poster

Dobrý Will Hunting

 • USA

  Good Will Hunting

 • Slovensko

  Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ajuska
  ****

  Dobře napsané psychlogické drama, jehož síla je hlavně v působivých dialozích. Kdo mi trochu vadil byl Ben Affleck, jeho postava ve mě občas vyvolávala poněkud nelibé pocity, ale těžko říct, jestli to bylo škobrtnutím ve scénáři nebo Affleckovým výkonem. Ostatní herci ale jedou na sto procent. Filmu se také poměrně slušně daří vyhnout podbízivé melodramatičnosti, ačkoli mnohé použité motivy k tomu doslova vyzývají. Zkrátka na pět * ještě drobné nedostatky, ale zopakuji si to a pak se uvidí..(19.10.2006)

 • Hal_Moore
  *****

  Na film jsme šli se školou. To zase bylo caviků - na co to zase jdeme??? Co?? Ježiši... Takhle vypadala reakce většiny spolužáků. Cestou do kina jsme se bavili a já říkám "Doufám že to bude s titulkama, a v originále." Natož jeden odpoví "Já zase doufám, že to s titulkama nebude, nechce se mi to číst, stejně budu chrápat". Usedli jsme a film začal. Co to? Z titulků byly vidět pouze háčky a čárky, načež spolužák utrousil "Ještě že to je bez těch titulků".. Fakt skvělej začátek, a to nemluvím o častém vyrušování typu "Hele, já jdu jakože na záchod, ale du ven kouřit. Esli za mnou půjde učitel, tak mě prozvoň." No z filmu jsem měl hovno, ale cosi jsem z něj cítil, cítil jsem i nějakou skrytou potřebu ten film získat. No, film jsem získal a udělal jsem dobře. Vynikající heecké výkony v podání jak Matta Damona, tak i !!POZOR!! Bena Afflecka, Minnie Driver a v neposlední řadě Robina Williamse (neplést s Robbiem). Nádherná hudba, příjemné prostředí a vynikající vtip o postarší manželské dvojici, která si plní přání. Někdy je opravdu lepší pustit si film doma, než v kině.(9.1.2006)

 • golfista
  *****

  Výborný scénář dvou mladíků, kteří ještě navíc sympaticky bojují s Robinem Williamsem o nejlepší herecký výkon (tedy Matt Damon). A k tomu ke všemu ještě skvělá muzika ! Můj velmi oblíbený soundtrack.(5.1.2003)

 • Kaka
  ****

  Komu by se nelíbila tahle dnes již legendární, krásně ošuntělá industriální devadesátka plná zdravého myšlenkového přesahu, příjemné filozofie a kvalitního psychologického rozboru chytrých osobností ? Kluci se pochlapili a pohráli si se scénářem velmi zdatně. Je z toho sice trochu cítit zbytečná zkratkovitost (je pak těžší zbaštit tu finální katarzi) a občas chybí emoce, ale i tak je to na tehdejší mladou naději Hollywoodu super věc a ten "independent movie makers feeling" nejde nemít v oblibě. Dneska už to není tak cool jako svého času, ale obsahově/výpovědí to nezestárlo prakticky vůbec.(21.6.2014)

 • ClintEastwood
  ****

  Solidní filmařina, kvalitní a poutavý příběh, povedená hudba a výborné herecké výkony - to jsou hlavní zbraně tohoto snímku, který se lehce sleduje na jedno nadechnutí. Za vším stojí nápaditý scénář od tehdy mladých hochů Matta Damona s Benem Affleckem, kterým tímto uznale tleskám. S filmem mám pouze jeden malý (ovšem ne zanedbatelný) problém. Hlavní hrdina Will Hunting, ač Damonem výborně zahrán - mi byl z celého hereckého seskupení nejméně sympatický. Prostě jsem mu na rozdíl od filmu jako celku - nepřišel na chuť. Veškerou mou pozornost tak na sebe po většinu času strhával skvělý Robin Williams, který by snad přesvědčivě zahrál i okurku v láku...(2.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace