Psychologické drama, líčící osudy dvacetiletého matematického génia, ale zároveň i hospodského flákače Willa Huntinga. Ten pochází z nuzných poměrů a svůj život strávil převážně v sirotčincích. Mladíkovy neuvěřitelné početní vlohy vyjdou najevo, když jako uklízeč na bostonské univerzizě náhodně vyřeší složitý matematický příklad, který zůstal na tabuli. Citově vyprahlý a zablokovaný Will ovšem odmítá využít svého obrovského talentu a změnit svůj život. Nakonec se však podvolí tlaku okolí. Příběh je koncipován jako střet několika silných osobností a charakterů. Přesvědčivě je ztvárněno jak prostředí a atmosféra jižního Bostonu, tak "akademická půda". (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Huntelaar

Ono vlastně ani není těžky u * * * * * filmu vršit superlativy, ale i tak za těch 11 let co mám čas od času možnost skouknout tuto chuťovku, kde se partička (už klasicky výtečnej Damon, zajimavě doplňovanej Caseym, Hauserem a překvapivě civilnim Benem) kamošů jen tak poflakuje, i přesto že jeden z nich je o "něco" chytřejší než průměrný držitel Fieldovy ceny. Naštěstí potká cilevědomého Stellana a ten ho seznámí Robinem (Oskar v dobrých rukách) a až ten mu vysvětlí o čem to vlastně je..........."Musím se dvořit dámě." ()

Mikarda

Všechno bylo již dvěstěkrát řečeno, tak jen ve zkratce: Scénář - *****, Režie - *****, Herecké výkony - *****(* dala bych šest, kdybych mohla). Rozhodně nelituji dvou investovaných hodin; chytlo mě to, rozplakalo (Výkon Minnie byl úžasný! Její zlomené srdíčko jsem cítila, jako by bylo moje vlastní), zkrátka potěšilo. Chválím! Btw, chtělo by to více společných filmů Damona a Williamse - dohromady jim to šlo znamenitě. ()

GILLWANDER

Oscarom právom ocenený scenár, nemá ani najmenšiu skulinku. Herecky viac než famózne zahraný film. Dobrý Will Hunting je film o hľadaní tej správnej cesty, ktorou sa máme uberať a strániť sa cestám, ktoré znamenajú neúspech a sklamanie. Hlavná postava nevyužíva svoj obrovský talent, no príde naňho a môže ho ukázať celému svetu. Lenže do cesty vydlaždenej úspechom sa zrazu objavuje silueta lásky. A tá môže zmeniť cestu hlavného hrdinu od základu. Je len na ňom či sa rozhodne pre správnu vec a bude žiť plnohodnotný nestereotypný život. Po druhom zhliadnutí zvyšujem hodnotenie na maximum. Pre mňa osobná záležitosť plná silných emócií. 90% ()

maverick10

Tak tomu rikam scenar, chytry, vtipny a inteligentni. Opravdu tihle dva mladici maji co nabidnout. Kdyz si k tomu pridate Robina Williamse tak to nemuze dopadnout jinak nez dobre. ()

JOHN.NY

výborný scénář Matta a Bena + výborné herecké výkony Matta a RW = jeden z mých nejoblíbenějších filmů => 10/10 ()

kagemush

Tak jsem na to po letech kouknul znova a jednu hvězdu jsem ubral.Někdy u mě holt čas hodnocení zvedá,někdy stagnuje a někdy je pel naivity setřen.Tak jako teď. Forma evidentně opět zvítězila nad obsahem. ()

Valsadora

Opravdu silna petihvezda. A tleskam Damonovi a Afflekovi jak za skvely scenar tak za herecky vykon. "A ted me omluvte, musim se jit venovat dame" ()

Katarine

Dobrý Will Hunting ode mě získává body především díky svému geniálnímu scénáři. Ani se nechce věřit, že za ním stojí právě duo Damon, Affleck. Jako celek však na mě film působil trošičku neupraveně, jakoby nedotaženě. Především jeho začátek mě (vlastně ani nevím čím) malinko odrazoval od dokoukání až do konce, ale vydržela jsem. Nakonec se opravdu jedná o velmi kvalitní počin, jen mě asi neoslovil tolik, jak bych čekala. ()

honajz2

Upřímně, ocenit musím už jenom to, že jsem zvládl celý film od Guse van Santa tak, aniž bych si kdykoli v jeho průběhu začal nadávat, jaký jsem idiot, že mu dávám ještě šanci. K Dobrému Willu Huntingovy mám řadu výhrad - celý ten námět je vycucaný z prstu, nereálný a tím pádem mu nefunguje ani ta psychologická stránka, se kterou se tu Van Sant (nebo spíš Damon s Affleckem?) ale aspoň snažil(i) nějak pracovat. Dost nepřesvědčivě je vykreslen už jenom samotný Will, protože dělá uklízeče, poflakuje se s podobnými ztracenými existencemi, chlastá v hospodách a barech, ale ve skutečnosti je obrovský matematický génius, který když na to přijde příležitost ze sebe sype vědomosti z různých oborů z rukávu, ale zároveň se furt tváří a chová, jako že patří k tomu, když to řeknu přehnaně hnusně, póvlu. Někam se ta jeho postava vyvíjí, to jo, ale celá ta premisa je prostě dost zvláštní. Takový extrémně ojedinělý případ vydávaný za poměrně obyčejný. Taky délku to podle mě má přestřelenou a byla zde místa, kdy tomu značně scházelo tempo a nudil jsem se u nich. Jenže i přes to všechno a přes ten občasný typický americký kýč to rozhodně není špatné. Koneckonců, když si Gus Van Sant nehraje na těžkého umělce, tak možná točí i průměrná (a v tomhle případu i hodně, hodně, hodně mírně nadprůměrné) díla a i když to takhle zní hnusně, já to myslím jako pochvalu. Opět, záleží, kolik se na tom podílel on a nakolik ho režírovali Damon s Affleckem, ale i tak ten výsledek vůbec není špatný. Jak už jsem psal, snaha o psychologii postav tu je, Robin Williams hraje slušně, Matt Damon se aspoň snaží (ale jak nehraje uvěřitelnou postavu, tak nemůže nijak vyniknout, že), některé scény jsou dost zajímavé a úplně nejvíc se mi líbila myšlenka celého filmu, která mi na Van Santa připadala až příliš hluboká a oceňuji na ni především to, že nezklouzla do klasického klišé a z Willa se nestal premiant Harvardu. On i tenhle konec, ke kterému to dospěje, je svým způsobem klišé, ale rozhodně menší, než ten, který jsem vypsal výše. Takže jo, sice tomu sám nevěřím a můj názor na Van Santa to moc nezměnilo, ale rozhodně mě to donutilo k tomu, abych mu ještě dal šanci - navíc když zhlédnutí Dobrého Willa Huntinga nelituji a spíš se mi to líbilo než nelíbilo. Silné 3* ()

/Pablo

Zpočátku nenápadný, ale později, čím více se blíží závěr, hlubokomyslný film. Na absolutní hodnocení to ale nevidím. ()

Hees

Film o skutočnom živote zo správnym koncom. Vynikajúce herecké výkony(tentokrát všetkých). Výborne načrtnuté to, že nie vždy je genialita chcená a nie vždy človek naozaj chce to čo mu bolo dané od prírody. V tomto filme sa spojila láska a nakoniec aj nutnosť bojovať za svoje vlastné šťastie. ()

SallyZen

Jednou jsem letěl letadlem, a tak si tak sedím a kapitán začal hlásit "Poletíme ve výšce tolik a tolik metrů", pak domluvil, ale zapomněl vypnout mikrofon. Otočí se ke druhýmu pilotovi a říká "Tak a teď bych ho potřeboval vyk**řit a pak bych si dal kafe". Letuška se vyřítí ze zadní části letadla, aby jim řekla, že mikrofon je zapnutej a jeden chlap na ni zavolá "Nezapomeňte kafe". Moc pěkné drama, které zahřeje u srdce. Přesně tady, u tohoto filmu mi naskočí otázka - Jak bych naložil s takovouto schopností? No.. bylo by to zajímavé, ale přemýšlet teď nad tím nemá cenu. A možná ani v budoucnu mít nebude, protože matika je pro mě tabu. Taky jsem v tomto filmu našel to kouzlo "doporučení". Nazývám tak činnost, kdy známým nebo kamarádům doporučuju filmy a Huntinga doporučovat určitě budu. Podle mě je to snímek, který by měl každý vidět. Poučný, ale v takové míře, že by to mělo zaujmout snad každého. Jinak Damon a Affleck, kteří mi nejsou zrovna sympatičtí, tady přesvědčili a podali solidní výkony(zvlášť Damon). Williams už třešnička na dortu. Přesto dávám 4 hvězdičky, protože mám takový pocit, že mi tam něco scházelo. Snad trochu lépe zpracovaný děj. 85%(hudba pana Elfmana mě nebere) ()

Martin741

Good Will Hunting je perfektny film s nadupanym scenarom o genialnom matematikovi /sympatak Matt Damon/, ktory je zaroven grazel a bordelar. Film bol ukuchteny v reziserskej kuchyni Gus Van Santa, voci ktoreho praci sa neopovazim mat ani jednu vycitku. K tomu abscencia drsnych akcnych scen a brutalnych prestreliek sa nahradza prepracovanou psychologiu postav a vybornymi dialogmi, hlavne hereckeho dua Williams -- Damon. Film, vdaka ktoremu som si oblubil Matta Damona. Este stastie, ze o 5 rokov od vzniku filmu prisla pre Matta rola Jasona Bournea, ktora ho katapultovala medzi herecku extratriedu. 95 % ()

zbyshek

Bravo, ještě v té době zelenáčům Mattu Damonovi a Benu Affleckovi. Výborný scénář a vlastně myšlenka celého filmu. Skvělý výkon i po herecké stránce, vypíchl bych opět Damona a hlavně R. Williamsa, Oskara si zasloužil. Jeden z nejlepších filmů v žánru! 95%. ()

vydumnica

Konečne som sa dostala k filmu Good Will Hunting! Akí sú tu ešte všetci mladučkí. Najviac ma bavil Stellan Skarsgård. Netušila som, že scénar k filmu napísali Matt Damon a Ben Affleck. Film sa mi páčil, ale čakala som asi viac. 75% ()

Vyhy

Rozhodně kvalitní počin, o tom žádná, ale trefil jednoduše dobu. Natočit toto dneska, tak to má průměrné hodnocení, protože krom skvělých hereckých výkonů (hlavně Robina Williamse), to skoro nemá co nabídnout. Příběh je šablona, která na chvilku zabaví, ale už jsme ji viděli tolikrát, že nedokáže tak oslnit, abych si film pouštěl znovu a znovu. Určitě nesnižuji kvalitu, jen bych asi od 63. nejlepšího filmu čekal trochu více. Navzdory tomu, Robin byl prostě borec a je ho škoda... ()

marcek

Stoprocentně souhlasím v umístění v 1. dvoustovce filmů. A taky v umístění jako nejlepší film Matta Damona. Dost dobrý drama. Není co dodat ()

WoWoW

Skvělý film k zamyšlení nad genialitou v konfrontaci z mizernými zážitky. Navíc Williams i Damon hrají opravdu naprosto přesvědčivě. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů