Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Spočiatku sa vám zdá, že Matt Damon je vyrovnaný mladý týpek pobehujúci z jednej hospody do druhej, vychutnávajúci chvíle strávené s priateľmi či ventilujúci svoju psychiku prostredníctvom čistého života bez záväzkov. A Robin Williams, fúzkatý terapeut, sa javí ako ten problémový, nevysporiadaný, zatrpknutý a.... - negatívnych prívlastkov by som tu mohla menovať ešte desiatky. Keď Will v podaní vierohodného Matta, konečne nalomí svoj obranný mechanizmus a začne dotyčnému terapeutovi dôverovať skôr, ako by ho mohol sklamať, karty sa rozložia na stôl a divák pochopí, že medzi tak odlišnými ľuďmi vzniká úprimné priateľstvo doplnené emocionálnymi sklonmi k nemrzačeniu našich talentov, ktoré dostávame do vienka. Že Robin je ten, kto sa zmieril so svojou životnou stratou a Matt nie je napriek vonkajšej vízii nadobudnutého sebavedomia schopný pozrieť sa životu do tváre. Veď na čo môžeme byť v živote hrdí, ak nie na svoje schopnosti? Silné, nádherné, odzbrojujúce. 90%.(16.5.2009)

Moc pěkný psychologický film zabývající se tématem života tak trochu jiných lidí ( tím nemyslím postižených, ale geniálních ). A taky o tom, že volba, jaký život budete žít, je jenom na vás. Jedna z mála rolí ( když se nad tím tak zamýšlím, tak vlastně jediná ), kde je dobrý i Ben Affleck - výborně napsaná postava. Scénář je po právu oscarový - to flákání se skupinky přátel po městě, popíjení piva, vyprávění vtipů, kecání o holkách, frajírkovství Bena Afflecka - to je život ( Affleck a Damon asi čerpali inspiraci ze svého ) a navíc mi to trochu připomnělo i můj. Navíc tu jedna pěkna studentka Harvardu ( Minnie Driverová ) říká dobrej sprostej vtip - to jsem snad ještě v žádném filmu neviděl.(10.3.2004)

Nechtěl jsem, ale tento snímek mne donutil k potupnému přiznání. Ano, jsem matematický génius a vždy jsem ignoroval vzdělávací instituty. Akademické tituly ke svému životu nepotřebuji, protože mne baví jen tak si užívat života, řešit si pro radost matematické záhady nebo zesměšňovat intelektuály na jejich hřišti. Je pro mne nepředstavitelná myšlenka opuštění svého stylu života, přechodu do nudných laboratorních podmínek a ztráty možnosti vysmát se, z pozice uklízečky, budoucí elitě národa. Na druhou stranu musím uznat, že tenhle snímek mne dostal.(26.1.2012)

Na film jsme šli se školou. To zase bylo caviků - na co to zase jdeme??? Co?? Ježiši... Takhle vypadala reakce většiny spolužáků. Cestou do kina jsme se bavili a já říkám "Doufám že to bude s titulkama, a v originále." Natož jeden odpoví "Já zase doufám, že to s titulkama nebude, nechce se mi to číst, stejně budu chrápat". Usedli jsme a film začal. Co to? Z titulků byly vidět pouze háčky a čárky, načež spolužák utrousil "Ještě že to je bez těch titulků".. Fakt skvělej začátek, a to nemluvím o častém vyrušování typu "Hele, já jdu jakože na záchod, ale du ven kouřit. Esli za mnou půjde učitel, tak mě prozvoň." No z filmu jsem měl hovno, ale cosi jsem z něj cítil, cítil jsem i nějakou skrytou potřebu ten film získat. No, film jsem získal a udělal jsem dobře. Vynikající heecké výkony v podání jak Matta Damona, tak i !!POZOR!! Bena Afflecka, Minnie Driver a v neposlední řadě Robina Williamse (neplést s Robbiem). Nádherná hudba, příjemné prostředí a vynikající vtip o postarší manželské dvojici, která si plní přání. Někdy je opravdu lepší pustit si film doma, než v kině.(9.1.2006)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Between The Bars - Elliott Smith [1:09] ,2. As The Rain - Jeb Loy Nichols [4:51] ,3. Angeles - Elliott Smith [2:55] ,4. No Name #3 - Elliott Smith [3:10] ,5. Fisherman's Blues - The Waterboys [4:19] ,6. Why Do I Lie? - Luscious Jackson [3:27] ,7. Will Hunting/Main Titles - Danny Elfman [2:41] ,8. Between The Bars - Elliott Smith [2:21] ,9. Say Yes - Elliott Smith [2:15] ,10. Baker Street - Gerry Rafferty [4:08] ,11. Somebody's Baby - Andru Donalds [3:10] ,12. Boys Better - The Dandy Warhols [4:32] ,13. How Can You Mend A Broken Heart - Al Green [6:18] ,14. Miss Misery - Elliott Smith [3:12] ,15. Weepy Donuts - Danny Elfman [3:48],(8.6.2011)