Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Film rovnako nezrelý ako Damon ako herec, ako Damon ako Will. "Renomovaní" americkí scénaristi majú také čudné pravidlo: "Pokiaľ do pol hodiny chrakterom neveríte, neuveríte im až do konca filmu." Imho je to celkom kravina, ale pri Huntingovi mi to behalo po rozume skoro celý film. Damon (aj s Afflackom) ako scénarista ok a Williams (aj keď nepatrí do mojej topky) vládol každému filmovému políčku, na ktorom sa čoby len mihol. 70%(18.8.2008)

Na film jsme šli se školou. To zase bylo caviků - na co to zase jdeme??? Co?? Ježiši... Takhle vypadala reakce většiny spolužáků. Cestou do kina jsme se bavili a já říkám "Doufám že to bude s titulkama, a v originále." Natož jeden odpoví "Já zase doufám, že to s titulkama nebude, nechce se mi to číst, stejně budu chrápat". Usedli jsme a film začal. Co to? Z titulků byly vidět pouze háčky a čárky, načež spolužák utrousil "Ještě že to je bez těch titulků".. Fakt skvělej začátek, a to nemluvím o častém vyrušování typu "Hele, já jdu jakože na záchod, ale du ven kouřit. Esli za mnou půjde učitel, tak mě prozvoň." No z filmu jsem měl hovno, ale cosi jsem z něj cítil, cítil jsem i nějakou skrytou potřebu ten film získat. No, film jsem získal a udělal jsem dobře. Vynikající heecké výkony v podání jak Matta Damona, tak i !!POZOR!! Bena Afflecka, Minnie Driver a v neposlední řadě Robina Williamse (neplést s Robbiem). Nádherná hudba, příjemné prostředí a vynikající vtip o postarší manželské dvojici, která si plní přání. Někdy je opravdu lepší pustit si film doma, než v kině.(9.1.2006)

skvělý výkon obou herců v hlavních rolí, převážně Matt Damon dokázal že neni jenom řadovej herec a předvedl doposud svůj životní výkon. Na to že to napsali Ben Affleck a Matt Damon je to opravdu skvělej výsledek a možná i proto že to psal Matt Damon, tak mu ta role dokonale seděla, pro Bena Afflecka ve filmu zbyla jenom dost slabá a nevýrazná role, ale kdyby si ty role prohodili tak by to asi dopadlo o mnoho hůř, takže díky Matt Damonovi a Robinu Williamsovi z perfektního scénař vzniknul i perfektní film(20.3.2005)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $138,433,435Tržby Celosvetovo $225,933,435║ Tak teda scenár Matt Damon a Ben Affleck no to sa teda pekne vyšvihli, šikovný, fakt výnimočné dielo, silný film. /100%/(28.6.2005)

Just find the right way. Film formující duši nejenom Willa Huntinga, ale i samotného diváka. Příjemné intelektuální klouzání po povrchu s prvotním faktem, že i nuda se může postupně stát katalyzátorem a startérem pro lepší budoucnost.(27.6.2010)

• - Scénář začal psát Matt Damon a kdysi ho přinesl na hodinu angličtiny. Po pár letech se k němu vrátil a s přítelem Benem Affleckem ho dokončil. (HappySmile)

• - Na třetím sezení Willa Huntinga (Matt Damon) u Seana Maguirea (Robin Williams) je při pohledu shora vidět, že Will Hunting má nohu opřenou o stůl. O záběr později má nohu položenou přes křeslo, které při pohledu shora bylo viditelně nedosažitelně daleko pro opření se o něj. (baribal)

• - Když se poprvé setkají Will a Sean v pracovně, doporučí Will Seanovi, aby si přečetl knihu Howarda Zinna "People´s History of the US". Jako malý kluk bydlel Matt Damon (Will) vedle Zina a namluvil knihu pro CD verzi. (don corleone)