Sedm královských dcer proměnila zlá Jezerní královna v sedm labutí. Jedné z nich, princezně Odettě, se podaří z podmořského zámku uprchnout. V podobě labutě je zraněna Štěpánem, přitroublým sluhou prince Viktora. Mladíci místo labutě najdou zraněnou dívku. Princ se do krásné dívky zamiluje, ale pro záchranu své lásky musí podniknout dlouhou a nebezpečnou cestu… Filmovou pohádku pro celou rodinu natočil v roce 1998 režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka. Tentokrát se tvůrci inspirovali klasickou pohádkou "Labutí jezero" i legendárním baletem Petra Iljiče Čajkovského. Tragický děj baletního představení však přepracovali do podoby dobrodružné pohádky se šťastným koncem. (Česká televize)

Radiq

Jedna z těch lepších českejch pohádek. Celkem poutavej a jedinečnej děj zmotanej dokonce s trochou Labutího jezera. Taky dobří a známí a moji oblíbení herci tam hráli, ale hlavně i ti němečtí herci nebyli takoví nesympatičtí, jak každej druhej fašista. Ale hlavně chválím použití jednoduchejch triků, tzn. ne digitálních. A taky výběr lokací. ()

Mylouch

Výsledek koprodukční snahy zavedeného tvůrčího týmu (jehož doména ovšem byla v dětské seriálové tvorbě) selhává na nezajímavém rytmu děje, zjevně méně zkušeném kameramanovi, děj se tak rozbíjí do jednotlivých obrazů a celek zásadně nepozvedává ani pompézní patetičnost Soukupovy hudby. Škoda nevyužité příležitosti pro Schneiderovou v princeznovské formě (nevíc nemá rovnocenného hereckého partnera), za plus je potřeba považovat dodržení neoříznutého filmového formátu při televizním přepisu. ()

otík

S ohledem na spoustu výpravných českých pohádek tahle patří rozhodně k tomu málu lepšímu. Jednak herci různých národností vůbec nejsou rušivými elementy, triky nejsou prvoplánovité, ale slouží ději, monumentální hudba výborně pomáhá ději a hlavně zaujme to jak dospělé, tak i děti. Navíc si dospělý může odnést hezkou reminiscenci na filmy Karla Zemana díky "děsivě žravé" rybě a vrátit se tak do děckých let.  Hláška filmu: "Úžasný blb, s ním se mi bude skvěle vládnout." :-) ()

Compadre

Je to už pár let nazpátek, ale z těch "moderních" pohádek pro mě osobně jasnej nadprůměr. Sluha Hrušínský mě fakt pobavil :-) ()

lucascus

Toto je vysoce nedoceněna a podhodnocena pohádka, spolu s Nesmrtelnou tetou je toto nejlepší porevoluční pohádkový počin, zřejmě nikdy nepochopím, proč má tak nízké hodnocení. Objevuje se zde perfektní hudba, skvostné herecké výkony, parádní exteriéry i interiéry, možná je malinko nedotažený scénář, ale přesto - hodnocení mělo být minimálně o dvacet procent výše. ()

Právnička odpad!

Pochmurná a depresivní (až hororová) pohádka - Rodinný film si tedy představují úplně jinak :( Pane Vorlíčku, TOHLE se vám doopravdy nepovedlo !! ()

Elisebah

Pěkná pohádka. Dorbý nápad ponořit zámek pod vodu a vlastné téměř celá pohádka se pod vodou odehrává. Je to vstkutku originální a Ivana Chýlková je jako zlá královna skvělá ()

Autogram

Použiť Čajkovského hudbu v rozprávke o labutiach môže byť polovica úspechu vo vytvorení atmosféry. To sa aj podarilo, ani herci nezaváhali, Jitka je rozkošná s posunkovou rečou. Rozprávka nie je žiadnou klasikou, ani sa ňou už nestane, hoci vodnícky motív je pomerne obľúbeny. –––– Princ Viktor se vrátil z lovu s mimořádně zajímavou kořistí. Dvounohou. –––– Úžasný blb. S ním se mi bude skvěle vládnout. ()

Pipes

Sledování této "modré" pohádky ve mně po celou dobu vyvolávalo silný pocit deprese. Pohádky sice občas bývají depresivní, ale toto bylo až moc silné. ()

jefff

Na téhle pohádce jsme byli v kině se zákadkou kdysi:-) Už tehdy se mi nelíbila a to jsem byl dříve hodně tolerantní divák. Nedávno jsem ji měl možnost ji schlédnout podruhé. V půli jsem však film vypnul. Nuda. ()

gutshoter

Vůbec se mi nezdá toto malé hodnocení. Ano, je to pohádka trochu z jiného soudku. Ano, temna je více než světla... Děj je ovšem velice příjemný, herecké výkony nadprůměrné (Ivana Chýlková skvělá). Občasné nelogické "minipasáže" tam jsou, ale to bych pohádce odpustil. Tuto pohádku mam od mala rád. Hudba je velice pěkná. 70% ()

The Viper

Zdejší obecenstvo je až příliš tvrdé vůči této další povedené německo-české spolupráci, na které je jedině otravná nesmrtelná Bohdalová. Popravdě v dětství jsem z této pohádky neměl dobrý pocit, jelikož na mě působila místy až hororově a né tak kouzelně jako kupříkladu Kouzelný měšec. ()

Raevan

Německá účast se nezapře.... Já nevim, ale mě to přijde chvílema jak thriller s hororovými prvky... Jesli chtej Němci děcka vyděsit, tak se jim to ale asi povedlo ()

eagle-eye

mě tato pohádka přijde jako jedna z nejlepších porevolučních se skvělým Janem Hrušínským, který nechává vzpomenout na svoji roli v Jak se budí princezny. A Ivana Chýlková mu v tom zdatně sekunduje. Jitka Schneideroá je do pohádek jako stvořená. Já bych tuto pohádku rozhodně nezatracoval!!! ()