Od poslední Battle Royale, která skončila ne úplně podle pravidel, už uplynuly tři roky. Shuya Nanahara a Noriko Nakagawa byli stíháni pro vraždu učitele a porušení několika zákonů, tyhle prohřešky však dávno vybledly tváří v tvář jejich dalším činům. Nanahara totiž založil hnutí odporu a vyhlásil válku všem dospělým. Pravidelně přes internet vysílá do počítačů japonské mládeže svá poselství, často doplněná teroristickými útoky. Nanaharova armáda, složená většinou ze sirotků a dorostenců oddaných jeho věci, se tak rázem dostává na přední stránky novin a do zaměřovače samotné vlády. (oficiální text distributora)

B!shop

O dost jine nez prvni dil, ale presto opet masakr. Ucitele tu tentokrat dela nejakej psychopat, ale je ultra vostrej. Vsechno zacina opet nejakym tim info o programu BR, studentum se to samozrejme nelibi a zacne tect krev. Pak se ale nepresunem na ostrov, kde by se studenti pozabijeli, misto toho se z nich udela zasahova jednotka a jde sejmout teroristu, vyherce z prvniho dilu. Napad rozhodne slusnej. Prvni hodina je naprosto totalni ultra masakr, kde behem 40 minut pochcipa vic nez polovina z 42 zaku, vsude samy vybuchy, atmosfera strachu a litry krve. Pak bohuzel dojde na 30 minut kecu, kde neni nouze o hrdinske projevy, dojemne sceny a zivotni moudra, ale aspon, ze to moc nenudi. No a pak pribehne na prezivsi studenty vojsko a zacne dalsi ultra masakr. Herci jsou vcelku v pohode, obcas sice rvou vic nez je nutne, ale nic extremniho. Do toho naprosto perfektni hudba. Sice slabsi nez prvni dil, ale nemuzu si pomoct a i pres tech slabsich 30 minut musim dat 5*. ()

genetique

Zmysel a pointa brutálne dobrej a nemilosrdne brutálnej jednotky sa vytratili už na začiatku ako jarný vánok v strede jesene. Opäť sa potvrdila neopakovateľnosť nápadu, tvorcovia boli však bohužiaľ neopakovateľne dutí na to, aby si to uvedomili. Stačilo trošku pozmeniť scenár (iná lokalita, slabší protivník, odlišné pravidlá hry) a razom sa divák pozerá na úplne iný snímok, ktorý s jednotkou nemá prakticky nič spoločné. Stredná pasáž zbytočných dialógov a monológov mi takmer rozožrala nervy. Vlastne jediné, pri čom som si spomenul, že vlastne pozerám pokračovanie skvostného 'Battle Royle', boli poznámky štatistu ohľadom počtu mŕtvych študentov a skutočne (zachraňujúco) dobrá akcia (doprevádzaná strhujúcou hudbou a prekvapujúco dobrým strihom), ktorá mala dostatok razancie nato, aby pozdvihla hodnotenie na slabší priemer. Keby to však bolo naopak, nápad by ostal nepozmenený a všetko by ostalo tak, ako to bolo, bolo by to zas len bezúčelné vykrádanie pointy a myslím, že moje hodnotenie by sa tým nijak nezmenilo. A tak s radosťou vymažem z mojej pamäte spomienky na tento film a ponechám si len tie pôvodné. 50%. ()

tombac

O dost horší než famózní jednička. Ale přestože film obsahuje spoustu logických nesmyslů (banda dětí vyhodí do vzduchu několik mrakodrapů, početná jednotka vycvičených vojáků dostane od děcek na zadek, ostrov je bombardován, až když jsou skoro všichni "teroristé" mrtví, hlášení o mrtvých stále probíhá, i když už děcka na sobě nemají obojky atd.), teroristické bláboly, reklamu na Kalašnikova a neoplývá tou pohlcující atmosférou prvního dílu, tak mě docela bavil. Asi díky tomu, že jsem čekal pěknou slabotu a ono to zase špatné nebylo. Sice se ve filmu pořád jen tupě střílí, ale pár akcí je hodně povedených, instruktor je celkem zábavný magor (charismatu Kitana však zdaleka nedosahuje) a byla mi strašně sympatická ta malá dívenka, co hraje Kitanovu dceru. Takže pod 3 hvězdy nepůjdu. ()

tom88

Nudné pasáže striedajú tie lepšie a akčné a takto stále dookola. Nie je to zlé, no už mi to nedalo toľko ako prvý diel, ktorý bol dosť originálny. Akcie je dosť, masakru a krvi taktiež nadmieru, dej plynie pomalšie a herci väčšinou za moc nestoja aj keď nie všetci. Pre niekoho zbytočné pokračovanie, ale inak mierne nadpriemerná zábava plná krvavých prestreliek a hláv oddelených od tela. Celkovo je to mierne sklamanie na porovnanie s jednotkou. 65% ()

Mrkvič

Místo Takeshiho neskutečně příšernej herec, jehož postava je ještě přiblblejší. Místo originálity strašně pitomá zápletka. Mizerní herci jsou nahrazeni ještě horšími. Jen akční scény jsou natočené líp, ale ke konci film nudí už i při nich. Jediné, co mě nakonec pobavilo, bylo to, že tady naprosto chyběla soudnost a na konci se film tvářil jako ten nejúchvatnější film, jaký kdy vznikl. ()

• O natáčení filmu bylo rozhodnuto po úspěchu prvního dílu. Kinji Fukasaku cítil, že dokáže postavy a zápletku rozvést za hranici původní knihy a také cítil potřebu reflektovat ve svém filmu tragické události z 11. září. (JARDAHONDA)
  • Quentinu Tarantinovi byla také nabídnuta role, ale neměl na ni v té době čas. Údajně měl ztvárnit prezidenta USA. (hot_spot)
  • Třiaosmdesátiletý režisér prvního dílu Kinji Fukasaku během natáčení dvojky zemřel, a tak film dokončil jeho syn. (hot_spot)