Architekt ze San Francisca Max Klein (Jeff Bridges) vidí najednou věci zřetelně. Už ví, že život je dar a čas příliš krátký pro všechny zanedbatelné malichernosti a zlobu, která doprovází naše všední dny. Změnil se od doby, kdy pohlédl smrti zblízka do tváře - a zjistil, že se nebojí. (Warner Home Video CZ)

Hpatrik

Ano, závěr a celá jeho pointa je vyvedený velmi dobře, ale než se k němu divák dostane, je to zbytečně rozvleklé a ne příliš zábavné a otřesný český dabing tomu moc nepřidá. ()

Chauncey

Úžasný Weirův snímek se zvláštním nábojem. A hlavně: Mohla by mi Americká filmová akademie vysvětlit, proč už Jeff Bridges dávno nemá zlatého plešouna na poličce? ()

chaturga

Jeff Bridges opět ukázal, jak dokonalý je to herec. Nejde jen o vyrovnání s traumatem, ale o to, že se x-krát málem zabil, jelikož si začal myslet, že je něco jako "vyvolený".. což nebyl.. Dokonalost. ()

Bounded

Kromě toho, že nemusím herecký projev Isabelly Rossellini ani Rosie Perez, si myslím, že se z tématu dalo vytěžit ještě o něco víc (možná i ubrat pár minut). Jeff Bridges měl podle mého trochu víc sedět v té poušti. Úvod a hlavně závěr jsou ale části, které nemají chybu. Hudba při katastrofě asi ani nemohla být působivější. ()

john.h

Hodně dobré. Líbil se mi začátek, kde si hrdina po přežití pádu letadla jakoby začal vychutnávat to, že přežil. Jenže ono se to velmi rychle zvrhne z vychutnávání si života na hazardování se životem. Scény s přeživším párem z letadla jsou tak hezky divné. ()

Rimland

Výborná atmosféra, fantastický Bridges, podmanivé tempo vyprávění podepřené kouzelnou kamerou a hudbou, řada skvělých a nesmírně působivých scén (ta s jízdou v autě za zvuků Sin Ella se hned zařadila mezi mé oblíbené). Jedinou vadou na kráse je ukrutný castingový fail v podobě herecky a hlavně na poslech úděsné Rosie Perez (vážně nechápu, proč byla nominována na ceny zrovna ona - s tím akcentem se hodí spíš na drogově závislou guatemalskou šlapku než na zdejší part), kvůli které řada silných scén vyšumí do ztracena. Ale kvůli takový latině si ten skvostný filmový zážitek zkazit nenechám, to teda ne, ani za jahodovou palačinku! ()

Andik

Havaruje lietadlo a jeden chlapík s anjelským pokojom zachraňuje ľudí z lietadla. Je bez strachu a akýchkoľvek emócii, vie, že čosi nieje v poriadku a netuší, že sa ocitol presne na hranici medzi smrťou a životom, potrebuje urobiť krok tam, alebo späť. ()

Aywes

Jeff Bridges je výborný herec.Peter Weir je výborný režisér.Bylo jasné, že se tento film povede a bude dobrý.Ani ne tak úspěšný.Prostě je to jeden z těch filmů, který je zalezlý pod prachem a zapomenout, ale proč?Je to vynikající zpracování posttraumatického poškození psychiky.Jeff hraje opět výtečně a konečná scéna mě naprosto dostala.Ta kombinace hudby a střihu by neměla být zapomenuta.Naprosto krásný počin, avšak na 5* tomu chybí nějaký sugestivnější ost nebo větší oživení děje.Stejně je to velká pecka! ()

Gortyna

Kamera často zabírá plytkou pseudohistorickou architekturu budov v LA, slátanou ze všech možných stavebních slohů. A právě tak plytkou slátaninou se mi zdá tenhle film. Rádoby mystika, ale ve skutečnost povrchní a laciné. Bridges jednou chroupá jahody s potěšením a bez následků, jindy po jejich pozření upadne do kómatu. Aspoň že mimika Toma Hulce občas připomene Amadea. Zvláštní, jak se lidé mohou v hodnocení jednoho a téhož filmu lišit. ()

jfaba

Nehodnotím. Usnul jsem po půl hodině. Nuda! Jeff Bridges byl hroznej. Už jsem si to znova nepustil a DVD vrátil. ()

gotham

Tenhle thriller mě teda opravdu nezaujal. Já sice nevím, jak by se tak asi mohl chovat člověk v pozici přeživšího po katastrofě, já i chápu, že by se totálně zcvoknul, ale to co předváděla postava Bridgese, mi přišlo jako jeden velký nesmysl. Ta postava Maxe mě absolutně nezaujala a navíc mi byla krajně nesympatická. Uznávám, že koncem si to film u mě trošku vyžehlil, ale na předchozí nudu zapomenout nelze. 30% ()

CorvusBlek

Skvěle rozehrané psychologické drama, nejen tím co se děje ve vnějším světě okolo, ale hlavně uvnitř člověka, potažmo lidí, postižených syndromem přeživších. Dostat to věrohodně na plátna kin vůbec snadná věc, ale tady se to podařilo výtečně, od začátku až do konce, bez dechu...Krásný, upřímný, pravdivý film! 90% ()

calculus

Skvělý námět na posttraumatický syndrom zapůsobící "naruby". Minimalisticky natočené scény nechtějí ohromit, o to víc se film obrací na psychiku. Většina postojů ale proběhne jen v Maxově hlavě, vedlejší role ději moc zdatně nepřihrávají a možná proto mě toto drama moc nenadchlo. ()

david.babick

Jeff Bridges přežil pád letadla..pak mu hrábne a není alergický na jahody na které alergický byl...na konci filmu se alergie vrátí...vlastně ani nevím proč tomu dávám tři hvězdy..asi proto, že nad tím pořád přemýšlím a konec mě dá se říct "dojal" ()