Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

.....Afflek a Damon nechali 6 let uzrát scénář jako dobré víno ve sklepě a pak teprve vzniklo u Miramaxu toto mimořádné a osvěžující dílko. Psychologický rozbor duše a mozku, přesto pro diváky příjemné a poutavé......(6.7.2004)

Opravdu ohromně zajímavý námět a zkušený scénář, který postavu Willa vykresluje dostatečně přesvědčivě. Hodně se mi líbila postava profesora Gerryho, Stellana Skarsgarda a jeho konflikt s psychiatrem Seanem, na kterém byla demonstrovaná ústřední otázka snímku - je člověk povinnen využít svůj genetický potenciál (ať už v zájmu lidstva nebo svém vlastním) nebo jsou této povinnosti nadřazeno jeho osobní rozhodnutí, štěstí? Všechna čest mladým scénaristům. 80%(1.10.2006)

Nechtěl jsem, ale tento snímek mne donutil k potupnému přiznání. Ano, jsem matematický génius a vždy jsem ignoroval vzdělávací instituty. Akademické tituly ke svému životu nepotřebuji, protože mne baví jen tak si užívat života, řešit si pro radost matematické záhady nebo zesměšňovat intelektuály na jejich hřišti. Je pro mne nepředstavitelná myšlenka opuštění svého stylu života, přechodu do nudných laboratorních podmínek a ztráty možnosti vysmát se, z pozice uklízečky, budoucí elitě národa. Na druhou stranu musím uznat, že tenhle snímek mne dostal.(26.1.2012)

Chtěl bych se s Mattem Damonem a Benem Affleckem setkat. Takhle výborný scénář se málokdy vidí. Jde vidět, že jsou oba dva velmi inteligentní lidé s velmi kvalitním pohledem na svět.(31.12.2008)

10 / 10 Film Dobrý Will Hunting je sakramentsky dobrý!!! Či už ide o herecké výkony, remeselne zručnú réžiu, alebo perfektný scenár, tento snímok boduje na všetkých postoch a dáva vzniknúť ojedinelej kombinácií, z ktorej sa vám žalúdok zaručene neobráti. Teda ak sa nebudete hnidopidiť po takých detailoch, ako je napríklad matematická stránka veci, ktorá je síce trochu pritiahnutá za vlasy, ale výsledný dojem z filmu to nekazí ani v najmenšom. Jeho cieľom totiž nie je poúčať nás o princípoch algebry, ale ukázať nám ako náročný môže byť boj so sebou samým, so svojou priemernosťou a so strachom z neúspechu. Dobrý Will Hunting však ide ešte ďalej - každá nová postava prihodí svoju traumu či neurózu do spoločnej kôpky s názvom Realita a celý film sa tak stáva jedinečným organickým pletencom ľudských osudov a príbehov. Nikdy sa však neuchyľuje k lacnému pátosu, za čo mu patrí naša úprimná vďaka. Amen.(2.3.2005)