Architekt ze San Francisca Max Klein (Jeff Bridges) vidí najednou věci zřetelně. Už ví, že život je dar a čas příliš krátký pro všechny zanedbatelné malichernosti a zlobu, která doprovází naše všední dny. Změnil se od doby, kdy pohlédl smrti zblízka do tváře - a zjistil, že se nebojí. (Warner Home Video CZ)

lennyd

Max jako jeden z mála přežil leteckou havárii, a ještě při tom stihl zachránit několik dalších lidí. Oproti všeobecnému očekávání odmítá jakoukoliv psychologickou pomoc, i pomoc právníka v žalobě proti letecké společnosti. Sám je totiž přesvědčen, že po této události se stal nesmrtelným, a už se mu nemůže nic stát. Jeho rodinný život se ocitá v troskách. Psycholog jej seznámí s další přeživší, mladou Carlou, která při nehodě ztratila malého syna - doufaje, že se společně z psychických problémů dostanou lépe... Peter Weir si rozhodně vzal zajímavý námět, ale chvilkama mi přišlo, jestli mu to trochu nepřerostlo přes hlavu - a chvilkama zas ne. Velkým plusem celého filmu (kromě námětu, při kterém mi, jakožto člověku bojícímu se létání, běhal mráz po zádech) je určitě herecký výkon Jeffa Bridgese, který v pohodě celý film strhl sám na sebe (a ustál). Ale ani on nezabránil tomu, že jsem se v určitých okamžicích kapku nudil (když zrovna nepadalo letadlo :) )... ()

Brain-D

Už od začátku jsem zacítil kam film povede a co nám řekne jsem si byl jistý plným hodnocením. Jelikož psychologické filmy mám rád a tenhle pohled na život byl skvělý. Weir a jeho režie byla jako "jahůdka" na dortu. Výborné ! ()

Narya89

Velice zajímavý snímek, který ale může někomu přijít zdlouhavý, protože nestojí ani tak na ději, jako spíš na hloubkovém zachycení pocitů přeživších letecké katastrofy. Posttraumatická porucha může mít totiž na základě charakterů postav nejrůznější podoby a podle toho je také je nutné volit metody k jejímu překonání. A jako všechno i traumata vyžadují čas, který zaceluje rány. Ještě bych chtěla zmínit geniální hudbu a závěr, který byl opravdu silný a skvěle zpracovaný. 80 % ()

VanTom

Hutné psychologické drama se pustilo do hloubkové psychologické analýzy posttraumatického stresu (samozřejmě včetně polemiky s Bohem a nutkání vlastního "mesiášství"), vzhledem k výborným hercům a Weirově režii však i přes zadumané tempo celkem uteklo. Bohužel vyrovnání v závěrečné půlhodině mě příliš nezasáhlo, naopak od podbarvení silného katarzního okamžiku odrhovačkou od U2 jsem jej vnímal už jako liturgickou estrádu. Nerozhodně mezi 3 a 4*. ()

Kuny27

velmi povedené drama v hlavní roli s Jeffem Bridgesem..... Hodně dobrý film na zamyšlení :) ... Jeff se zde ukázal jako velmi dobrý herec. Efekty byli ve filmu také velmi dobře a herecké výkony hodnotím velmi dobře! ()

Seti

Zpočátku se Fearless jeví hodně zajímavě a byl jsem velmi zvědavý, kam mě Peter Weir spolu s Jeffem Bridgesem zavedou, ovšem ve druhé půli jim bohužel začne docházet dech a žádnou z dějoých linií se nepodaří dotáhnout do nějakého uspokojivého konce. Celý film tak zůstává dlužen svému potenciálu a pro mě v součtu vyzněl poměrně podivně a prázdně. Pro fanoušky Jeffa Bridgese ovšem povinnost. ()

agass

SPOILER : Dalo by se říct, že Maxi Kleinovi po letecké havárii, kterou přežije, tak trochu mrdne. Naštěstí v dobrém slova smyslu a Max začne značně působit na své okolí. Většina z nás by na jeho místě byla asi dost v prdeli, zatímco tento "hrdina" se cítí být značně posílen jakousi vyšší mocí. Peter Weir opět nezklamal a volba obsadit Jeffa Bridgese do hlavní role byla trefa do černého. Krásný film s parádním koncem. ()

Dzonysek

Už jen samotnej začátek filmu je naprosto rozsekávající.....scéna zachycující paniku po havárii letadla je hodně sugestivní, konečně i sekvence havárie letadla je perfektně zmáknutá. A k tomu Jeff Bridges, kterej v hlavní roli neskutečně válí. ()

derryl

Beze strachu sleduji tento film. Je velmi dobrý. Beze strachu musím napsat, že jsem čekal víc. Je dobře si utřídit myšlenky a přemýšlet, jestli by člověk podobnou katastrofu přežil. ()

simply

Zvláštní mrazivá atmosféra prochází celým filmem. První film kde mi Jeff Bridges seděl vyloženě do své role. Akorat ten konec mohl trošku emotivnější...ale jinak skvělý film ()

mira007

Jeff Bridges v roli člověka, který přežije leteckou havárii a tím si vygumuje veškerý strach a začne se chovat jako vygumovanej. Celou dobu baští jahody, ikdyž na ně má alergii a dělá nezábavný psí kusy. Třeba přesvědčí paní, která přišla o nehodě o dítě, že ho nemohla udržet v ruce, tak provede "opakovaný" pokus, kdy s ní napálí autem do zdi.... Neříkám, že nějakou zajímavou myšlenku autoři říct nechtěli, ale výsledkem je slabý film, kde mne chování hlavního hrdiny po pár minutách iritovalo dokonale. ()

RomanHyde

Vynikající "studijní" záležitost pro psychoterapeuty, velmi přínosná osvěta pro běžného člověka a zároveň hodnotné filmové dílo. Peter Weir podal  v roce 1993 skvělou výpověď o vyrovnání se se zahlcující události, kterou byla účast při letecké katastrofě - tedy posttraumatickým šokem. Příběh čerpá ze skutečné letecké katastrofy, která se udála v Sioux City v USA, kdy během letu stroji s 296 osobami na palubě, explodoval ocasní motor a tím vyřadil veškerou hydrauliku. Letadlo pak přistávalo ve vysoké rychlosti a kokpit byl doplněn o "pasažera", kterým byl instruktor létání a ten reguloval tah motorů, kterým bylo letadlo řízeno. Po dosednutí na letiště, ale mimo dráhu a ve dvojnásobné rychlosti než je běžné,  se stroj převrátil a rozlomil. Zemřelo 111 osob. Film popisuje příběhy dvou přeživších hrdinů, každý se v následných dnech a měsících s touto události "pere" po svém, jejich cesty se spojí a vzájemně si pak pomáhají. Ve filmu je výborně zachycena přirozená reakce na život ohrožující událost  tedy zahlcení, zamrznutí a disociace, vinu z přežití i selhání, ale také léčení ve formě  "vybíjení", kterému může předcházet fáze znovupřehrávání, a znovuvyjednávání :) Ne nebojte se.. tohle jsou psychologické pojmy, ovšem ve filmu perfektně použity a odehrány. Jeff Bridges je opravdu naprosto vynikající - jedna z jeho nejlepších rolí. Závěr filmu je doslova bechderoucí! Za mě doposud nejlepší film na téma - trauma. ()

Jeremiah

Občas si říkám - nemusí být zase až tak špatné zbavit se strachu ze smrti, ztratit pud sebezáchovy, říkat pravdu, dělat dobré a správné věci. Bohužel je kolem nás tolik zla a špatnosti, že tyto vlastnosti, které by měly být kladem, jsou vlastně vnímány jako "vada na kráse". A to není dobré ! Dobrý nápad, slušně zahrané, ale pro nereálnost - silnější 3 * . ()

Rokle

Byla to poměrně zvláštní podívaná. Ale co taky čekat od Petera Weira, že? :) Film plný otázek, jenž nás nutí zamýšlet se nad podstatou života. Jak se změníme po tragické události, která nám místo klidu přinesla vzruch okolního světa. Dokážeme ustát všem nástrahám života, jenž nemůžeme ani nechceme kontrolovat? Je možné vytvořit si za těchto podivných okolností přátelství, které ostatní (včetně manželky) nemohou pochopit? Dlouho jsem neviděl snímek, po kterém jsem nemohl ihned po zhlédnutí napsat komentář a musel jsem si nechat den na rozmyšlenou, co vlastně chci napsat. Nejen to dělá Weirovo drama zajímavým a netradičním a zaslouží si vaši pozornost. ()

ještěžiju

No scénář tohoto filmu chtělo propracovat. Dal bych klidně jen dvě hvězdy s tím, že na toto prostě znova koukat nemusím. Ale závěrečná scéna pádu letadla je natolik sugestivní, že jsem jednu hvězdu přidal. Akorát se nebojte krve, či jiných reálií, protože to v tomto filmu k jeho velké chybě blahosklonně přešli. Toto bych pouštěl těm nerozhodnutým, kteří neví, jestli mají do té létající konzervy nastoupit či nikoliv. Já tedy jako malý několikrát letěl, no už sem získal daleko pesimističtější názor na svět, abych do letadla ani náhodou nevlezl. Ale zpět k filmu. Herecké výkony spíše standard .. vedlejší postavy mohly dostat o trochu více prostoru. Turturro neměl moc šancí to rozjet, role nebyla dělaná na něj. Perez mi tam moc nesedla .. její roli bych dal schopnější herečce.Nominaci na Oscara ani nehodlám moc komentovat. Ve vedlejších rolích jsou spíš nominovaní herci za nějaké zásluhy či co, Perez už jsem viděl hrát hodněkrát přesvědčivěji .. Od filmu prostě nic nečekejte a film vás možná překvapí a ke konci filmu se připoutejte. :-) ()

Kingjiri

A tohle bylo jako co? Bojim se lítat letadlem, ale ještě větší strach mám teď z toho, že bych tohle měl vidět znova. Peter Weir by měl změnit příjmení na Weird, protože tohle bylo fakt divný. Několikrát jsem během projekce přemýšlel, že to vypnu, ale nedalo mi to a čekal jsem aspoň na nějakou pointu. Žádná nepřišla, nebo mi unikla, každopádně jsem byl skoro celou dobu otrávenej jako indiánskej šíp. A rozhodně to nebylo proto, že dramata nejsou mým žánrem. Jedna hvězda za sympatický herecký obsazení. ()