Stud (2011)

Frustrace, lhostejnost, neschopnost navázat vztah, či projevit cit a touha být za to všechno potrestán. Ideou podobné Americkému psychu, jen zabíjení vystřídala satyriáza, přičemž prázdnota už nemá dalších spoluhráčů a všechny vyjadřovací prostředky směřují přímo do jejího epicentra. Nestandardně dlouhé záběry made in McQueen (jogging, restaurace) vnáší punc reálné přítomnosti, Bobbittova kamera je schopna přiblížit pocity i beze slov a nad vším ční Fassbender, obnažující krom přirození i svou neuvěřitelnou hereckou přirozenost. Pravda, tato osamělost newyorkského běžce je antonymem sálajícího optimismu, přesto až to uvidíte někdy podruhé, není důvod sedět v horké vaně s nabroušenou břitvou, ale spíše ocenit film, který umí být k divákovi upřímný..

Studená válka (2018)

Co začíná jako Polská lidová republika hledá SuperStar, zlehka přejde do love story, která svou útržkovitostí připomíná mlhavý opar vzpomínek na osudové kroky páru, který v nesvobodě žít nechtěl a ve svobodě to neuměl. Barvitá černobílá, uhrančivé dávky folklóru, Geislerka křížená s (promiňte mi ten spoiler) matkou Bondova jediného dítěte a nebo když se vánek opře na poli do vrcholků klasů, to jsou prvky, které tu pro empirií nepopsaného spíše banalitu dostávají na vyšší level. Díky za vzpomínku na kocoura Toma, co to trochu odlehčila.. Is you is or is you ain't my baby..

Studená válka v oblacích (2008) (TV film)

Pár fragmentů z časů vzdušné špionáže nad NDR, kdy se využívalo toho, že zásobovací koridor pro Západní Berlín nebylo jak oplotit. Na můj vkus až příliš mluvících hlav a málo detailů ohledně těch krasavců, co rádi fotili přírodu pro milovníky crateologie. Ať už fandíte jakékoliv straně, neškodí si občas připomenout, že i tenhle způsob „dick measuringu“ udržoval mezi jadernými mocnostmi tolik potřebnou rovnováhu, neboť kdyby jeden tehdá seznal, že ho má tak dlouhého, že by s ním druhého klidně umlátil, mohla se nám ta studená válka nebezpečně rychle ohřát..

Studený jak kámen (1991)

Brian Bosworth s homosexuálním sestřihem Dietera Bohlena supertajně infiltruje gang pokérovaného androida Bishopa. Je přitom nafoukanější než zadní kolo vlastní mašiny, pod koženou vestičkou má zapařené kozy, jejichž velikost by mu polovina ve filmu se zjevujících moto-bitches mohla závidět a po ránech ještě stačí odvracet glykemické šoky domácích ještěrů.. Bolestně nostalgická vzpomínka na jeden z VHS kultů 90.let, při které vám asi tak po deseti minutách cvakne v hlavě. To mozek vyhodil pojistky..

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Vyhoď máti z vlaku 2. Za předpokladu, že maminka a pan režisér (Spottiswoode) mají vždycky pravdu, to měla být dokonalá komedie, ale nestalo se..

Stůj, nebo se netrefím! (1997)

Docela chápu, o co se Chlumský a spol. snažili, ale přišlo mi to směšné jako vyklízení varšavského ghetta...

Stůj při mně (1986)

Mládí je nejkrásnějším obdobím života, ale nejdříve musíme zestárnout, abychom to poznali.. Přesvědčiví Will Wheaton a River Phoenix, nezapomenutelná scéna s železničním mostem a volně plynoucí vzpomínka na nezletilost plnou dobrodružství, snů a nevinnosti. “No I won't be afraid / no I won't be afraid / just as long as you stand, stand by me..”

Suburbicon: Temné předměstí (2017)

Suburbicon je jako to městečko v poušti ze čtverky Indiana Jonese. Většina obyvatel by si zasloužila shořet v ohni pekelném a jen pro pár nevinných tu jsou ledničky s olověným pláštěm.. Clooneyho Fargo s příchodem vyšetřovatele pojišťovny sympaticky nabírá na intenzitě, ale je tam i spousta neobratných momentů k lítostivému zvolání: „Bratříčci, kde jste?“ Třeba když se chce kráčet ve stopách absurdity, ale chybí tomu ucelenost vzorů, nebo když se oběti chamtivosti a lží srovnávají s obětmi rasové nesnášenlivosti. Dejte mi do kávy místo smetany louh, ale příkoří od cizích se snáší o něco snadněji, než když je od těch, co vás mají chránit..

Suburra (2015)

…a sedmý den stvořil Bůh předčasné volby... Provázanost organizovaného zločinu a politických špiček překvapí rozhodně méně než angažovanost vatikánského mobu a to ještě na policii, soudce a státní zástupce protentokrát nezbyl časový prostor.. Hutný týden řetězových reakcí v prohnilém univerzu chatrné morálky a opojné moci. Škoda teatrálního konce politické linie i krajně nepravděpodobných úspěchů nejslabších ryb v římském rybníku hříchu, ale zase na druhou stranu, znáte to o té myši zahnané do kouta.. Soundtrack, ač svým Heat/Drive stylem hodně nepůvodní, vtiskl filmu specifickou tvář a potvrdil kouzelnou moc vhodně zvoleného hudebního doprovodu.

Suckablood (2012)

„What a clever young girl, not sucking your thumb. I could not eat you, so I´ve taken your Mum!“ Gotická veršovaná s nadhledem - palec nahoru a rozhodně ne do pusy! Zdá se mi to, nebo u verbalových dveří slyším klepat hochy z mravnostního..?