdka. Je zde i několik lekacích scén a na to že mě poslední dobou duchařiny nudí, tady jsem si lekačky užíval. Překvapila Halle Berry a za poslední měsíc to je druhý film (Catwoman) s touto herečkou, který mě mile překvapil, asi ji začnu mít rád./// Celkem 76%/// ()

Brygmi

Nuda. Hloupé dialogy, jedno klišé vedle druhého, samoúčelné "rádoby hororové a cool" záběry. Prostě nuda... I když námět byl dobrý, tak výsledek dost velké zklamání. A Halle Berry mi přišla nesnesitelná... ()

-OverLord-

V podstatě parádní thriller s pár hororovými okamžiky a mysteriozním nádechem, což já rád. Ale.. klišovité, neoriginální a s jasně prokouknutelným scénářem, a to tomu strašně škodí. ()

Mi Nü-Chai

Na Gothiku krásně sedí rčení "je blbá jak malovaný sáně". Pan scénárista sice podle všeho asi dobře zná stavy na tripu, ale jelikož jich dlouho papal moc přes doporučenou denní dávku, přišel o smysl pro logiku. Všechno, co se tu stane, je dokonale samoúčelné, dialogy doslova obludné, dějové zvraty skřípou nehty o tabuli a pointu raději přejdu mlčením. Ale nenudila jsem se a docela slušně to vypadá, kamera a střih jsou dokonce víc než jen dobré. ()