Mé soukromé Idaho

• USA My Own Private Idaho (více)

Scott (Keanu Reeves) se živí, na protest svého původu z vyšších vrstev, prostitucí. Jednoho dne potkává Mikea (River Phoenix), mladíka, kterého k prostituci přivedla naopak potřeba vůbec nějak přežít. Jeho život komplikuje narkolepsie, nervové onemocnění způsobující naprosto nečekané kolapsy v těch nejnemožnějších situacích. Spříznění pocitem vyděděnosti mezi nimi roste přátelství, které je trochu jinak vnímáno homosexuálně zaměřeným Mikem. Jejich vztah je to jediné, co jim pomáhá najít sílu k vyrovnání se se svou minulostí a odvahu postavit se tváří v tvář realitě... (oficiální text distributora)

Fericious

Chápem že to je rozporuplný film, ale pre mňa to bola neuveriteľná mágia od začiatku do konca. Magickejší než Kráľ rybár. ()

Easykill

Dokopal jsem se k tomuto snímku, kde váš milovaný John Wick šlape chodník. Navíc se svým kámošem, který se samovolně "vypne" kdykoli a kdekoli. Musím říct, že mě ten film úplně, ale úplně minul. Tím nemyslím, že je to od A do Z zaměřeno pouze na homosexuály. Nějak to celé působí(alespoň na mě) jako obalené nic. Hoši se plácají (když ne zrovna pérem přes ksicht) od ničeho k ničemu a pointa se ztrácí někde po (jejich) cestě. Natočeno dobře, o hereckých kvalitách se zmiňovat nemusím. Vypíchnout, ale musím střih rádoby sexuálních scén, zajímavé provedení, ale Toť vše, za mě 👎 ()

Jeer

Hlavními hrdiny jsou dva prostituti. Scotty je rozmazlený synek z bohaté rodiny, který rebeluje proti tatínkovi tím, že se poflakuje mezi prostituty, aby se však po jeho smrti znovu vrátil tam, kde je jeho místo, oženil se a chopil se rodinného jmění. Mike je chudý, opuštěný, osamělý. Hledá svoji matku i otce a platonicky miluje Scottyho. Film má opravdu zvláštní atmosféru a je nabitý emocemi. Navíc, R. Phoenix byl fakt pěkný kluk. ()

lapatata

Pokus o umělecké dílo totálně selhal. Začalo to docela nadějně, od poloviny už to bylo sledovatelné čím dál hůř. Především to chtělo lepší scénář. ()

Alister

" Znamenitá filmová báseň osamělé krajiny duše o věčném hledání místa, kam člověk patří." V nahých obrazech ulpívající kamera, jež dokáže "zastudit" jako steré doteky chladné ženy, v nekonečné pravdivosti nadrogované a zvrhlé reality, jež se vysmívá romantickým východiskem všem iluzím, které by snad mohli vzniknout v naivní potřebě někam patřit, nalézat své přístavy v snech o chybějící matce. ()

harmonikar

Je to prvý film v ktorom som videl hrať Rivera Phoenixa.Škoda že zomrel taký mladý,mohol stvárniť ešte mnoho ďalších skvelých postáv.Postava Mikea,ktorú zahral v tomto filme pôsobila na mňa veľmi zraniteľne.Táto jeho zraniteľnosť pramení z absencie rodinného zázemia.Umocňuje ju ešte aj jeho choroba-narcolepsia.Vždy keď upadne do spánku je vydaný na milosť a nemilosť okolitého sveta.Pretľka sa životom na ulici.Jeho pravým opakom je Scott(Keanu Reeves) pochádzajúci z veľmi bohatéj rodiny,ktorý žije na ulici aby nasieral svojho otca.Vo filme si zahral malú rolu aj Flea-basgitarista mojej obľúbenéj kapely Red Hot Chili Peppers.Skvelý nízkorozpočtový film,presvedčivé herecké výkony. ()

mentos.

Je to docela psycho film. Asi po druhé třetině jsem začal čekat, kdy už se mezi nimi něco stane. Nestalo. A vlastně to není úplně tak špatně. Dobrých snímků, které nejsou jen milostnými americkými romantikami se šťastným koncem je málo. 80% [viděno 3.1.2013] ()

karlvonarbei

Náhled do komunity feťáků bez smysluplné dějové linie a vůbec bez čehokoliv, co my dnes mohlo nějak zaujmout.Pro hudební fanoušky zajímavé snad jen účastí basisty Flea.Toto byl zlořád tehdejší doby, kdy stačilo dle předpokladu poskládat něčím zajímavé aktéry do jednoho projektu, dále zasadit do nějakého prostředí a očekávat, že "ono se to samo nějak vyvine", ale málokdy se tak nakonec opravdu stalo.Film je zajímavý pouze snad tím, jak se tehdejší miláček publika Phoenix ve své specifické roli vždy složí díky své nemoci a zcela nejvíc bizarní scénou je německý homosexuální umělec, který oběma hlavním aktérům filmu ve svém domě předvádí jistou, snad techno performaci, jež trochu připomíná tehdy opravdu divokého heterosexuála z německého Kolína jménem Sven Väth ()

MYSTERIEUS

Ono televizie davajú likvidátora armagedon a podobné ne moc zaživné filmy v prime time a opakujú to niekoľkokrát ale kvalitný filmy ako napríklad tento dali pred par rokmi o druhej po noci.K samotnému filmu.Skvelý herecký koncert Reevesa a Phoenixe(odpočívaj v pokoji), celkom dobrý scenár.Dávam 4 hviezdičky. ()

lubbing

Sem to vůbec nepochopila. A jak se tam začlo blábolit ve verších či co, to sem to musela přetočit nekompromisně. ()

Montmorency

Jeden z mých nejoblibenějších filmů z 90.let......Syrové, jednoduché, minimalistické a při tom je vše řečeno...R.Phoenix neskutečně autentický, výborný ! ()

nadinka

Solidní hereckej konzert. Ale Keanu málokdy zklame. Rivera je škoda. Tenhle film rozhodně nesedne všem. Je to taková klubová lahůdka :) ()

AutiXrist odpad!

nexápem vysoké hodnotenie filmu, nuda s bandov trapnýx kktov čo melú 💩, nič proti gayom, bezdomovcom, ani prostitútom, ešte nikdy ma viac nebavilo kedy to tríznenie konečne skončí ⚰️ ()