Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

zdepapepa

Správně popcornově akční "devadesátky". Nabouchaný roster herců, testosteron teče proudem a necelá dvouhodinovka ubíhá veselým tempem. Příběhově to bohužel není žádná sláva, ale ne vždy se člověk chce dívat na nějaké věci pro zamyšlení. Občas to chce spoustu akce opepřené násilím a hláškami. ()

E..

Tenhle film mi zas tak moc neseděl..možná je to tím, že akčních filmů s Nicolasem Cagem už mám dost a taky to ani není zrovna můj šálek čaje. Celkově mě to nijak zvlášť nezaujalo..je pravda, že akce tam bylo dost..ale Nicolasova role je až moc "vyumělkovaná"..příběh vězeňskýho klaďase, který chce za svoji holčičkou, ale bohužel mu v tom zabránila tlupa věznů, co celej film jen dělá samej bordel.. Vyzvihla bych ale povedeně zahranou postavu pedofilního vězně ztvárněnou Stevem Buscemi, který se jako vždy na tuto roli perfektně hodí. Pro odreagování můžu doporučit..sweet home alabama.. ()

Ellmariachi

Díky TV jsem si dal po šíleně dlouhé době opáčko. No a za sebe musím říct, že nadšení které si pamatuji z videokazety, hodně vyprchalo. Vlastně mě až překvapilo jak málo je zde akce. Navíc si pamatuji, že konec mě vcelku dost bavil a tak jsem se na něj těšil. Ale teď to do sebe nějak nezapadlo. Co je ale super jsou výkony herců. Jak banda kriminálníků, tak Cusack vynikající. I ty kecy zněly tak nějak fajn, když se do sebe hovádka postila. Přiznám se že to celé dopadlo hůř než jsem čekal a než jsem si pamatoval. To zase ale neznamená, že bych se nudil. Jako akční nadstandartní béčko, navíc skvěle obsazené to funguje a můžu ty své letité 4 hvězdy nechat. 70 procent. ()

Džejkop

Banda zločinců v akci, plné letadlo úchyláků, vrahů, zlodějů a dalších kriminálních živlů se snaží dostat na svobodu. Steve Buscemi jakožto sexuální deviant je naprosto úchvatný a Cage jako Cameron Poe taky stojí za to. Celkově je to pohodový akční nářez. Od pěti hvězdiček mě jen zrazuje přeci jen moc kýčovitý závěr. ()

GodComplex

Neskutecna 90's over-the-top akcni party na kterou dorazili snad uplne vsichni. Simon West v tom ma jasno, Con Air jsou Expendables 90tych let v letadle plnem nejvetsich uchylu. Fun. 8/10 ()

Vojcl

Dnes již klasický akčňák, který dokonale splňuje vše co se od daného žánru očekává. Vyvážené tempo i napětí, charismatický hrdina, celá plejáda skvělých herců (asi nejlepší ze všech je masový vrah Stevea Buscemiho, který si tu roli vážně užil, viz hláška "jednou jsem si z jednoho chlápka ušil pěknou vestu").. Vizuální stránka jako vždy perfektní!!! Snad jen to zbytečně natahované finále s automobilovou honičkou si režisér mohl odpustit, ale i tak jsem dost spokojen!! Nefalšovaná popcornová zábava, nutno vidět.. ()

buldock

Největší problém filmu tkví v tom , že je v něm na můj vkus poněkud málo akce. Pro mě neznámý Simon West nám nabízí prakticky jen dvě větší akční pasáže (byť velmi dobře natočené) , ale na druhou stranu film vyvažuje dostatečnou zábavností , výborným výběrem herců a hlavně vysokým tempem. Velmi dobrý popcorn , který u mě ovšem na nejvyšší metu o chlup nedosáhl. Skála je prostě lepší. ;-)Film: 81% ()

mr.ricky

Hvězdně obsazený film z vězeňského prostředí plný skvělých akcí. Kdo má tento typ filmů rád, si ho rozhodně nesmí nechat ujít. Cage perfektně sedí do role Camerona, suverénní Malkovich v roli vůdce a mnoho dalších osobitých herců včetně Dannyho Treja v jeho klasickém podání. I když se tento film okouká, stále se dá na něj dívat a vychutnávat si jeho atmosféru. ()

Bat55

Úžasný film s prekrásnou (hoci len krátkou) romantickou líniou a motiváciou hlavného hrdinu vrátiť sa za svojou láskou a dcérou. Osobne, pre mňa veľký zážitok, špička akčného filmu a pieseň "How do I live without you" je fantastická, rovnako ako soundtrack. Nicolas Cage a John Cusack sú neskutoční sympaťáci a Monica Potter je nádherná. A zloduchovia stvárnení hercami ako Danny Trejo, John Malkovich či Steve Buscemi boli asi tou najlepšou možnou voľbou. Slza na konci filmu pod mojimi očami ešte nechýbala. Srdcovka. /95%/ ()

SarumanKo

Šťavnatá vec... Tak dobrú akciu som dávno nevidel. Výborné herecké obsadenie - kôpka viac-menej skutočne drsných charizmatických ksichtov (a aj tie, ktoré tam nepatria, v tomto prípade pasujú, napr. Cage či Cusack) spolu s neuveriteľnou gradáciou a vtipom vytvárajú jeden z najlepších akčných thrillerov. Je to natrieskané hláškami, no neznásilnené súčasnými metódami niektorých režisérov. V mnohých scénach okato svieti Bayov rukopis, no to žeriem aj s navijakom. Na Skalu to nemá, ale pridať tomu dve výborne natočené akčné scény naviac, a umriem blahom. Českí bratia by povedali: kulervoucí nářez. Nič viac, ale ani nič menej. (80%) ()

gogos

Nepochopím tak vysoké hodnocení. Ale od začátku. Námět filmu a příběh první poloviny je hodně slušný, výběr herců je taktéž vydařený (potěší hlavně Trejo, Malkovich a Buscemi). Akční pecka s výbornými efekty a rozsáhlou výpravou je tak efektní, že až nemůžu pochopit, jak to všechno mohlo stát "jen" 75 mega. Hudební a zvuková stránka má nominaci na Oscara zcela oprávněně. ALE! Co to má být za závěr a vůbec druhou půlku snímku? Tak debilně klišovitej film plnej stupidních hlášek, scénáristických výbuchů a ukázek toho, jak v americe uplně každej debilní, až na jednoho agenta a hromadu vrahů, se jen tak nevidí. Přiznávám, že v druhé půlce jsem jen nechápavě kroutil hlavou a musel se smát nelogičnosti a stupiditě. I přes tyto negativa si za svou akčnost a efekty, výbornou hudbu a zajímavé herecké obsazení zaslouží Con Air horší 3* ()

harfuska

No poviem vám, do lietadla s takýmto osadenstvom by som si lístok kúpila už v predstihu. Pasažieri sú exkluzívni a ich rozmanité chúťky dokážu v človeku vyvolať neskonalé pocity úzkosti. Avšak žiadne strachy, sedí tu s nami totiž aj jeden sladký nabušený svalovec, s kudrnatou ofinkou a králičkom v ruksaku. A ten, keď chytí spravodlivosť do vlastných rúk, tak to len začnú lietať triesky z palubovky. Ale nebude to žiadna legrajda. Banda drňákov sa vie tiež dobre oháňať päsťami. A jak sa dostanú ku kvérom a zmocnia sa lietadla, to len začne poriadne rošambo. Našťastie Nicolas nieje žiadne B-éčko a vie, čo na tých uslintaných hajzlíkov platí. Masaker, jak sa patrí! Škoda, že nejde zohnať spiatočnú letenku. ()

Desperado

Plnokrvná akčná zábava bez zbytočného premýšľania a vyšších zámerov. Zároveň výborný debut a labutia pieseň Simona Westa. ()

MATADOR

Další z řady výtečných filmů s Nicolasem Cagem. Nádherné akční drama, které si budete užívat kazdou chvilkou. I další osazenstvo filmu je báječné a jako krásnou odměnou Vám bude Monica Potter. Akční film, který Vás nakonec i dojme! ()

Thomassi

Výborný akční snímek, jeden z nejlepších, který Nick Cage natočil. Parádní scény (vrakovišté letadel, Las Vegas) a dobré herecké výkony, především Malkovich, Cage a hlavně Buscemi, kterému role parádně sedla. I když konec byl skrze americký, musím dát 80%. ()

Herr_Flick

Soubor ctností a opět nepřemožitelný Nicholas Kim Coppola se utká s tím nejsmrtonosnějším na světě hned po Justinu Biebrovi! Samozřejmě že v americkém akčňáku nesmí chybět asistence ultrageniálního až jasnovideckého agenta v podání Johna Cusacka, kterému klacky strkají pod nohy jeho natvrdlí kolegové. Spousta hvězdných herců, spousta ohně, spousta mrtvol, spousta nesmyslů. Ale koneckonců, proč ne? Bavil tehdy, baví dneska, pátá ★ za Buscemiho ()

katuska138

Dokud byli ve vzduchu, tak to bylo super. Zábavné, originální, moc zajímavé. Ale jakmile přistáli, všechna atmosféra šla do háje a stala se z toho jen další nudná, tuctová honička. ()

Derek

cage po skále opäť v akčnej úlohe. ide o mierne nadpriemerný film, ktorý si štvrtú hviezdičku zaslúžil len vďaka výbornej plejáde záporákov (všetci sú skvelý, ale absolútne naj je buscemi-ktorý snaď ešte v nijakom filme nesklamal). v porovnaní so skálou nemá con air šancu uspieť, ale ide o celkom podarený film............ vydene po niekolkych rokoch a som dost prekvapeny ako malo akcie a ako zle je natocena (hlavne suboj cage-a v lietadle je zle zostrihany a spatne pouziva hudbu, prestrelka na vrakovisku je tiez odbyta), vsetko to vazne zachranuju trestanci ktori su vynikajuci a hlaskuju jedna radost (hlavne malkovich je neskutocny)... ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)