Během druhé světové války se vedly urputné boje také v Tichomoří. Japonským nepřátelům se tehdy podařilo rozluštit všechny spojenecké kódy. Americký námořní sbor proto vyvinul nový šifrovací systém, založený na jazyce kmene Navajo. Příslušníci tohoto domorodého národa se následně v bojích velmi osvědčili jako radisté-šifranti. Aby se nedostali do rukou nepřítele a nemohli šifru vyzradit, dostal každý z nich osobního ochránce, který měl dva úkoly: postarat se o radistovo bezpečí, nebo ho v případě hrozícího zajetí zabít. Právě z tohoto důvodu je navažskému radistovi Benovi Yahzeemu (Adam Beach) přidělen seržant Joe Enders (Nicolas Cage), který se dosud potýká s následky nedávného zranění. Joe se zpočátku ke svému nezkušenému partnerovi nechce znát. Jejich pouto se však začne vytvářet poté, co se i s dalšími mariňáky zúčastní těžkých bitev o strategicky významný japonský ostrov Saipan. Dokázal by Joe v případě potřeby zabít muže, který si mezitím získal jeho respekt? Válečný snímek je dílem nejznámějšího hongkongského režiséra Johna Woo (Operace: Zlomený šíp, Tváří v tvář). Vedle příběhu o přátelství dvou povahově i kulturně rozdílných mužů je film i velkolepou válečnou podívanou, která si v přesvědčivém zobrazení bojových situací nezadá s nejlepšími díly tohoto žánru (Zachraňte vojína Ryana, Tenká červená linie). (Česká televize)

Thomassi

Původně jsem tomu dal 4 hvězdy. Ale i po několikátém shlédnutí se mi to pořád neomrzelo. Tudíž své hodnocení zvedám na plný počet. Je to zejména proto, že celý film je pořád dynamický a nemá ani jedno hluché místo. Akčně je to mistrovské dílo, které umí snad jen John Woo. Příběh pojednává o bitvě o ostrov Saipan roku 1944. do boje jsou vysláni i indiánští šifranti, na které je japonská rozvědka krátká. Nemůžu si pomoct, ale ta bitva hned po vylodění je jedna z nejlepších válečných scén. Jo, John je na všechny ty výbuchy prostě jednička. Konec konců, celý film je napěchovaný velmi slušnými bitvami, a není jich málo. Toto se prostě válečnému nadšenci musí líbit. tvůrci taktéž neotáleli a zajistili si dobovou techniku, která z toho dělá ještě něco lepšího. Byly tam i nějaké ty případy na pováženou, ale to mi rozhodně nezkazí celkový dojem. Z pacifického bojiště toho moc není a toto je společně ze seriálem Pacific a Tenkou červenou linií skvost. ()

Aiax

Silný námět, ale "bayovské" exploze, trapné zpomalovačky, hrdinské projevy, vypjaté scény nasáklé nesnesitelným patosem a figurkovitý Cage, to všechno přispívá k tomu, že Windtalkers nakonec skončili neslavně. Z mého pohledu je to jednoznačně vina režiséra, který zapomněl, že tentokrát pro změnu nenatáčí přihlouplý hollywoodský akčňák, ale poměrně hluboké válečné drama, a udělal z toho nestravitelnou popkornovou bramboračku. ()

salalala

Viděl jsem tenhle film znovu po dlouhé době a po jeho zhlédnutí se můj dojem nezměnil. Je to poměrně slabší a takový nijaký válečný film. John Woo je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, ale tohle se mu nepovedlo. Akční scény jsou dobré a v podstatě se jim nedá nic vytknout, ale na Johna Woo jsou slabé a jakoby na půl plynu. Taky mě dost zklamala až přílišná okatost některých triků (nemluvě o naprosto mimózním archivním záběru křižníku, ten vypadal jak pěst na oko). Všechny neakční scény jsou o ničem a působí jako vata. Nepovedl se ani výběr hlavní dvojice - Cageovi to nesedlo a působil spíš směšně a Beach nemá to správné charisma. Škoda, že víc prostoru nedostal ani Stormare, který tu je totálně neviditelný. Kolem a kolem je to ryzí průměr, který lze vidět, ale nic to v člověku nezanechá. Pro fanoušky Wooa spíše zklamání, nemůžu si pomoct. Aspoň, že tam byla pěkná hudba a obešlo se to bez přehnaného patriotismu. 55% ()

dom156

Mohu se označit do skupiny nepřítele Cage, jelikož mi jeho herecký styl nějak nesedí. Zde v této drsné roli se mi, ale líbil, i když občas se vrhal do bojů tak neohroženě jako kdyby měl 9 životů. Kvituji, že kromě základní zápletky sem filmaři necpali žádné sladoučké scény a dávali nám jen krev prostoupenou chvílemi poklidu. Jako válečný film hodnotím nadprůměrně a doporučuji. ()

Aleee89

Nevyhledávám a ani neobdivuji Nicolase Cage, který si v posledních filmech neuvěřitelně przní kariéru, ale Nicolas Cage ve spojení s válečným filmem, to už je jiná. Neváhala jsem se na film podívat, i když válečné filmy rozhodně nepatří mezi můj oblíbený žánr. Ale na druhou stranu zase musím uznat, že válečné filmy se skoro vždy povedou a jsou kvalitní a nevím, čím to je. Tenhle je taky kvalitní. Navajové jsou příjemným zpestřením a jak už tady bylo řečeno, není to film jen o válce. Jako vždy, samotné bojové scény mě někdy nudily, protože jsem přeci jenom holka a tohle mě nijak nebere, ale zase jiné scény to hezky vyvážily a já nijak nevidím důvod, proč bych film neměla hodnotit veskrze kladně a vysoko. A ještě dobrá lekce dějepisu. ()

maverick10

Pomoc, opet dalsi typicky americky G.I.Joe, vzor kazdeho maleho decka v kazdem malem pitomem americkem zapadakove. Johne Woo "Doo" ty si taky presel na americkou viru??????? ()

/Pablo

Tahle záležotost mě téměř nazaujala natož pak chytla za srdce. Příběh je takový nemastný neslaný, herecké výkony průměrné a ani ta hudba za moc nestála...Co k tomu dodat, z mého pohledu se jedná pouze o obyčejný válečný film, kterých se točí celá řada. Slabší 3 hvězdičky. ()

Martin741

Ze toci vojnove filmy napriklad taky Eastwood, je uz zarukou kvality, ale ze do tychto vod zabrdol aj John Woo ...... no teda. Akcne sceny odflaknute, Cage sice zvlada svoju rolu, ale zvysok hercov za nim nestiha. Do toho sa este primiesala aj nuda. 54 % ()

Petoss1

Dajte mi toho viac, viac takýchto vojnových filmov, pušky saomopaly guľomety mínomety ... nádhera, len tak som slintal nad všetkými tými zbraňami! 85% ()

O´Neill

John Woo umí. A ne jen akci, ale i perfektní film. Scénář byl skvělý, akce perfektní, a celé to byla taková zkrácená verze Pearl Harboru - super natočeno, válečné prostředí, bez první slabší hodinky Pearl Harboru. Herci byli skvělí, atmosféra reálná. Zkrátka zde není co vytknout, a za mě dávám plný počet. ()

joker.george

Kéž by film nabízel víc než naturalismus, akci a předvedení dalšího aspektu válčení v Tichomoří. Přestože se tohle všechno povedlo, nejen Nicolas Cage se snaží a především Navahové jsou skutečně výborní, tak tam nic dalšího nevidím. Snaha o vnesení morálních dilemat měla nulovou odezvu, protože kvůli válce byla tato rozhodnutí nutná, a ani emočně se mnou film nezamával, přestože si k tomu už od začátku připravoval cestu. Kód Navajo tak zapadá ve stínu vyzrálejších válečných snímků. ()

bourec

Po dlouhý době druhá projekce filmu,a nejhoršího filmu J.Woo za velkou louží.je to bez zápletky,prostě válečnej film,jakejch je ve světě tisíc točně.A kde jsou ty režisérovi způsoby filmování,ty vychytávky.Tohle je jen průměr,víc nic.50%. ()

starbrejkr

Kód Navajo je solidní válečný snímek, který nijak zvlášť nepřekvapí ani samotným dějem, ani závěrem. Oceňuju na něm hlavně originální téma Navajů, které však dle mého nebylo úplně využité. Místo toho tu máme tradiční ukázku předsudků bílých vůči indiánům a postupné probourávání ledů. Docela mi taky chyběly titulkové překlady navažštiny, protože tam mezi sebou mluvili poměrně dost....sice detail, ale ocenil bych to ()

Amroth666

Když se řekne Kód Navajo, nepředstavím si podtím velkofilm v čele s panem Nicolasem Cagem, ale kompaktní spolupráce všech členů a celé výpravy. V jednu chvíli jsem tomu filmu přišel na chuť a při dalším záběru nikoliv.Neřadí se u mě mezi ty stoprocentní trháky, ale pod očekávané a v dnešní době už ohraný film, na který se podívám bez jakývhkoliv námitek. ()

C0r0ner

Ty ohnivé výbuchy budí dojem, že po sobě ve II. světové válce vojáci házeli molotovy, ale to je tak moje jediná výhrada k tomuto filmu. Jinak je to velmi dobrá válečná podívaná, kde lidé padali jako mouchy a se střelivem se rozhodně nešetřilo. Škoda Cage, který se moc nehodí do skoro žádné role, kterou kdy hrál. 85% ()

Wormboy

Film ma napatie, Hornerovu hudbu, v podstate postacujuce herecke vykony, ale predovsetkym mimoriadne kvalitne natocene bojove sceny. Woo sa v akcii a v plnej polnej vyznamenal, co sa vsak neda povedat o scenach, kde prevazuju dialogy, tam ako by mu dochadzal dych. No, ale povedzme si tak...nie kazdy sa vola Terrence Malick:) ()