„Jsem čaroděj Mrakomor, pan všeho nečasu!"
Bylo, nebylo jedno království, kde král měl syna a tři dcery. Princezny byly na vdávání, ale ženich žádný. Až jednou princ Velen během jediné noci, kdy mu starý král svěří péči o království, provdá své tři sestry kouzelným ženichům – Měsíčníkovi, Slunečníkovi a Větrníkovi. A sám se zamiluje do jejich sestry, krásné Večernice. Král ale nemá pro princův čin pochopení, a tak se Velen vydává do světa, aby našel své sestry i krásnou Večernici. V cestě mu ale stojí krutý vládce všeho nečasu, čaroděj Mrakomor, který chce Večernici jen pro sebe... (Bohemia MP)

herr_carter

Týdeník, Měsíčník a ....Konečník, kdo by neznal toto povedené trio - mezi moje top pohádky ale tato rozhodně nepatří............... moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Firebug

Bez sentimentu (poprvé viděno 3 dny zpátky) uděluji 1* za obludně špatný film. Od hereckých výkonů, přes příběhovou linku, žalostnou výpravu až k mrzkým charakterům postav. Bída, bída, bída... 1,49 zaokrouhleno díky přestřelenému hodnocení dolů. 75%? - to je jako nějaká recese? ()

Maynard.

Jooo, tenhle Mrakomor, to je panečku záporák! A né jako třeba Hanzlík v tý nový pohádce, kterou zprznili Štědrej večír :o). Navíc plusový body za prince se jménem Velen, což je tuším název pifka od Černý hory a navíc tak trochu dosti nepohádkový jméno. Příběh je to jářku krásný, cesta Velenova strastiplná, a "efekty", jestli se tomu dá tak říkat, tak uvěřitelný. Je vidět, že tenhle pán Vorlíček je pánem svého řemesla a že mu pohádky, ale i ostatní "fantasy" filmy šly vskutku dobře. ()

klúčik

Ďaľšia rozprávka od V.Vorlíčka. Bohužiaľ už nikdy nenaviazal na fantastické Tri oriešky.., Tento film sa strašne "vleče". Krásne kostímy, tie musím pochváliť. Výborná dvojica Menšík + Filipovský. Dobrý je aj R.Brzobohatý ako Krakomor. Dávam 60%. ()

velkyvezir

Jsou pohádky, kterým opravdu nikdy nepřijdu na chuť. Toto je jedna z nich. Vždy jsem se u ní nudil, tak nějak mi splývá s Třetím princem, tj. běháním po skalách. ()

brooklyn73

Pohadka plna filmovych triku a kouzel,s obcas velice tajemnou skoro hororovou atmosferou a prvky. Juraj Durdiak v roli prince Velena delal co mohl a svou roli zvladnul.Nedovolim si nepripomenout jeho obrovskou, neuveritelnou podobnost Caligulovi,chci rici herci,ktery tuto filmovou roli zahral Malcolm McDowell. Nam dospelym by asi nemelo prisluset hodnotit pohadkove pribehy,od toho jsou deti.Ja v mladsim veku jsem byl pokazde rad ,ze je tato pohadka opet v programu a tesil jsem se na ni. Libuska Safrankova si strihla roli Vecernice, Vladimir Mensik nepohrdnul roli krale a udelal velice dobre.Spolu s saskem Kacafirkem vytvorili dobrou dvojku, stejne jako s protipolem k princi se z dlouhymi vlasy v podobe carodeje Mrakomora, krale vseho necasu, fantasticky ztotoznil Radoslav Brzobohaty. "Byt clovekem,rozplakal bych se jako dite..." ()

Billie777

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Libuška Šafránková je tu neskutečně krásná a líbí se mi také obsazení do role prince neokoukaným slovenským hercem. Celkově jsou tu herecké výkony skvělé, Brzobohatý je jako Mrakomor jedinečný, asi nejsem jediná, která se ho jako malá bála. Jedna z nejlepších našich pohádek. ()

Zagros

Tahle pohádka na mě působila v dětství až hororově a neměl jsem ji moc rád. Měla tísnivou atmosféru a Radoslav Brzobohatý zahrál Mrakomora tak strašidelně, že jsem si ji moc často opakovat nechtěl. Nepomohla ani krásná Večernice, ani Vladimír Menšík v roli krále, který neměl moc prostoru. Princ byl takový neslaný nemastný jelimánek a jeho švagři nosili barevné punčocháče. :-) Moc mě to nezaujalo ani při zopakování v dospělosti, kdy jsem alespoň ocenil pár dobrých scén. Nakonec bych zůstal na průměru tři hvězd. Špatná pohádka to rozhodně není, ale mě bude svou atmosférou i dospělosti spíš odrazovat a svým malým dětem to pouště nebudu. ()

wosho

Pohádka sice chudá na výpravu, s pár herci. Za to bohatá na atmosféru a napětí, s trouškou humoru. Klasika. ()

tereza_p

Trochu srdeční záležitost a především jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, která mě provázela dětstvím. ()

eagle-eye

Vorlíček byl zkrátka machr, škoda, že nemá nikdo ze současných režisérů ani špetku talentu, jako měl on. Šafránková opět boží a rovněž Ďurdiak byl skvělou volbou. Všichni další herci taky výborní. Další film z dlouhého zástupu kvalitního pohádkového žánru natočeného v totalitní době. ()

Perry-

Tuhle pohádku už jsem v dětství nenáviděl a přišla mi hrozně blbá. Princ je normální "pako" a bez pomoci švagrů by s ním byl amen. A vždycky mi přišlo, že v tom hraje pět lidí... docela jsem koukal, na ten seznam jmen, kdo v tom všehno hraje :) ()

Paity

Veliká klasika mezi československými pohádkami, která ale měla řadu chybiček. I tak se i po letech královsky baví a to je to nejdůležitější u tohoto žánru. ()

Merkin

Lehnu si pod slunečník, přečtu si tam měsíčník a při lehkém šepotu větrníku budu pozorovat Večernici. Ještě by to chtělo pořádného prince a žádný mrak ani mor tuhle pohádku nezkazí..:) ()

Hanys_

Kdysi mi to připadalo dost temné. No teď už jenom úsměvné. Libka krásná, ale princ jelito, který by bez švagrů bloudlil po polích a lesích ještě teď. 5/10 ()

F.W.Colqhoun

Dovoluji si už nebýti jelimanem. Už od útlého dětsví se nemohu zbavit dojmu, že jsou Větrník-Mésíčník-Slunečník-Večernice prostě sadistický intrikářský kurvy. Vorlíček to má v ruce, ale Midasův dotek scénáristy Brdečky je na znát snad ještě víc. Postsynchronní dialogy sice nejsou ze stejně maniakální ošatky jako Tajemství hradu v Karpatech, ale střípky scénáristova génia po mluvidlech předních českých herců ve formě stravitelné dětskými diváky rozesety jsou. Jediné, co stojí za-vyliž-prdel, je poněkud bezkuloidní, bezpochyby k lepšímu předabovaný představitel hlavního hrdiny. Nad buzny švagry i hlavního hrdinu pochopitelně vysoko ční Brzobohatého Mrakomor, zmoklá slovanská verze Saurona, kterého sice Velen rozpustí a vypustí, ale Šafránkové ten příklok k jelimanovi věřit ani tak nelze. ()

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková