Pohádkář (2014)

Macháček přisán na cecících svých dvou přítulkyň (někdy i doslovně) rozdává plnými hrstmi lásku a sobecké slabošství. Geislerka má slušivý účes a Štrbova kamera tu a tam vykouzlí kouzelný záběr, ale co ta poslední třetina, ve které už jen chybělo, aby Hádkova kriminalistu oslovil napudrovaný Robert Blake a řekl mu, aby zavolal k sobě domů? Pokud to mělo zakrýt trivialitu, tak to nevyšlo..

Hra na hraně (2013)

Opálený Benjamin jako býložravý žralok on-line gamblingu a proti němu Justin, který je celou dobu vyjukaný, jako kdyby zrovna viděl prso Janet Jackson. To jsou hráči na tradiční ose diskomfort - holport - komfort - report v rejstříku trestů, na které samozřejmě nechybí bod slízat Quantum ropy z Gemmy Arterton. Šustění doláči v na povrchu nablýskaném velkosvětě, kterému scházelo lépe vykreslit postavy bez používání mouder z branže a trochu té důslednosti při plnění očekávaných žánrových parametrů. Konec je opravdu rozprávkový. Ve skutečnosti by fatální femme brala all-in a snaživý studentík z Princetonu opouštěl palubu soukromého tryskáče. Pochopitelně za letu..

Red Notice (2021)

Wonder Woman, Deadpool v civilu a přeplacený doktor Hořan Bravestone soutěží, kdo dál dočůrá a vrcholem scénáristického umění má být, že se často mění vítr.. Uměle působící rutina bez tváře a sebemenší snahy přijít s něčím nápaditým. Ve své podstatě je to zbytečné jak síťka na Dwayneově hlavě, když škrábe ve vězeňské kuchyni erteple. Optiku těch, co tam vidí duši Indiana Jonese, bych chtěl mít. Toto vztekle okopává kotníky i Království křišťálové lebky..

Taxi 5 (2018)

Člověk, co by mohl být, kdyby byla Marseille vesnicí, klidně označován za vesnického idiota, jeden vyfouknutý Vin Diesel a starý známý Peugeot, kterému motor nezadřel ani saharský písek. Do toho stanice městské policie, kde je nejinteligentnější kávovar, zvracení, rozstřikování hoven a rychlá jízda ulicemi. Humor sice není úplná oligofrenie, ale víc jej najdu v taxíku Aleše Hámy..

Meky (2020)

Není to úplně můj šálek té, ale respektuji muzikanty, co do hudby přinášejí osobitost a odkaz. V tomto případě i pokoru a slušnost, čiže věci, co se už moc nenosí a jsou občas považovány spíše za slabost.. Šafránek přišel s portrétem, co odráží lidskost svého středobodu a který může být ve správný (či chcete-li špatný) čas i dostatečně emotivní. Tu hladinu nekritického klidu možná lehce rozčísnou pohledy depešně módního Lučeniče, ale jinak nic nebrání divákovi v aktivaci selektivní nostalgie a návratu do zeme pradávných sĺnk, co na mapách dávno niet..

Animales Humanos (2021)

Když sousedé mezi sebou nemají ploty, dřív, nebo později nějaké začnou růst v ohleduplnosti a komunikaci.. Zatímco expozice dvou i čtyřnohých postav má za úkol diváka rozpoltit v otázce sympatií, následující ticho před bouří přinese stejné napětí, jako když se Zdeněk Srstka snažil v televizi nabídnout dlouhosrstého jezevčíka Haryka. Od čepele v koleni to i kvůli explicitnímu násilí lehce šlápne na plyn naléhavosti a pak přijde čas finále, které je dílem nestandardní a dílem přihlouplé. Když si projdu celé golfové hřiště s celkem dobrým výsledkem jeden úder pod par, nehledám 19. jamku..

Vražedný ráj (1985)

Po Pulitzerovi marně šilhající pisálek Kurt Russell neví, jestli se věnovat telefonátům se sériovým vrahem, nebo té podivné kombinaci Ivany Andrlové a Ivana Draga, co má doma. A jak už to chodí, osud vedený klávesami scénáristů mu to dilema vyřeší.. Při tragicky napsaných postavách, rotujících novinových titulcích a troše toho laciného brnkání na strunu napětí (kdopak se to blíží ke sprše, kdopak to sedí vzadu v autě) může jen žánru a doby vzniku neznalého naivu překvapit, že vše nekončí v mokřinách. A možná by mělo. Třeba útokem hladového aligátora na všechny zúčastněné..

Ve stínu gangu (1993)

Infiltrovat motorkářský gang není snadné, obzvláště když je jeho vůdcem „Krvák“ Madsen, který vycítí tajného na sto mil. Tohle zvládne jen Charlie Sheen jako nestabilní čůro Hroznýš! Nehodnotím jako drama, thriller či krimi, protože tohle je brilantní komedie, ve které Charliemu neřekli, že už není na place Hot Shots!..

Jako za starejch časů (2012)

Představte si alternativní vesmír, kde Tony Montana s M-16 a klopami od koksu uhájil svou vilu a šel sedět. Plus mínus to časově odpovídá těm 28 letům, nicméně z vězení vyšel mírný člověk. Jen považte. Za necelých 24 hodin jen nákup v lékárně a pánské konfekci, aniž by bylo otevřeno, čtyři čísla s běloruskou prostitutkou, předávkování léky, krádež auta, příprava obávaného mobu k Louskáčku, jeden expresní funus a během noci a rána snězeného jídla, že by to vystačilo pro malý cirkus. Tohle maximálně donutí kněze, aby si při zpovědi povolil kolárek.. Butch Pacino a Sundance Chris, aneb než si pro nás přijde, vezme si i někoho jiného. Nepříliš funkční scénář bojující s nedostatkem nápaditosti a sentimentalitou ti dva dokážou chvílemi přemoci. Jsem rád, že poměrně okoralý Al si v roli, která lehce mohla sklouznout do trapnosti, udržel důstojnost (i navzdory vzdouvající se přikrývce na pohotovosti)..

Démon pomsty (1988)

„Keep away from Pumpkinhead, unless youˈre tired of living. His enemies are mostly dead, heˈs mean and unforgiving..“ Zlákala mě jména Henriksen a Winston. První jakožto truchlící prodavač smíšeného zboží smíšené pocity nenabídl a při vendetě, co se vymkla z rukou, byl standardně dobrý. Guru masek a animatronických modelů ve své disciplíně nezklamal a jako debutující režisér přišel se zajímavou oranžovo-černou vizualizací, kterou pak možná trochu okoukal Fincher do vetřelce na třetí. Problém je, že když se manikúru odmítající „Mrtvolák“ odhalí v celé své kráse a začne motokrosovou mládež vytahávat za vlasy, projeví se v plné nahotě dvě věci. Dobou dané limity triků a tristní scénář, který poslední půlhodině věnoval maximálně pět stránek textu..