Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

adamix

Nepriame pokračovanie Skaly, len bez škótskeho nadherca, ktorého nahrádza partia nebezpečných ksichtov a so všetkými prvkami akčnej zábavy vyzdvihuje tento trhák k tomu najlepšiemu z deväťdesiatok. Tona hlášok, skvelých momentov, trochu emocionálneho pátosu, ale nenájdete tu jedinej chyby. Cage tu vyzerá ako Tarzan, Malkovich tu hrá asi najväčšieho zmrda za celú svoju hereckú kariéru a Buscemi je vzdialený Lecterov bratranec. Brilantné. ()

Baudelaire

Rychlé, dynamické, drsné, stylové, zlé, prostě Con Air. Nicolas Cage je také rychlý tvrdý, charismatický, stylový, zlý, ale i hodný. Film má dostatečnou dynamiku, je šikovně sestřihaný a celkově je to prostě dost solidní akce. ()

weasel.p

Snímek,který svým nadhledem (doufám,že to byl záměr) paroduje klišé akčních filmů. "Správňáctví" hlavního hrdiny a akční scény dovádí do absurdna. ()

Weirdman

8/10... Super akcia, skvelé ostavy, smršť hlášok (Pohni sa a zajac zomrie!), čierny humor... Skvelá zostava, len celkový dobrý dejem kazí kopec logických kiksov v scenári. ()

Mata84

Filmy z vazenskeho prostredia ja mozem a tento patri k najvydarenejsim. Nicolas Cage a John Malkovich sa svojich postav zhostili naozaj bravurne a dokonale zapadli do tohto nelutostneho prostredia. Takisto nesmiem zabudnut na uzasny vykon Steva Buscemina, je to dokonaly psychopat :-) ()

Do-Do

„Con Air je najlepší film všetkých dôb. Ten film má úplne všetko. Je tam John Malkovich a jeho herecké umenie. Nicky Cage a jeho akcia(+ láska k milovanej manželke a dcérke, ktorú nikdy nevidel - fakt dojemné), Buscemi a jeho humor, John Cusack pre gejov. Každý si tam nájde svoje, nie?“ ()

hRob

Výborný relaxační akční film. Dokonce i po opětovném podívání nepůsobí nudně a herecké obsazení dává filmu punc "velkoleposti". ()

Filipes

Cage je správný taťka, Cusack je policejní nýmand, Malkovich je k nepoznání a Steve Buscemi s image doktora Lectera je nevšední. Celé dohromady je to však zábavné a s podivem kvalitně zábavné. ()

rafix

Výborný akční snímek s nejlepšími hereckými esi, jako je - Nicolas Cage, Danny Trejo, John Malkovich a John Cusack. Dobře jsem se bavil. ()

Vegavinc

Buď je to tim, že opravdu nemám rád Nicolase Cage, nebo tim, že nemám ani příliš v lásce Johna Cusacka. Ne, je to tim že nemám rád Con Air. ()

Seuata

Velice, ale vážně velice dobrý akční film. Ne... kecám... Velice skvělý akční film!!! Nikolas Cage svou roli zahrál nádherně, až mě málem napadlo, jestli nebyl někdy ve vězení :D Myslím, že takhle dobrý akční film dlouho neuvidíme. Film, kde by bylo namícháno tak akorát napětí, akce a to i s trošickou romantiky a zábavy. Nepředvídatelný snímek, který rozhodně stojí za shlédnutí. (A to nejednou) ()

akcul

Cage mi normálně nevadí, ale tady s těmi podivnými vlasy trošku ano:-) Ještě na pozadí pompézních výbuchů a máme tu Ameriku jak prase! Přesto je to velmi dobrý akční film: zábavný, napínavý, plný správných zloduchů! Malkovich a Buscemi - nenapodobitelní hajzlíci, na které zíráte od první scény, kde se objeví. Buscemiho postava nezapře inspiraci Hannibalem Lecterem (maska při převozu i onen závěr). John Cusack jim zdatně sekunduje i s dalšími členy vezeňské sebranky. Con Air zkrátka baví! Jen ten klišoidní Cage je místy až úsměvný. ()

gotham

Skvělý akční nářez z produkce Bruckheimera, který jako vždy nešetří přestřelkami, výbuchy, honičkami. Opravdu je na co se dívat, hlavně se v příběhu moc nevrtat a nepřemýšlet. Je to takový typický hollywoodský blockbuster, ale narozdíl třeba od Armageddonu má svojí kvalitu, navíc s vynikajícím hereckým obsazením, jen ten John Cusack se mi tam moc nelíbil. 80% ()

milanko8

Jak tak koukám na to hodnocení tady... 77 % - to není zrovna málo. Tak jsem se teda na to podíval, když mě to doporučila i jedna osoba blízká mému srdci. O tomhle filmu jsem měl povědomí pouze z upoutávek na tv nova (když jsem zrovna šel kolem televize), takže mě to trochu děsilo... No a teď můžu říct, že tento film patří přesně na tv nova - aspoň tak 3x do roka... Nebudu ho kritizovat, jen vyzvednu Malkoviche a Buscemiho, kteří jsou aspoň trochu stravitelní. Úplně poslední záběr z casina je jak z jinýho filmu - je totiž vážně dobrej (divím se, že jsem do toho konce vydržel). Haháááá - a teď koukám, že po mým hodnocení to kleslo na 76 % :D... tak aspoň něco :D ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)