Marrty3

Kouzelné. Jeden z nejsilnějších snímků z Jimem Carreym, který jsem kdy viděl. Naprosto dokonale zahrané. Jim je opravdu PAN HEREC. Není to jen ten gesty proslavený komik, ale i neuvěřitelný mistr v emočně náročné roli. Nápad filmu je brilantní, takový Jurský Park kde je T-Rexem "prostý" člověk. Takže režie a samozřejmě i scénář hodnotím taky velmi kladně. V této podívané se každý najde své, drama, emoce, vtip, romantiku a v neposlední řadě napětí. Inteligentní, lidské, dojemné a mohl bych pořád dále komentovat, ale rozhodně bude pro Vás lepší, když se na tento skvost podíváte sami. ()

barcaacrab

Sledují ho každý den několik hodin po mnoho let. A když jeho televizní život skončil - "Koukni se, co dávají na jiném kanálu." ... Je snadnější prožívat jiný život a žít na úkor jiného člověka. ()

Rozjimatel

Oceňujem veľkú originalitu snímku, jeho inteligenciu a tiež veľmi dobrú dramaticko-komediálnu zápletku. Celé to skvelo ťahá Jim Carrey. Čím viac filmov s ním vidím, tým viac oceňujem jeho herectvo, hlavne odvtedy čo prestal šaškovať v tých jeho streštených rolách a začal hrať v rolách dramatických. Aj keď mi rozum vraví, že filmu nie je veľmi čo vytknúť, že je po formálnej aj obsahovej stránke perfektný, pocitovo mi do dokonalosti niečo chýba. Je to zrejme rukopisom režiséra, ktorý mi nesedí 100-percentne, čo sa mi potvrdzuje aj pri ďalších jeho filmoch. ()

willis

Tak tomu říkám viruální realita!! Carreymu tenhle film sednul a dokazuje, že je schopen, když nedělá stupidní ksichty, i něco zahrát. Hlavní kladem je ale především scénář a způsob jeho zpracování. ()

dehlie

chceme žiť vo svete pretvárky? je náš samotný život trochu ako život trumana burbanka? myslím, že v istom ohľade od neho nemáme ďaleko. truman show je jeden z najoriginálneších filmov 90-tych rokov. obžaloba mediálneho sveta, umelého sveta našich dní. a nielen toho. analýza tohto filmu a jeho momentov by bola na dlho. výkon jima carreyho netreba zdôrazňovať, avšak famózna je aj laura linney čoby herečka-manželka a reklamná opička a samozrejme ed harris. malé upozornenie na záver: tento film rozhodne nepúštajte schizofrenikom! na záver: "v hlavě kameru nemám!" ()

KatRi

V době, kdy film vznikl, jsme v Česku ještě ani netušili, co je reality show. A to je nutné si uvědomit, protože i dnes - po deseti letech - tento film nestrácí na své působivosti a aktuálnosti, leč to možná zní jako klišé. Odjakživa se podobným příběhům říkalo utopie, jenže v době Big Brotherů, Výměn manželek a podobných voyeurských projektů už třeba ani nejsou tak daleko od skutečnosti...i když...trošku mě znepokojoval fakt, že stále se opakujících scén si protagonista všiml až ve třiceti?, že byl po odhalení tak klidný, tak smířený, tak nevyzařující očekávání něčeho nového a nepoznaného...ale co už. Nikdo není dokonalý. ()

M.I.K.E.

V momentě, kdy tato smutná (aspoň pro mě) show skončila, jsem okamžitě trhl hlavou a zkontroloval očima všechny rohy místnosti, abych se přesvědčil, že mě nesledují žádné kamery. Tak moc mě tento nepopsatelný snímek pohltil. Jako malý jsem si často hrál se svou fantazií a nejednou si řekl : ,, Co kdyby,..." a jednou, při tomto fantazírování mě napadla úplně stejná myšlenka jako pana Niccola při psaní tohoto scénáře. Díky této shodě jsem k Truman Show získal skoro srdeční vztah. O to víc mě shockuje jak děsivá a krutá by tato myšlenka byla. Mám bohužel zlé tušení, že za pár desítek let se rozhodne nějaká americká společnost ,,vymyslet" život a svět nějakému jedinci, tak jako se to stalo Trumananu Burbankovi v téhle geniální podívané. ()

Vejrrr

Fascinující a intenzivní snímek. Vsadím se že z těch devíti tisíc lidí co film ohodnotilo, rozhodně nezapomněli na Trumana a jeho příběh, protože film je jednoduše nezapomenutelný. A bojím se, že za takových 100 let to tu máme v reálu... :) ()

Delaney

Výborná - mozek masírující - a zároveň oddechová komedie s příjemným humorem a perfektním nápadem... Film, který jednoznačně pobaví. ()

Cement73

Ten film má tak skvelý námet, že ten zatieňuje akúkoľvek nedokonalosť. Človek len čučí ako to všetko dopadne... Podľa životná rola pre Jima Carrey-a. Je až neuveriteľné ako skoro po uvedení tohto filmu sa roztrhlo vrece zo všetkými Big Brotherami a inými podobnými bull-shitami... Standing ovations ()

Dallas

Jeden z naoriginálnejších nápadov prevedených na filmové plátno. Carey aj Harris sú skvelý. Aj všetci ostatný herci hrajúci hercov sú výborný. Parádna satira. Ja viem, že ak by tá relácia bola skutočná tak ju nepozerám, ale toto je skrátka super. Hlavne tie reklamy:.....Truman Show je skvelý film vážený. A možete ho pozerať aj viackrát. Pre mňa tam mohli ešte vsunúť scénku ako Truman rozbije hubu Christofovi. Ale aj tak je to skvelá show. 90% ()

evil_ryu

Veľmi originálny nápad, dobre zrežírovaný, dojemne vtipný ale zároveň strašidelný, čo dokážu ľudia spraviť pre peniaze. Ja by som sa až tak nedivil keby niečo podobné, niekto, niekedy zosnoval brrrrr. Zaslúžených 5* ()

1945

Natočím film o týpkovi, který se narodil pro televizní show. Televizní společnost ho prostě a jednoduše adoptuje. Tento muž na konci jinak z 98% nudného filmu zjistí, že žije ve fiktivním světě, který pro něj vytvořili filmaři. Tak z něj s menšími potížemi uprchne dveřmi s nápisem EXIT. A to je vše přátelé :-D Udělte mému filmu 88%, vždyť je přece skvělý a geniální! ()

ekomo

Nový důkaz kam až sáhá moc televizní zábávy, ale i jak je pomíjívá v jednom z nejoriginálnějších filmů. Jim Carrey ve své druhé životní roli po Věčném svitu.. ()

simply

Nadčasový snímek ze kterého místy až mrazí...jednoznačně nejlepší Jim Carrey, překrásná hudba...s postupem času mi k srdci přirůstá víc a víc. ()

Me6i

Carry je skrátka boží herec - zatím mě nikdy nezklamal, navíc tenhle film ocenuji také za neotřepaný nápad ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall