Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Američani milují příběhy o talentovaných outsiderech, kteří se dokázali vyšvihnout, a celý svět miluje dojímavé příběhy, které umně manipulují našimi city. Dobrý Will Hunting naplňuje obojí a ukazuje, proč se Hollywoodu přezdívá továrna na sny. S reálným životem to nemá nic společného, ale hezky se na to kouká a je to pěkně obsazený film se slušnou režií a hlavně se scénářem, který plně naplňuje předpoklady pro kasovní trhák. Pátou hvězdičku nedám, na to je to příliš umělé, ale pod 4* jít nemůžu. Celkový dojem: 75 %.(19.1.2012)

Dobře napsané psychlogické drama, jehož síla je hlavně v působivých dialozích. Kdo mi trochu vadil byl Ben Affleck, jeho postava ve mě občas vyvolávala poněkud nelibé pocity, ale těžko říct, jestli to bylo škobrtnutím ve scénáři nebo Affleckovým výkonem. Ostatní herci ale jedou na sto procent. Filmu se také poměrně slušně daří vyhnout podbízivé melodramatičnosti, ačkoli mnohé použité motivy k tomu doslova vyzývají. Zkrátka na pět * ještě drobné nedostatky, ale zopakuji si to a pak se uvidí..(19.10.2006)

Vůbec se nedivím, že Robin Williams za tu roli psychiatra dostal Oskara. Z jeho pusy to bylo co slovo, to moudro a nešlo ho neposlouchat a zároveň si jeho výkon neužívat. Také ale překvapili Matt Damon a Ben Affleck. A to v době, kdy by to do nich nikdo neřekl. Na hlavě hára jak holandští přistěhovalci, v hlavách mládí a přesto dokázali napsat tak parádní a těžkej scénář plnej pravd. Ta, kdy se Will Hunting začne na pohovoru rozčilovat na ropné společnosti, to mě opravdu dostalo.(15.8.2014)

Jedna z nejznámějších tváří na planetě si něco čmárá na tabuli, ale není to Čistá duše. Ani úvodní titulky Simpsonů. Ne, tohle je totiž oceňovaná pecka Guse Van Santa (točil i epizody ze seriálu Boss) z roku 1997 o jednom matematickém géniovi, za kterou si domů nejen Affleck s Damonem odnesli zlatého plešouna. Matt je tu v jedné ze svých životních rolí nezapomenutelný, Robin Williams oscarově září... objevte kouzlo 150.ho nejlepšího snímku na IMDb!(12.8.2008)

Spočiatku sa vám zdá, že Matt Damon je vyrovnaný mladý týpek pobehujúci z jednej hospody do druhej, vychutnávajúci chvíle strávené s priateľmi či ventilujúci svoju psychiku prostredníctvom čistého života bez záväzkov. A Robin Williams, fúzkatý terapeut, sa javí ako ten problémový, nevysporiadaný, zatrpknutý a.... - negatívnych prívlastkov by som tu mohla menovať ešte desiatky. Keď Will v podaní vierohodného Matta, konečne nalomí svoj obranný mechanizmus a začne dotyčnému terapeutovi dôverovať skôr, ako by ho mohol sklamať, karty sa rozložia na stôl a divák pochopí, že medzi tak odlišnými ľuďmi vzniká úprimné priateľstvo doplnené emocionálnymi sklonmi k nemrzačeniu našich talentov, ktoré dostávame do vienka. Že Robin je ten, kto sa zmieril so svojou životnou stratou a Matt nie je napriek vonkajšej vízii nadobudnutého sebavedomia schopný pozrieť sa životu do tváre. Veď na čo môžeme byť v živote hrdí, ak nie na svoje schopnosti? Silné, nádherné, odzbrojujúce. 90%.(16.5.2009)