Vcelku průměrná pohádka se vším co k českým pohádkám patří. Tím dobrým i tim špatným.(3.9.2005)

• duklak2

Velké ambice byly proměněny v naprostý prach. Je to celkem divné, když zjistíme, že se v této pohádce objevili opravdu herci s velkým H. Příběh ale pokulhává a celkový dojem nenapraví ani Chýlková.(31.12.2012)

Další z nemastných-neslaných pohádek, u kterých si musím znovu klást otázku, proč se od počátku 90tých let v zemi s takovou pohádkovou tradicí prakticky nepodařilo natočit žádnou, která by za něco stála. A to Jezerní královna na tom ještě rozhodně není nejhůř.(15.6.2005)

Věčná škoda, že hlavni postavy prince a princezny jsou fakt marný, protože Ivanka jako jezerní královna tam luxusně rozdává zlo a díky temnějšímu prostředí v podvodním království, kde se odehrává většina pohádky má Jezerní královna hodně ponurou atmosféru. Nejpohádkověji tady na na mě působila postava vodnice měnící se v kapra, působila v tý ponurosti jako kvalitní odhlečovací prvek. Jak jsem řekl na začátku hrát Odettu a Štěpána někdo z talentem a charismatem, měla by Jezerní královna ještě na vyšší hodnocení.(26.12.2014)

Jedna z mála českých pohádek, kterou mám rád.(28.12.2004)

• - Původně měl být součástí filmu také Jiří Krytinář, který však na své dovolené v tureckém Bodrumu zažil krach cestovní kanceláře a nebyl mu umožněný včasný návrat. A tak jeho role musela být přeobsazena. (CANNIBAL)

• - Pohádka se natáčela na zámcích Ploskovice, Libochovice a Hluboká nad Vltavou. Jezero, které představuje vchod do podvodní říše, je Plešné jezero na Šumavě. (Cucina_Rc)

• - V záběrech z jeskyně, kde děti sbírají perly, je jasně vidět, že jde lidem pára od pusy, což je pod vodou nelogické. (Timak)