Saur.us

Výborný nápad, výborné provedení (počínaje neskutečným skutečným městem a konče záběry skrytých kamer), výborný Carrey. Bohužel ale také nedořešený scénář a špatná gradace v závěru filmu. Ale i přes to parádní zamyšlení o celosvětovém fenoménu zvaném Reality show. Jak daleko se dá ještě zajít? ()

Silencia90

Skvělý Jim Carrey opět nezklamal. Téma filmu je jedinečné. Když jsem byla malá, párkrát mě napadlo, jestli náhodou někam nepřijdu a všichni se mi nevysmějou, že je to všechno jen habaďůra na mě a že mě všichni sledují, aby se ostatní dobře bavili. Tak nějak mi to tenhle film připomněl. Dojemný a carreyově vtipný film s výbornýma hercema. ()

goniss

Emotivní, zábavný a místama dramatický film, který mě zaujal. Konečně další pozitivní hodnocení, tentokrát nemám co vytknout. Prostě skvělá podívaná, já osobně podobných filmů moc neznám. Dobré :-) ()

Chundys

Opravdu vynikající nápad. Skvělý Carrey a Harris. Co byste udělali vy, kdybyste byli celý život filmová postavička? Skvělé, skvělé, skvělé... ()

jandula00

Velký Bratr tě vidí! Skvěle propracovaný snímek s geniálním námětem, který mě vtáhnul hned v první minutě. Jima Carreyho zrovna nevyhledávám, protože mi komedie (!), ve kterých účinkuje přijdou většinou jednoduché a snadno zapomenutelné, ale jako Truman je prostě skvělý. To samé platí o mém oblíbenci Edu Harrisovi, který zahrál režiséra také na jedničku a jeho charisma je prostě neskutečné. Celkově velký filmový zážitek - neobvyklá myšlenka, parádní hudba a jednoduchý, ale o to emotivnější konec dělá z Truman show film, který nezapomenu a doporučím:). ()

zahadum

Originálny a nadčasový kúsok...oceníme ho dupľom až teraz v dobe rôznych reality show....film je to mimoriadne smutný a tá sila ktorá ho ženie za slobodou priam preteká z TV ! ()

Matli

Znovu a asi po třetí viděno zhruba po 10ti letech a opět na mě tento film hodně dobře zapůsobil. Originální, dojemný, skvělej Carrey a Harris. Co víc dodat, to se musí vidět! 84% ()

frolish

Napad za milion. Vynikajuco spracovane a zahrane, na prve pozretie to bol absolutny uzas. Pri druhom pozreti (po rokoch) tam tie emocie uz trochu chybali, ale originalitu a posolstvo, prednesene takto bravurnym sposobom, treba ocenit. 90% ()

Eragon93

Poprvé jsem viděl film s Jimem Carreym, který mě bavil... do mých oblíbených herců má sice daleko, ale překvapil hošánek. Nejlepší byl ovšem řízek ve vaně. Dobrou noc, dobrou noc a dobrou noc! ()

3T

Soukromí je osobní oblast jednotlivce nebo skupiny (například rodiny). V češtině zahrnuje schopnost či právo zadržovat informace o sobě, ale také hmotný a myšlenkový prostor subjektu. Wikipedie ()

Amper01

Nevím jak koho, ale aniž bych byl paranoidní, přece mě na základě tohoto filmu čas od času napadne, jestli náhodou také nejsem jen sledovaná figurka v hraném světě... Aneb jak je uvedeno v zajímavostech - Trumanův přelud :-D ()

Tet.Ew

Když jsem film viděl poprvé hned jsem věděl že jsem viděl něco jedinečného. Něco na co jsem ještě dlouho myslel a co se řadí do mé sbírky nejlepších filmů všech dob. Jim vynikající a soundtrack ani nemluvím. Povinnost pro každého filmového fandu. ()

Katie88

Uvědomuju si, že mám docela velký zpoždění s tímto skvělým filmem. Řeknu to asi takhle - být to film natočený v posledních 15ti letech, plný počet bych nedala, ale na tu dobu je to perfektní nápad se skvělým zpracováním! Od začátku jsem věděla, že je to reality show, ale ve snu bych si nemyslela, že takových rozměrů, proto bylo pro mě objasnění i zároveň dost překvapení. Z počátku humorný snímek se mění v dystopií a nutí člověka se hlouběji zamyslet -na 90ky opravdu skvost.  ()

kostej_

Plytkost a klišovitost se z filmu neztratí pouze tím, že ho postavíte na poměrně originální myšlence, kterou nakonec ani příliš nerozvedete. Přeceněné pozlátko. ()

Zalost

Dobře, na komedii jsem se tu smál opravdu málo. Ale jako film vyprávějící hezký příběh, jak se jeden muž ze zajetí televizní show vymanil, je Truman Show skvělé. Carrey dokázal, že jeho herectví není založeno jen na grimasách a že to zvládne i bez nich, zbytek herců tvoří skvělý doplněk, samozřejmě v čele s Edem Harrisem. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall