Jedna z těch lepších českejch pohádek. Celkem poutavej a jedinečnej děj zmotanej dokonce s trochou Labutího jezera. Taky dobří a známí a moji oblíbení herci tam hráli, ale hlavně i ti němečtí herci nebyli takoví nesympatičtí, jak každej druhej fašista. Ale hlavně chválím použití jednoduchejch triků, tzn. ne digitálních. A taky výběr lokací.(1.7.2013)

Asi jsem tu jedna z mála, ale považuju tohle za jednu z našich nejlepších pohádek vůbec. Temné jezerní království naplňuje dokonalou představu neviditelného zla, navíc se do něj obyčejný smrtelník prakticky nemůže dostat. Malé děti jsou zde drženy jako lovci perel a příděl potravy s šikanou strážců vzdáleně připomíná holokaust. Možná trochu přeháním, ale mně se to fakt líbilo.(8.10.2008)

Oproti Troškovým "skvostům" je to vážně moc fajn. A Chýlková je výtečná záporačka.(15.3.2005)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek vůbec. Chýlková je jako zlá královna opravdu výborná, stejně tak Bohdalová jako vodnice a vlastně všichni další. Dále musím pochválit hudbu, která je opravdu excelentní a dodává tomu takovou pěknou atmosféru. Celkově se mi to líbí i tím stylem že je to všechno pod vodou, takové temné. Díval jsem se na to nedávno se svojí 4letou sestřenicí, která to opravdu hrozně prožívala a po pravdě řečeno ani mě to nenechalo tak úplně chladným (většinu pohádek prospím). /viděno na VHS: 90% a 5*/(1.8.2010)

Z porevolučních pohádek rozhodně Jezerní královna patří k tomu lepšímu, ale to v podstatě samo o sobě není vůbec žádná chvála. Mezi slepými jednooká královnou... Brána ke vstupu do zlatého fondu československých pohádek je totiž kdesi daleko v nedohlednu...(29.7.2008)