Taxikář (1976)

Film hned od začátku nasadí neuvěřitelně vysokou laťku, kterou však postupně snižuje a když už zhruba ve třech čtvrtinách dosáhne téměř průměrnosti, chytí druhý dech a opět laťku vystřelí do nebeských výšin. Přesto mám velkou část Scorseseho tvorby raději než Taxi Drivera.

Mafiáni (1990)

Hmm...no co říct, společně s Casinem jednoznačně nejlepší mafiánská gangsterka, kterým nesahají po kotníky ani takové skvělé filmy jako Neúplatní, Scareface, Krycí jméno Donnie Brasco, Tenkrát v Americe, Carlitova cesta či Kmotři! Scorsese je v tomto ohledu bezkonkurenční!...Ještě bych vzpomenul geniální písničkový soundtrack!

Počítání mrtvých (1999)

Špinavé ulice New Yorku opět trochu jinak! A tentokrát jsou špinavější, ubožejší a odpornější než kdy jindy! Nenápadné Scorseseho dílo patří k jeho nejlepším.

Gangy New Yorku (2002)

První objevení se D. D. Lewise na plátně je jedna z nejlepších scén, které jsem kdy viděl. Výjimečný film, ostatně jiné Scorsese ani neumí.

Letec (2004)

Skvělý DiCaprio ve velkolepém příběhu známého šílence/megalomana. Scorsese opět nešetří barvami a vizuálně jde o podobnou lahůdku jako Casino, nicméně tady je téměř tříhodinová stopáž už trochu na obtíž. Přes obrovské množství kladů jsem se ke konci chvilkama nudil....po druhém shlédnutí měním názor, jde o bezchybné dílo!

Dobrý Will Hunting (1997)

Docela dobrej film, když si nedáte pozor, mohl by vás dojmout!

Sněženky a machři (1982)

"Zatímco v amerických teenagerských komediích hlavní hrdinové řeší jak zasunout, v Čechách jim jde především o to, jak zachlastat." Parádní komedie okořeněna nádhernou hudbou a nesmrtelnými hláškami!

Zkurvená noc (2003)

Zajímavě poskládaná mozaika v atraktivním a moderním hávu, vykonstruovaná přesně podle současného populárního trendu, na rozdíl od podobných bratří plná příjemně neokoukaných kvalitních herců.

Šťastnou cestu (2003)

Trošku vážnější a méně bláznivá, jinak téměř typická francouzská válečná komedie!

Pianista (2002)

Fascinující! Fascinující je výkon Adriena Brodyho, fascinující je Polanskiho režie, fascinující je to, co se před téměř sedmdesáti lety dokázalo zrodit v mysli několika lidí a absolutně nejvíc fascinující je to, že od slov došlo k činům a nikdo tomu nedokázal zabránit! Vlastně ještě o něco víc fascinující je to, jak velké množství tomu ani zabránit nechtělo!....Schindlerův seznam je lepší!