Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

andrewz

Nicolas Cage natočil krátce po sobě tři vysokorozpočtové akční snímky, a tak by mohl člověk snadno nabýt dojmu, že nastal pravý čas pro otřepané „kvantita zvítězila nad kvalitou“. Překvapivě toto tvrzení ani v jednom případě neplatí – každý z nich má prostě něco do sebe. Con Air boduje hlavně neskutečně sympatickým trestancem Poem. Cage, jenž jej ztvárňuje, si sice svým (ne)hereckým projevem opět zahrává s divákovou důvěrou, ale vzhledem k jeho charismatu mu tuto nerozvážnost velmi rádi odpustíte. Zdatně mu sekunduje John Malkovich v roli hláškujícího záporáka, který si to na závěr po zásluze pořádně odskáče, a za zmínku stojí i parádně vyšinutý vrahoun v podání Steva Buscemiho. Bruckheimerova produkce se nezapře: megalomanská akce, moře vojenské a policejní techniky a ryzí chlapáctví, na druhé straně občasný patos, děravý scénář a postavy se superhrdinskými vlastnostmi. Debut Simona Westa zajistí zábavu i napodruhé, nechybí mu tolik kýžený nadhled („Tady už mě nepřekvapí vůbec nic... “ nebo „Vyhlídkové lety strýčka Boba“) a nabízí i špičkový, téměř kultovní český dabing – dnešní produkce může jen závidět. 70 % ()

Brejlil

Nemyslím si, že Con Air je lepší než Skála. Chtěl by být skoro stejný a současně jiný. Banda zločinců nejhoršího kalibru, většinou extrémně inteligentních a hláškujících o sto šest je nápad k nezaplacení. Film také většinu času jede v režimu skoro parodie, který dorazí závěrečné "přistání" na Stripu a overkill Cyruse Viruse. Jenže kolem dokola a hlavně ze začátku jsou scény podle modelu "citová zainteresovanost diváka se musí probudit," pravil producent. A tak se budí. Také podpodpodzápletka se Stevem Buscemim je docela úlet. ()

Janko_Vlyrd

Totálna nepredvídateľná akčná zábava, plná nápadov, skvelých hercov. Jeden z najlepších akčných filmov, lepší ako Bayova SKÁLA. ()

M.E.K.Y

Moje srdeční záležitost! Fantastické akční výkony Nicolase Cageho a Johnů Malkoviche a Cusacka, nepřekonatelná hudba Trevora Rabina a Marka Manchiny, strhující příběh, který si zakládá na skvělých akčních momentech a to všechno je skloubeno tak dokonale, že z toho vychází dynamický akční nářez, který nemá obdoby. Cameron Poe je ukázkový hrdina, kterého ani ostatní akční filmy neumí vytvořit. Ocitl se v nesprávném čase na nesprávném místě a musí čelit těm nejbrutálnějším vyvrhelům světa. Jeho charakter v tomto prostředí jednoznačně vítězí a divák si jej musí zamilovat. Bonbónkem je pak postava masového vraha Steva Buscemiho (Garland Greene). K takovým akčním klasikám se budeme vždy rádi vracet, protože toto už v dneším době prostě nelze natočit! ()

panmroz

film má naprosto bizarní schéma - cca hodina a půl čistého času děje, tzn.samotný let, je natažen na 7 let při 115 minutách stopáže s tím, že 7 let minus hodina a půl je vyřešena během úvodních titulků. Jinak jeho vrchol spatřuji v scéně "nástup do letadla", kde jsme seznamováni s jednotlivými pasažéry. Práce režie, potažmo kameramana, je soustředěna na maximum záběrů s prostisvětlem. A trpí to přítomností N. Cage, a jeho hláškou "říkal jsem ti, abys vrátil toho králička dotý krabice", i když v době vzniku filmu málokdo tušil, co bude znamenat N. Cage v roce 2010. ()

ursinko

Videné 3.8.1997 Kino 1.máj vo Vrútkach. Vynikajúca oddychovka, vypnúť mozog a zabaviť sa. jeden z lepších Cageových filmov. A páči sa mi ako si vedia Buscemi a Malkovich strihnúť netypické postavy. ()

RomeroIsGod

Prvotřídní akce, která nemá chybu. Viděl jsem to asi desetkrát a podívám se klidně znovu. Ty nejlepší hajzlové(bezkonkurenční sestava Malkovich, Rhames, Buscemi, Trejo) na jednom místě a jedno vobří letadlo s nasraným Cagem. Bacha, aby to nevodsral králíček :-) 90% ()

Stanley619

Další nesmrtelná akční klasika ze zlatých devadesátých let. Kdo v té době vyrůstal, tak mi dá za pravdu. Filmy jako Tváří v tvář, nebo Skála, to byl vrchol kariéry Nicolase Cage. Škoda, že už dnes takové filmy netočí a nechává se ukecat do kdejaké podřadné hovadiny. Prachy jsou hold prachy no... 77% ()

Klajnik

Vsechny autority jsou tam strasne hloupy. To proto, aby zlocinci mohli udelat bordel a my se podivali na nejakou akci. Ta je ovsem vzhledem k dnesnim pomerum stejne zabavna jako ty Cageovo one linery. A mimochodem, ja fandil jsem Buscemimu (mrk mrk). To byla jedina postva, ktera mi byla sympaticka a to řekla tak 5 vět. ()

Tomislav

Skvělý akční film až na za vlasy "lehce" přitažený konec a pár přehnaných scén, bez kterých se ale většina podobných filmů stejně asi neobejde. ()

kollma

Kdyby nebyly nějaký scény tak nereálný, např. "letim 100 metrů a pak si v pohodě odejdu", tak by možná bylo i 5 hvězdiček. ()

El-Barto

Con Air je čistokrevná akční pecka, klasika žánru. Scéna, kdy se poprvý Larkin potákává s Poem, mi z celýho filmu (mimo našlapaných akčních scén) nejvíc utkvěla v paměti. Skvělý John Malkovich a šílenec Steve Buscemi si v Con Air střihli jedny ze svých nejlepších rolí vůbec. Con Air si cením ještě kvůli tomu, že je to jeden z mála filmů, kde Nic Cage prostě výbornej a to se teď už tak často nevidí:) ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)