Šílený bůh (2021)

Mad God Tippett uvádí: Apocalypse Know (between Freud and Jung). Tři dekády práce, aby byla prostřednictvím mile archaického stop motion nabídnuta spousta momentů evokujících tvůrčí styly (v abecedním pořadí od Bosche až po Zemana) a pár docela děsivých výjevů o obratech prachu v prach. Nic mě ale mezi těmi střípky nočních můr nerozložilo tolik, jako ten zpomalující se tikot hodin..

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Zloba si dělá kozy? Kouzlo lehké podvratnosti prakticky zmizelo a krom technické preciznosti jediným společným znakem je, že princ, ač opatřen novou tváří, je exemplární jelito. Když se ztékají hradby a Růženina zlá tchýně přebírá manýry Cersei z Králova přístaviště, může se zdát, že se v Rønningovi probouzí fanda Game of Thrones, ale to všechno jsou jen falešné naděje. „Disney Flavours“ jsou tady tak výrazné, že vše mimo stranickou linii spolehlivě přehluší..

Bubba Ho-tep (2002)

Mumie v domově důchodců je stejně neotřelý námět jako Vlkodlak v ponorce či Frankenstein na katastrálním úřadě, ale natáhnout ho v plné atraktivitě na celovečerní formát není jednoduché (viz. první polovina, kde se nečekaně seriózně řeší problémy stáří jako samota a pocit zbytečnosti). Naštěstí v té druhé zafunguje chemie mezi hnijícím Elvisem a Kennedym přestříknutým na MLK, která čerpá z ikoničnosti amerických legend a komediálního potenciálu jejich představitelů a Re-turn toho „undead sack of shit“ může být uzavřen odpovídajícím způsobem. Myslím, že Coscarelli může být spokojen. Řitním otvorem jeho filmu Bubba Ho-Tep nic nevysál..

Vlak plný peněz (1995)

Bílí muži nejen že neumějí skákat, ale ani hrát karty a následky toho na sebe nenechají dlouho čekat.. Nevím, co mě štvalo víc. Jestli uřvané slovní přestřelky bratrů, linka s Lopez v roli drsňačky, co se rozhoduje, kterou barvou zahájit šachovou partii, přehrávání mašinführera Blakea, nebo přestřelená stopáž. Za solidní akci jde označit jen Snipesův úklid maskérny, takže se pozitiva hledají opravdu těžko. Snad jedině, že Woody po tomto konečně pochopil, že s delšími vlasy vypadá jako pako..

Matador (2005)

Osamělý nájemný vrah, kuřák, alkoholik, trochu Tom Selleck, trochu „bangkokská šlapka ráno, když vodjede námořnictvo“, hledá přítele. Značka: Jen vyplakání na rameno.. Komedie a drama jsou tu často v kolizním kurzu, ale dvojice na můstku Brosnan, Kinnear většinu srážek odvrátí. Ten významný pohled na barmana s šejkrem byl předpokládám odkaz na čtyři turnusy u Jejího veličenstva..

Angličan (1999)

„You tell him, you tell him Iˈm coming. Tell him Iˈm fucking coming!“ Jsou jisté druhy pomstychtivých citrusových plodů, co na chrup amerických ex-hippie námořníků nemají blahodárný vliv.. Neortodoxní forma, kdy střih zprostředkovává prolínání obrazu a zvuku, perfektní Martinezova hudba na pomezí sentimentu a noiru, slabošský gauner Fonda, co brzy pozná horší věci než kurděje a akcent na akcent Stampa, který tady řečí těla představuje britskou verzi Christophera Walkena. Možná podprahově zapůsobil i Clooneyho štěk, ale svou na povrchu chladnou strohostí mi to evokovalo Corbijnova Američana..

The Toll (2020)

Amorek s lukem a šípy a jeho podezíravá pasažérka mají zaplatit mýtné, ale místo peněženky se budou otvírat traumata.. Dokud společně s nimi nevíme, na čem jsme, můžeme přiznat jisté množství znepokojivé atmosféry i tomu svícení baterkou do lesního porostu, ale jakmile se začnou na stůl vykládat halucinační karty, jde to rychle ke dnu. Ve finále jsem byl tak otráven, že už jsem spíš přemýšlel nad tím, jestli Toll Man, co dělá čtyři roky jiu-jitsu, zbije Slender Mana, který chodí tři roky do karate..

Večírek (2021)

Suchošova Karosa do stanice strouha. Postavy jsou nereálně upřímné a plné podivných reakcí (třeba jaká uplyne doba, než identifikují parte) a to nejspíš jen za účelem toho, aby byl humor ve svém cynismu třeskutější. Nebyl. Chtělo to víc situací všedních dnů viz. slíva Tatiana..

Bábovky (2020)

Bábovky se musí dostat do formy a držet při sobě, protože jen tak překonají protivenství všech vymaštěných brků.. Po kolikáté už sonda do světa, kde všichni muži jsou větší, či menší debilové a jejich trpící protějšky musí najít způsob, jak s tím vyjít? S hudbou mezinárodního měřítka, co evokuje formou podobně strukturované kusy, jsem k tomu chtěl být shovívavý, ale pak přišly dva konce. Tomu prvnímu s fraškou na hotelové římse a setkáním všech postav na ploše půl hektaru chyběl jen Langošův přelet nad prostorem na dělové kouli a ten druhý „o pár měsíců později“ se všemu předchozímu bez skrupulí vysmál.. Možným výstupem z toho všeho by mohlo být, že Pimp Taclík dostane menší seriál formátu Lajny..

Sebechlebskí hudci (1975)

Kterak prostoduché hudební těleso splasklo pýchu musulmanů.. Než si sultánův harém zapíše do statistik -2, pobaví vás úsměvná výprava se zvláštními efekty, jelito Trávníček mluvící v sedmdesátkách zase cizím hlasem i skutečnost, že nemusíte být chrabrý ani důvtipný, abyste podnikli úspěšnou diverzní akci proti Osmanské říši. V Lednici.. Apropo, kde bylo prohlášení, že tento program zahrnuje negativní vyobrazení nebo špatné zacházení s lidmi či kulturami? Protože rasismus a stereotypy nemají v dnešní době místo, všechny scény s půlkníratým Hrycem by se měly vystřihnout a natočit nově a woke s Erdoganem Atalayem..