Hlubina (2002)

Das Bu-Bu Boot. Sám se spouštějící Benny Goodman, anglicky mluvící německé mrtvoly, hlubinné pumy tančící po palubě jak Fred Astaire, praskající žárovky a manty dělající baf, to všechno jsou jen průvodní jevy toho, když někdo vinen svých všech vin dál jen kupí zločin na zločin.. Twohy to zkouší s historkou ala Amazing Stories, klaustrofobií a dramatickým Revellem a hlavně v první půli rozhodně ne špatně, ale s řídkostí supernaturální záhady, co je nabalená na postavy, které buď anachronicky blábolí, nebo jen blábolí, je to boj krajně nelehký. Jinak pobavilo, že na palubě ponorky řeší ženu jako symbol neštěstí a přitom tam mají Alana z Hangoveru. Předpokládám, že už při křtu plavidla se láhev sektu odrazila od pláště a rozbila se až o něčí hlavu..

Smrt v patách (1988)

„Everybody else up here acts like they've never seen a black man before. Why should the bear be different?“ Zábavné v buddy momentech, kdy horal Berenger a Poitier, co se po jedenácti letech vrátil k hraní, krotí washingtonské hory a xenofobní faunu. Občas i nečekaně drsné (den rybářských lumíků), ale to natahované finále ve vancouverských nížinách už tomu moc neslušelo. Co se týká odhalení identity hledaného zločince mezi pěti členy fishing party, je hezké, že tvůrci chtěli obsazením ponechat diváka v nejistotě, nicméně ten už tak nějak dopředu tuší, kdo z této skupinky nechce ztrácet hlavu..

Mimořádná událost (2022)

Je tu jistá paralela. Ta samovolně se pohybující lokálka obsazená lokálními karikaturami je film a Havelka je Koptův strojvedoucí, co za nim marně vyklusává v touze zmáčknout tlačítko s nápisem kompaktnost. Kdyby ten most před koncem nebyl dokončený, člen kapely, co moc kouká na filmy, vzpomněl Smrt přichází v bílém a Pleslův Charón Kopfrkingl odhalil pravý důvod své přítomnosti, věřil bych, že se pan režisér zase dostal do kabiny a ten přehnaný odklon od realismu zapracoval do jízdního řádu..

Ledviny bez viny (2022) (TV film)

Mamánek a kýbl chcanek. Pro fandy Pitavalu a seriálů typu Horákovi možná akceptovatelné, ale já po této epizodě Čtyřsérie mizérie (abych se držel těch zrýmovaných názvů) ztratil trpělivost. Čermák zbaven charismatu, Epstein pověsti, že umí napsat vtipný a smysluplný scénář. Hudba přesně odpovídá obsahu i formě a já zírám, kam to Muchow dopracoval (předpokládám, že Ledvina je bez viny)..

Deadstream (2022)

Když vykopat z hrobu žánr found footage, tak jedině lopatou z továrny pana Campbella.. Hravost, potměšilost (pissboarding), nápadité zapojení score „Shawn Carpenter's Halloween“, neocenitelná praktičnost stříbrné lepící pásky a spoustu výpadů směrem k elementu, co pojí influencery a zlé duchy. Touze po publiku.. Doporučuji vyhradit si prostor k pročítání komentářů diváků streamu, protože některé jsou opravdu výživné (i'm so glad I'm not you). Multifunkční filmař Joseph Winter je sice v hlavní roli poněkud hysterický (newspeak by řekl přecitlivělý), ale o zábavu se umí postarat. „Garlic..!“

Otčím (1987)

Sólo pro nevlastního taťuldu Terryho O'Quinna, který vám v oblečení často sladěném do barev svetru Freddyho Kruegera musí předat otcovskou lásku, jinak budete Ztraceni. Inspirace masovým vrahem Johnem Listem, pestrobarevné podzimní listí zdobící předměstí Seattlu, nepříliš sofistikovaná psychologická rovina a docela agresivní gore při očekávaném deadlistu. Finiš i přes klišé zajímavý. Přítomnost Jerryho Blakea (nebo jak se zrovna bude jmenovat) v pokračování o dva roky později se dá vysvětlit jedině tím, že nemá srdce..

Touha po moci (2014)

Vanilková bohyně Serena v lehce pochybném podání Jennifer Lawrence tady má jen dvě polohy (nebavím se o koitu). Nejdřív jako (všeho)schopná doktorka Voštěpová vodí za kládu dřevaře Bradleyho Coopera a pak, po vyhlášení věčného vegetačního klidu, už jen vyšiluje, nebo čumí jak kůrovec na Ríšu Brabce. Není se co divit, když manžel používá jazyk už jen na zalepování obálek s výživným pro levobočka! Rashova novela v sobě nejspíš skrývá potenciál, ale tady se z něj projevilo pramálo. Film bez identity, s opakující se návodnou hudbou plnou tklivosti a postavami, které Lady Timbermacbeth nedokážou zaštítit výraznějšími emocemi. Dám ale ještě po Bird Boxu Susanne Bier Druhou šancí třetí šanci..

Notre-Dame v plamenech (2022)

Francouzské 4/15, při kterém mohly být postavy klidně zabírány jen zezadu, protože hlavní roli si uzme posvátná relikvie z vápence, olova a dubového dřeva. Annaud původně uvažující o dokumentu těžko mohl něčím překvapit, tak alespoň vsadil na částečné napětí při záchraně artefaktů a oslavu lidské pospolitosti tváří v tvář potenciální zkáze symbolu. Apropo, doufám, že Emmanuel při svých hovorech s Kremlem nemlčí..

Bullet Train (2022)

Provozní řád z Goddardova hotelu na pomezí Kalifornie a Nevady, něco z universa kolem Nevěsty a O-Ren Ishii (ale bez té precizní formy), akce od nasrané libanonské Baby Jagy a co se týká mluveného slova hodně z Deadpoola. Bohužel. Něco takového možná psal Guy Ritchie ve třinácti do šuplíku.. Asi po dvanácté funny zmínce o Mašince Tomášovi jsem chtěl zatáhnou za záchrannou brzdu, případně švihnout Olkewicze po hlavě kolejnicí. Kredit pro kvarteto Sanada, Taylor-Johnson, bojga a Shannon, že se pokoušejí hrát, i když nemají co. U Pitta v zajetí terapeutických pouček si doteď nejsem jist, jestli ho vzít kolejnicí taky, nebo vytvořit kvintet..

Bezva zuby na zásnuby (2022) (TV film)

Na komedii pramálo vtipné, na vztahové drama strašně řídké. Osm let po Osmách se Epstein vrátil k zubům jako pozadí příběhu, ale nebylo to ono. Co důkaz v podobě lékařské zprávy z pohotovosti? Co zakývat, nebo zakroutit hlavou na dotazy policejní hlídky? Nebudu dál bodat hnidy a spíš navrhnu, co mohlo být jinak. Na místě Hanušovy zatvrzelé zelené gumy mohl být Roden, co jako kapitán Tůma se stařeckou demencí nepoznává svobodníka Koubu. A pro scénáristu by to byl další návrat, tentokrát k BrainStormu..