Mitchovi Robbinsovi se blíží čtyřicítka a propadá frustraci. Jeho kamarád Phil je na tom ještě hůř - doma je pod pantoflem a v práci ho zase komanduje jeho tchán. Oba závidí Edovi, který vypadá, že si života dokáže užívat a stále si vymýšlí nová dobrodružství. Ed chce kamarádům udělat radost, a tak pro všechny zakoupí čtrnáctidenní pobyt na nefalšovaném ranči v Novém Mexiku a donutí je oba odjet. Na ranči se setkají s dalšími hosty, kteří si sem přijeli odpočinout od rodiny, civilizace, práce. Společnost je to opravdu různorodá. Ale čeká je náročný program - po několikadenním padání z koňských hřbetů dostane skupina těžký úkol - dopravit stádo do 200 mil vzdáleného Colorada. Zprvu vše probíhá celkem klidně, ale pak jejich předák Curley náhle zemře. Jak si zelenáči s touto situací poradí? (oficiální text distributora)

sir-dave

Zřejmě taky ještě nejsem ve středním věku.. Neoslovili mě herci, táhlo se to, celé to vypadalo jako nějaká parodie. ()

Mrkvič

Po letech těžké vystřízlivění. Pamatoval jsem si nejvíce jeden vtípek a ten je dokonce až z dvojky. Rodinný film je to výborný, ale jako komedie? Nedá se u ničeho pořádně zasmát, až se mi zastesklo po současných "komediích", které jsou jako filmy příšerné, ale aspoň jednou člověka pořádně rozesmějí. ()

lennyd

Mitch Robbins (Billy Crystal) je docela obyčejnej čtyřicátník, který začíná pomaličku bilancovat svůj obyčejnej život, kde by, nebýt jeho dvou ztřeštěných kámošů, nebylo ani žádné velké vzrušení. Kámoši ale rok co rok vymyslí nějaký šílený plán, který má všechny vytáhnout z šedivé nudy normálního života, nezřídka však - zvlášť pro Mitche - končí nějakou tragédii. I tento rok Ed vytáhne něco z rukávu - čtrnáctidenní pobyt na ranči, kde se z nich na čas, stanou praví nefalšovaní kovbojové ... Kromě zajímavé myšlenky (kdo by netoužil jednou za čas zahodit svůj kancl, počítač i všechny kolegy a začít dělat něco zajímavého) nepřináší film nic moc extra. Scénář je kapku naivní (takřka přes noc se z měšťáků, kteří neumí ani sedět na koni stanou profesionální hůnci (lepší než honiči, ne?) dobytka), herecké výkony nikterak vyjimečné (to je tak když si někdo chce vyrazit na ranč a přitom si natočí nějaký film), takže jediné co vyzvedává film nad průměr je ono nádherné telátko :) Kdo by jej nechtěl mít doma, že ano? ()

Compadre

Nakonec musím dát plnej počet, protože tuhle komedii prostě miluju. Krize středního věku je téma, které skýtá nepřeberné množství možností jak pojmout celý film. V Dobrodruzích z velkoměsta je příběh narozdíl třeba od Americké krásy hodně vtipný, optimistický a navíc výborně navozjící pěknou westernovou atmosféru. "Poslyšte. Curly, už jste dneska někoho zabil?" "Den ještě nezkončil.." :) ()

JohnSmith

Asi je to první film s Crystalem, co jsem viděl. Nic jsem nečekal a dostal jsem slušnou dávku humoru a zábavy. Sexistický kecy byly na jedničku, stejně tak výkony Crystala a Palance. ()

Zagros

Dobrodruzi z velkoměsta jsou velmi lehkou dobrodružnou komedií o chlapech v krizi středního věku. Když už mají všeho plné zuby, rozhodnou se hrát si na kovboje a vyrazí na ranč, kde si budou jezdit na koních, starat se o dobytek a užívat si podobných radostí, nebo to nebudou jen radosti? Námět je také velmi jednoduchý a tomu odpovídá vlastně celý příběh, kdy jde víceméně o pohodovou zábavu. Ono to nedopadlo ale nakonec úplně špatně. V rámci žánru jde o mírný nadprůměr, a když nečekáte nějaká uchvacující dramata, či hluboké přesahy, můžete být spokojeni. Navíc Billy Crystal a Daniel Stern jsou herečtí sympaťáci a jsou pro podobné filmy jako stvoření. Nicméně když film náhodou minete, o nic zásadního nepřijdete. Sám se raději vyhnu druhému dílu, který byl po úspěchu tohoto filmu natočen o tři roky později. ()

wosho

Normální komedie, která se mě z hlavy již hodně vykouřila. Moc si jí už nepamatuji (jen úvod s bejky a přibližný nástin děje) a tak tipuji, že se jedná spíše o průměrný snímek. Pokud jej však uvidím znovu, možná se mé hodnocení pozmění. ()

mira007

Billy Crystal se svými dvěma kamarády si v rámci zážitkové dovolené jedou na dva týdny hrát na opravdové kovboje, aby se z nich ti kovbojové stali doopravdy. Film z kterého číší ta pravá Amerika zručně kombinuje humorné a vážné polohy a ten námět a jeho zpracování je ve výsledku výborná oddechovka. ()

Jeremiah

Krásná ukázka toho, jak práce a zodpovědnost dovede vyléčit neduhy i v současné moderní době a udělat z "poserků" pořádné chlapy. Trocha provokace - občas si říkám, že ty dva roky na vojně nebyly vždy pro mladé kluky ztrátou. ()

Aurus odpad!

Tak tenhle film byl hodně špatnej. Přiznám se že sem ho neviděl celej. Tenhle film sem vipl někde ve 30-35 minutách protože jsem byl vážně znechucenej. Nedoporučuju se na tenhle film kouknout. Za mě 0,5/10. Ten 0,5/10 je za to že se tam oběvila moje nejoblíbenější herečka Danielle Harris. ()

helloween93

Pohodová komedie se značnou dávkou sentimentu (nejsem v krizi středního věku :D), která má svoje kouzlo a především sympatického Billyho Crystala. 4* ()

MickeyStuma

Na hranici čtyřicítky životem poněkud zklamaný Mitch se nechá přemluvit kamarády se smyslem pro každou legraci k hnaní dobytka jako za starých časů. A tak tu máme takovou moderní westernovou komedii, která by se mohla také označit jako prázdninová dobrodružství chlapíků ve středním věku. Jedná se o vcelku smysluplný příběh se zajímavými momenty vážnosti i humoru na pozadí splnění klukovského snu a dobrodružství. Příběh je dobře postavený, plynulý a takřka životní. Film svým způsobem pro správné chlapy. ()

Rathalos

Mna osobne tento film sklamal a nudil,ako komedia slabe a ako western tiez ziadna slava,u Billyho Crystala som zvyknuty na ovela vacsiu srandu a tu som si jej velmi neuzil,takze moje hodnotenie budu len dve hviezdicky...:-) ()

Torgal

Príjemný filmík o kríze stredného veku, ktorý možno spätne viac docením, keď bude tento problém pre mňa aktuálny. Spočiatku na mňa jeho humor vôbec nezaberal, keď sa ale dej prehupol do divočiny, tak som sa začal solídne baviť. Neboli tu síce žiadne scény, pri ktorých by som sa smial nahlas, ale ľahký úsmev ma sprevádzal až do konca. 6-/10 PS: Oskar Jackovi Palancovi išiel podľa mňa očividne za zásluhy, lebo hoci bola jeho postava zaujímavá, Oskarová určite nebola. ()

Kingjiri

Řek bych, že jde dneska už o klasiku mezi dobrodružnejma komediema a televizní evergreen. Billy Crystal opět hraje postavu, která nechodí pro sarkasmus daleko a je nutno říct, že mu tyhle role jdou prostě nejlíp. Ostatní herci ale taky potěšili. Příběh slušnej, některý gagy se fakt povedly na jedničku. Lehce dramatická dějová linka týkající se krize stedního věku, kterou prožívali hlavní hrdinové, taky nakonec zafungovala. Za mě jednoznačně spokojenost, čtyři silnější hvězdy. ()

PEZ

Tak ako sa mi táto komédia páčila v minulosti, páči sa mi aj dnes. Dnes sa už bohužiaľ také netočia. Komédia, ktorá vie byť naozaj vtipná, no nie vulgárna a prehnaná (iba miestami a iba trošilinku) a hlavne s realistickými postavami s realistickými problémami (v tomto prípade s krízou stredného veku). Skvelý Billy Crystal a Jack Palance (ten dostal za vedľajšiu úlohu svojho jediného Oscara a aj jediný Zlatý Glóbus). A k tomu dobrý scenár. V mini roličke debutoval na plátne ešte detský Jake Gyllenhaal. :) ()

chlebos

Film, který Vám vylepší náladu i když nebude chtít. Koukám, že na někoho to, ale neplatí (Gouryella). Až mě postihne krize středního věku taky někam vyrazím s kámošema... ()