Prázdniny v Římě

• slovenský

Prázdniny v Ríme

Komedie / Drama / Romantický

USA / Itálie, 1953, 118 min

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Jasně pětihvězdičkový romantický snímek s charismatickým novinářem Gregory Peckem a ohromně sympatickou princeznou Annou v podání Audrey Hepburnové. Dobrý příběh, dokonalý scénář a silné emoce. Třeba ve chvíli, kdy Anna prvně v životě řídí motocykl a skoro převrátí půl tržnice, ale po lži na policii o jejich cestě na svatbu do kostela jim Italové odpouštějí a objímají je s přáním všeho dobrého; nebo když Anna rozbije při potyčce kytaru o hlavu tajného policisty, který ji jde zachránit a dovést zpět k vládním povinnostem. Úžasné herectví Audrey - např. ve scéně, kdy se pomalu probouzí v cizí posteli, nebo v důstojnosti projevů při závěrečné tiskové konferenci. Ke konci filmu mne napadlo, že má oblíbená komedie Notting Hill (s Julií Robertsovou a Hughem Grantem) do značné míry okopírovala námět Prázdnin v Říme (ale - jsem tomu rád). Trailer (přímý odkaz): http://www.youtube.com/watch?v=eIFo0txAvuE(25.3.2009)

// Distribútor: Paramount Pictures //(13.9.2013)

Pro mě nezpochybnitelně lepší než např.Snídaně u Tiffanyho.Největším kladem je jednoznačně křehce krásná Audrey Hepburn,ale bezesporu to neznamená,že by příběh za nic nestál.Vlastně je to úžasná lovestory,i když trochu naivní,ale zkrátka dokonalá.Takové filmy už dnes bohužel nevznikají.Díky Prázdninám v Římě jsem přestala zanevírat na staré filmy a začala jsem objevovat jejich kouzlo a Audryin talent.TOP(10.3.2011)

Nechápu, co na tom všichni vidí. Oddychovka. Nic víc.(23.12.2005)

U filmu Snídaně u Tiffanyho někteří napsali, že to je v podstatě to samé, co Prázdniny v Římě. Potom, co jsem viděl Prázdniny, tak můžu říct, že jediná věc, ve které je to stejné, je hlavní postava - překrásná a okouzlující Audrey. A tím ta "podobnost" končí. Protože zatímco Prázdniny jsou v duchu decentního humoru, ve Snídani je spíše takový ten bláznivý humor. A za sebe můžu říct, že právě Snídaně se mi líbila o něco víc. Nevím, proč tomuto tak je. Ale pokud bych měl volit mezi těmito filmy, tak do TOP patří spíše Tiffany. Ale tím nechci nijak shazovat tento film, kdepak! Jen jsem na to chtěl upozornit. Jinak co se týče tohoto filmu, tak jsem se nestačil divit. Itálie v černobílých barvách fakt má své kouzlo, Gregory Pack je sympaťák a Audrey, to už jsem psal výše, je prostě okouzlující a talentovaná. Jedinou výhradou, která se nezměnila od Tiffanyho je ta, která patří ČT. Tyhle filmy bych spíše uvítal v originálním znění s titulky. Dabing byl sice tentokrát vydařenější, ale přece jen, ČT 2 = jiný prostor. Tak ukažte, že jste opravdu jiní a dejte k tomu titulky.(26.3.2009)