Prázdniny v Římě

• slovenský

Prázdniny v Ríme

Komedie / Drama / Romantický

USA / Itálie, 1953, 118 min

Nádherný film. William Wyler bravurně zrežíroval s absencí ubuleného happyendu a naivních klišé krásný příběh princezny a novináře uprostřed krásy Říma. Mužný Gregory Peck (doteď mi v uších zní jeho boty při závěrečné scéně) a křehká kráska Audrey Hapburnová (je zde krásnější než kde jinde) podali výtečné herecké výkony v romantické komedii, která ve svém žánru nemá konkurenci. 100%.(28.1.2006)

Vtipná a romantická klasika natočená v nádherném městě i po létech dokáže divy. Těžko by se hledala krásnější dvojice než Gregory Peck a Audrey Hepburn. A opravdu hodně těžko by se hledala romantická komedie s lepším scénářem. Kdyby v tomhle filmu snad přecejen někomu něco chybělo, spolehlivě mu to vynahradí dokonalý závěr.(20.2.2006)

Ten nejčistší příběh, který chytne za srdce. Andílek Audrey Hepburn a charisma samo Gregory Peck hrají na svou dobu v úžasně hláškovací komedii s věrohodnou romantikou. A ve chvíli, kdy jsem si začínal myslet, že Wyler trochu přetahuje, přišel závěr s tiskovou konferencí a vygradované dojetí plné hlubokých pohledů, nejsladšího úsměvu a stylového odchodu...(28.1.2006)

• - S natáčením se čekalo na Audrey Hepburn a na to, až odehraje svá divadelní představení ve hře "Gigi". Okamžitě po posledním představení letěla přímo do Říma, aby ve filmu hrála princeznu Annu. (Zdroj: Audrey Hepburn - Barry Paris) (Mirokukii)

• - Audrey Hepburn odmítla několik požadavků studia. Nenechala si zakrýt své nerovné zuby, vytrhat obočí ani vnutit umělá prsa. (Witta)

• - Tento film chtěl původně natočit Frank Capra pro Paramount s Elizabeth Taylor a Carym Grantem. (Pavlínka9)