Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

Jango_Fett

Opravdu zábavný, napínavý a akční film který provází občas vtipné scénky. Musím dát ale hvězdičku dolů za přehnanost některých scén. Tam kde by se normální člověk zmrzačil projde Cage bez jediného škrábnutí. Myslím tím třeba závěrečnou scénku kdy jede na motorce a při jízdě se chytá hasičského auta. Vím jedná se o akční film, ale mě tohle právě na akčních filmech štve :). ()

peto12

Tak tento film najviac uznávam od Nicolasa. Nesklamal ma v tomto napínavom akčom kúsku o lietadle. Samé akčné kúsky, dokonalé triky, jak napr. vypadne z neba mŕtvola na auto. Naprosto dokonalé. Dávam 10 z 10. ()

Jonash87

Celý film je na jasné 4 hvězdy, napínavý, akční, ale i vtipný... ale ten konec se "zdemolovaným" Las Vegas mu to kazí... Čtyři hvězdy sem dal, když sem to viděl poprvé. A sice je nechám, ale jinak to je tak na 70 %. ()

Martin741

Vyborny film od rezisera Simona Westa. Perfektny scenar, vyborni herci Malkovich, Trejo, Buscemi. Vsetko je to chutne okorenene dialogmi a akcnymi scenami, takze 89 % ()

rakovnik

Emotivní, akcí neskutečně nabitý a velice málo předvídatelný film, skvěle obsazený, spektakulární, prostě jeden z nejlepších akčních filmů devadesátých let. Smutné oči hlavního klaďase v kontrastu se syrovou brutalitou vás nenechají klidnými a vy se třesete, držíte palce, odvracíte oči, tajíte dech, prostě film prožíváte, jen abyste pomohli hlavnímu hrdinovi. Snad jen ten "kemron" v dabingu působí trochu křečovitě. ()

kaposlav

Český dabing je lepší a za tým si stojím, a rozhodne to platí pri akčných filmoch, ale toto je totálna výnimka. Con Air v slovenskom dabingu prevalcoval a porazil český dabing. V češtine som to videl dvakrát, ale to sa nedá zrovnať, koľko humorných scénok sa v preklade stratilo, alebo to skončilo len dialógom do počtu. Zrejme preto som to práve v slovenčine videl 10-15 krát a to väčšinou z VHSky. Rozhodne medzi žánre by malo byť pripísané komédia, ale západní susedia, čo to videli v češtine tomu nebudú isto naklonení, lebo v českom dabingu im pri filme moc do smiechu teda nebolo. ()

Hennes

Napětí ano, akční ano, herecky ano, ale ty přehnané nesmysly zejména ohledně přistávání letadla atd. Vždyť při těch manévrech museli zabít víc lidí, než měli všichni ti vrazi do té doby na svědomí. ()

vydumnica

Con Air tak pekne začal, ale potom to už bolo niečo ako Smrtonosná pasca, len veľká časť filmu sa odohráva vo vzduchu. Niektoré hlášky boli trefné a aj trochu vtipné, nájde sa tu niekoľko originálnych situácií, ktoré som ešte v nijakom filme nevidela. Dej by aj bol zaujímavý, ale tej akcie, bitiek a výbuchov, spotených a krvavých tiel tu je tak veľa, pre mňa veľa. Páčil sa mi začiatok filmu a koniec😄 tiež soundtrack, predovšetkým skladba "How Do I Live" a potom niektoré zábery z lietadla. Nicolas Cage ma prekvapil v úlohe akčného hrdinu, asi nie som na ňho zvyknutá, hodil by sa mi tu viac Tom Cruise :-). Najväčším a milým prekvapením pre mňa je Monica Potter, mne známa zo seriálu Parenthood. [Videné v kine, Kult-Sneak-Preview, Cineplex Mannheim - ozaj, fakt je Con Air kultový film?]. 60%. ()

Jino

Dobré ale ne tak jak jsem čekal. Je tam hodně hollywoodských hvězd což je dobré lákadlo, ale mě to nějak nestačilo, možná mi tam chyběla větší akce. Ale i tak si tento film zaslouží pozornost. ()

Petoss1

Aj tak je to typický americký film s tentoraz vlasatým Nicolasom Cageom, ktorý ma niečo do seba. Herci kvalitní, najmä Danny Trejo, akcia na jednotku, ale príbeh je slabší. 75% ()

O´Neill

Super snímek. Neoplývá sice nějak extra propracovaným scénářem, ale o to více vás potěší perfektně zahrány role, skvělý výběr hudby a v některých stopážích i vtip. Super :) ()

Aelita

Nemám slov. Nejvíce mi učaroval bleskově schnoucí růžový králíček a nezničitelnost padouchů, z kterých by se měly dělat pancíře tanků. ()

BarryLyndon

Pro mě doslova srdeční záležitost. Táta mě na to kdysi vzal do kina, mohlo mi být tak 10. Zatímco on tam házel jednoho piváka za druhym, já měl s sebou větší balení popcornu a coly, než jsem byl sám a v půlce filmu jsem dostal pár facek za to, že půlka putovala na podlahu. :-) S králíčkem mezi sebou hláškujeme do dneška :-) Mámě jsme museli říct, že jsme byli na Lhář, lhář s Jimem Carreym 9/10 ()

Streeper

Pod dlouhé době film, který mě dokázal nadchnout ve všech směrech. Na jedné straně záporáci v čele s Johnem Malkovichem a na druhé straně dobráci v čele s Nicolasem Cagem a Johnem Cusackem. Herci, kteří umí hrát dokázali z tohoto filmu udělat neuvěřitelnou podívanou. Rozhodně vás to nebude nudit. Při závěrečné scéně, kdy zněla píseň 'How Do I Live' jsem prostě slzy neudržela. ()

joker.george

Jednou bych chtěl podobný film vidět v kině. Zábavná akční pecka přibližující se největším devadesátkovým klasikám s neustálým přívalem hlášek a spoustou vyprofilovaných a charakterních postav, jimž i na malém prostoru kraluje Steve Buscemi. A na absurdně přepálené finále se ani nedokážu zlobit, i když rozbíjí předchozí snažení celého snímku a přináší zbytečný patos. ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)