Ivany Chýlkové v roli Jezerní královny jsem se jako malá opravdu bála a asi si nikdy nevybavím nějakou kladnou roli téhle skvělé herečky. Pohádku mám jinak moc a moc ráda. Malá Nikol Štíbrová je tady roztomilá. Člověka vždycky potěší, když vidí ve filmu herce ze svého malého města ;).(1.5.2008)

Docela mě udivuje zdejší hodnocení,pro mě je to asi jedna z nejhezčích a nejmilejších českých pohádek.Rozhodně je moje nejoblíbenější.(23.3.2011)

Příjemná chladivá stylizace a několik velice dobrých hereckých kreací tvoří z Jezerní královny top mezi koprodukčními pohádkami ČR a Německa. S každou reprízou se mi to zdá lepší a lepší.(18.10.2010)

Vase podvodni velicenstvo,ta hudba je vazne uzasna.Ondra je vskutku mistrem sveho remesla. Tuhle pohadku jsem mela vzdy rada.Ne kazda pohadka musi byt komedii,hlasky tu vtipne jsou a zcela v mire.Nic se nema prehanet. Dle meho nazoru je to naprosto genialne originalni tematika,coz se u vetsiny pohadek rict neda. Bohdalova a Chylkova opet ukazaly,ze jsou velkolepymi hereckami.(30.10.2012)

• mr.filo

Začátky české počítačové animace. (strašidelná ryba v kleci)(8.4.2013)