Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Američani milují příběhy o talentovaných outsiderech, kteří se dokázali vyšvihnout, a celý svět miluje dojímavé příběhy, které umně manipulují našimi city. Dobrý Will Hunting naplňuje obojí a ukazuje, proč se Hollywoodu přezdívá továrna na sny. S reálným životem to nemá nic společného, ale hezky se na to kouká a je to pěkně obsazený film se slušnou režií a hlavně se scénářem, který plně naplňuje předpoklady pro kasovní trhák. Pátou hvězdičku nedám, na to je to příliš umělé, ale pod 4* jít nemůžu. Celkový dojem: 75 %.(19.1.2012)

Dokonalej film se začínajícím Mattem Damonem, který si tenhle film doslova užívá a z jeho hereckého projevu je to dost znát. Výborně mu sekunduje Robin Williams a Ben Affleck. Spolu s Čistou duší dva unikátní bezkonkureční filmy o vyjimečnosti a genialitě člověka.(30.9.2007)

Opravdu výborný film, ani se mi nechce věřit, že ho napsali Damon s Affleckem. Scénář je vypilovaný do posledního detailu, všechny postavy dýchají životem, na čemž mají lví podíl také výborní herci. Především Robin Williams je dokonalý...(19.8.2003)

Krásný, lidský, klidný, pohodový a živý film, který tu dlouho chyběl.(11.7.2004)

Film rovnako nezrelý ako Damon ako herec, ako Damon ako Will. "Renomovaní" americkí scénaristi majú také čudné pravidlo: "Pokiaľ do pol hodiny chrakterom neveríte, neuveríte im až do konca filmu." Imho je to celkom kravina, ale pri Huntingovi mi to behalo po rozume skoro celý film. Damon (aj s Afflackom) ako scénarista ok a Williams (aj keď nepatrí do mojej topky) vládol každému filmovému políčku, na ktorom sa čoby len mihol. 70%(18.8.2008)