Architekt ze San Francisca Max Klein (Jeff Bridges) vidí najednou věci zřetelně. Už ví, že život je dar a čas příliš krátký pro všechny zanedbatelné malichernosti a zlobu, která doprovází naše všední dny. Změnil se od doby, kdy pohlédl smrti zblízka do tváře - a zjistil, že se nebojí. (Warner Home Video CZ)

Estetik 1

Podobně jako Pobřeží moskytů stojí na vynikajícím výkonu Harrisona Forda, Beze strachu táhne Jeff Bridges. Oba filmy jsou ale Weirovy nejslabší. Přesto je to špičková filmařina - málo platné, Peter Weir umí. Docela by mě zajímalo, proč je většina postav židovského původu. Je to náhoda? ()

Dvojirakri

Ze začátku jsem měl dojem, že půjde spíš o nezáživnou mysteriózní věc. Sledujeme chlápka který s jediným škrábancem přežil havárii letadla a je zcela iracionálně klidný, vyrovnaný, jako by se nechumelilo. Postupem času ale divák Jeffa Bridgese pochopí, od momentu kdy se začne vídat s dalšími přeživšími z nešťastného letu sledujeme smutné scénky pasažérů vyrovnávající se se ztrátou blízkých, či posttraumatickým syndromem. Nejsilnější jsou asi chvíle při skupinovém sezení těchto pod vedením psychologa. Velmi zajímavé téma, podařené zpracování a hlavně pak scény ze samotné nehody dělají z filmu Beze strachu nadstandartní podívanou pro citlivěji založené jedince. Fanoušky Star Treku - Nové generace potěší malá role bytosti Q. A Tom Hulce hraje stejně pošahaně jako v Amadeovi. ()

gizi

Čekal jsem víc, než film přinesl, především od Jeffa Bridgese, který zde byl takový nic moc. Potěšující bylo věrohodné zobrazení havárie letadla, ne jak dnešní drahé, ale přesto nedokonalé počítačové simulace. To sice dodalo filmu věrohodnosti, ale celkově děj byl takový rozteklý, spíš jsem se nudil. 55%, 13.7.2012. ()

J. K. Lister

Film se mi zdál velice na úrovni. Dokázal vystihnout psychiku jakéhokoliv člověka v krizové situaci i po katastrově, jak se cítil, o co přišel a jak a co tím i získal. A některé psychické momenty člověk nedokáže slovy ani popsat stejně jako náš hrdina. ()

vinducha

Koncert Jeffa Bridgese , jak jinak . Jeho Samaritán nemá chybu . Nicméně si dovolím poznamenat , že statisticky to vychází nejlíp v ocasní části , když už někdo přežije takovouhle šupu , kdy se letoun rozlomí na několik kusů ,  tak je to těch pár zezadu . Takže tím , že si přesedl těsně za pilotní kabinu by se ve skutečnosti z toho takhle lehce asi jen nedostal a film by tím pádem musel skončit po pár minutách.. ()

dzunes

Ani vela, ani malo pre mna, trocha som cakal viac, malo to zopar peknych hypnotickych zaberov, ale Peter Weir spravil aj lepsie filmy.. ()

stuj

O změně člověka a jeho náhledu na okolní svět a na způsob chování ostatních. O jiném vnímání každodenních věcí, jiném vnímání žití jako celku. Jeden z těch vtahujících filmů, který ovšem nevtáhne každého. ()

Alesss

Možná to řeknu velmi primitivně, ale - je to prostě dobře udělanej film, s dobrými herci, dobrou hudbou, dobrým příběhem, dobře napsaným scénářem... prostě dobrej film, po kterým vám zůstane v palici přece jen něco víc, než jeho název... A mám pocit, že to je víc než dost... ()

majlaan odpad!

No.. Tak takhle tedy ne, přátelé.. Téma zajímavé, ale to je tak vše.. Je to taková nuda, že po dvaceti minutách si člověk raději přeje být jednou z obětí havárie, než pokračovat ve sledování tohoto snímku... Nehledě na to, že je to místama prostě hrozně hloupý a celý je to vlastně úplná blbost. ()

leafroller

Nikdy, sakra, ještě nikdy doposud jsem se z žádnou postavou neztotožnil tak, jako tady s Maxem. (BTW na druhém místě samozřejmě stojí Joker z Dark nighta.) Uvědomění si malichernosti našeho pachtění a poznání skutečných problémů. Poznání života v pravdě. Touha najít spřízněnou duši. Změna životního stylu. A to vůbec nemluvím o ostatních postavách a osudech ve filmu ztvárněných. I jejich motivace jsou zpracovány realisticky a hlavně nenuceně. Každý si zkrátka může vybrat, kterou cestou by se dal on sám. Takže až na ten menší happyend, který se dal bohužel očekávat, jsem nevyšel z vytržení. Jsem nadšený!!! ()