Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Tak skvělý scénář se vidí málokdy. A ještě k tomu od takových dvou cucáků:). Ne, vážně - nevím, kdo si Oscara zasloužil víc, jestli Matt Damon, Robin Williams, Stellan Skarsgard nebo Minnie Driver (ano, já vím, že by nebyli ve stejné kategorii:)). Ale opravdu hráli tak, že mě to vzalo za srdce. Dokonce i Ben Affleck ve svojí malé, ale nezapomenutelné roličce perlí. Připočtěte si hudbu od Dannyho Elfmana a je to tutovka. A tím končím, sorry hoši, ale musím se dvořit dámě.(18.3.2003)

Krásný, lidský, klidný, pohodový a živý film, který tu dlouho chyběl.(11.7.2004)

Nechtěl jsem, ale tento snímek mne donutil k potupnému přiznání. Ano, jsem matematický génius a vždy jsem ignoroval vzdělávací instituty. Akademické tituly ke svému životu nepotřebuji, protože mne baví jen tak si užívat života, řešit si pro radost matematické záhady nebo zesměšňovat intelektuály na jejich hřišti. Je pro mne nepředstavitelná myšlenka opuštění svého stylu života, přechodu do nudných laboratorních podmínek a ztráty možnosti vysmát se, z pozice uklízečky, budoucí elitě národa. Na druhou stranu musím uznat, že tenhle snímek mne dostal.(26.1.2012)

Docela prekvapeni, od filmu ke kterymu napsali scenar Matt Damon a Ben Affleck jsem moc necekal, ale musim priznat, ze se jim to povedlo. Damon ukazal, ze fakt umi hrat, Affleck moc prostoru nedostal a mozna je to tak dobre a Robin Williams predvedl svuj standartne dobry vykon, jen mi prislo, ze vypada trosku jako hodnej strejda a ne chlapek co je porad mimo z toho, ze mu umrela zena. Docela me prekvapil Stellan Skarsgård v roli ucitele, protoze to zahral fakt vyborne. Hudba od Dannyho Elfmana je tradicne nadherna. Jedine dve vytky k perfektni rezii a scenari jsou, ze mi prislo jako by film nevedel co je zac. Chvilema dobra komedie a chvily drama. Asi to byl zamer, ale meli to lip skloubit. A ten predvidatelnej konec - to, ze splni Affleckovi prani i to, ze se vybodne na praci a pojede za holkou mi bylo jasny uz tak pul hodiny pred koncem filmu. Nicmene ty dve hodiny prijemne utekli a ja se nenudil, ale na 5* to nebude.(25.4.2005)

Dobrý Will Hunting je především skvělý film s dokonalým scénářem. Ale to je v každém komentáři, tak přejdu k hereckým výkonům všech zúčastněných (oba Affleckové opravdu hrají, je škoda, že Damon neproměnil svou nominace a je hodně dobře, že Robin ano)… ale moment, to je taky v každém komentáři. Tak jdu dál, scéna u jezírka, kdy Robin Mattovi vysvětluje rozdíl mezi teorií a praxí… moment, to už tady taky je napsáno!? Tak že by skvělá hudba, která… sakra, to už je zde taky… Ne, to se nedá. Vše už zde bylo napsáno a já můžu říct jediné - že ten film opravdu má své jedinečné kouzlo, které mě zcela uchvátilo. P. S. A takhle nějak by měly vypadat všechny děkovačky na Oscarech!(13.8.2010)

• - Scénář začal psát Matt Damon a kdysi ho přinesl na hodinu angličtiny. Po pár letech se k němu vrátil a s přítelem Benem Affleckem ho dokončil. (HappySmile)

• - V úvodu filmu, kdy profesor studentům vysvětluje první příklad, tabule během záběrů mení svou pozici. (A.MacGyver)

• - Scéna, kde Sean (Robin Williams) vypráví historku o své "prdící ženě", je celá improvizovaná. (cihlenka)